3. listopadu 2015 • 11:14

Růžička o novém nároďáku pod Vůjtkem: Nebudu to sledovat

Autor: ,
Růžička se během reprezentační pauzy chce soustředit na Chomutov.
TOP VIDEA
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po mistrovství světa v Praze a Ostravě odstoupil z pozice trenéra reprezentace. Kvůli propírané a stále neuzavřené aféře z dob fungování ve Slavii Vladimír Růžička předčasně ukončil svazové angažmá. Nyní přichází první akce od té doby, již s novým vedením. Karjala Cup. S Růžičkou u televize? Ani náhodou.„Nebudu to sledovat,“ prohlásil rezolutně předchůdce Vladimíra Vůjtka. A důvod? „V Chomutově se budeme starat sami o sebe,“ zazněla reakce. „Chvilku si orazíme a pak do toho zase šlápneme. Na suchu i na ledě. Připravíme se na to, abychom hned v prvním zápase po pauze s Vítkovicemi uspěli,“ nezajímá kouče nic jiného.

Růžička si zatím nevede se svými Piráty vůbec špatně, s mužstvem se drží na pozici zajišťující předkolo play off. Ale pozor, poslední výsledky a výkony nestály zrovna za moc. „V každém případě v desítce chceme zůstat. Na druhou stranu, vidíme, jak se zezdola na nás tlačí. Nám nezbývá než se soustředit na každé jednotlivé kolo, nemůžeme se dívat dál,“ vysvětluje trenér.

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:1

Ten má v týmu mnoho hráčů, se kterými se zná ještě z dob trénování v pražské Slavii. Mužstvo má tedy svou vlastní tvář a identitu, kterou mu protřelý kouč vštěpil.

V čele týmového bodování jsou reprezentanti Roman Červenka a Michal Vondrka, kteří ale po výborném vstupu do sezony trochu uvadli a Růžička se dokonce odhodlal k jejich rozdělení. „Jednou jsem je dal od sebe, což nám pomohlo vyhrát zápas s Plzní, netvrdím, že to neudělám znovu. Rozhodně nejsem příznivcem toho nastavit zkraje sezony čtyři pětky a hrát to s nimi do konce. Občas je třeba to oživit,“ myslí si Růžička.

S Chomutovem v tuto chvíli drží desáté místo v tabulce, s jediným bodem ztráty na posledního finalistu z Třince a s tříbodovým mankem na nadupanou Kometu. Přesto není úplně spokojený, Růžičku stále mrzí, že jeho parta nemá bodů o trochu více.

Extraligu teď čeká reprezetnační pauza a ve vzduchu visí otázka možných posil. „Ale teď nechci předbíhat,“ zůstal tajemný Růžička. A co třeba příchod Jana Hejdy, který je stále bez agnažmá, oslovil ho kouč? „Zatím ne. Ale uvidíme...“

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze