MS v hokeji 2016 | Exkluzivní průzkum mezi fanoušky. Medaili z MS čeká každý druhý Čech | iSport.cz
Jan Jaroch
5. května 2016 • 04:59

Exkluzivní průzkum mezi fanoušky. Medaili z MS čeká každý druhý Čech

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jablonec - Zlín: Krobův centr zužitkoval důrazný Holík, 1:0
Šéf akademií Poborský: Mladí hráči jsou kvalitnější. Chceme, ať jsou dynamičtější a hravější
VŠECHNA VIDEA ZDE

Méně posil z NHL než v minulosti? Tři poslední ročníky světového šampionátu bez medaile? Nevadí! Češi se na hokejové mistrovství v Rusku těší a především jsou optimisty. Polovina obyvatel věří, že český národní tým získá medaili, každý pátý dokonce čeká zlato. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury Ipsos pro iSport.Začátek května zpravidla patří hokeji a jeho světovému šampionátu. Ten bude pro Čechy jako hokejový národ velkou událostí nadcházejících dnů. Se zájmem ho bude sledovat 72,5 procenta populace.

„Předpokládáme, že sledování hokejového šampionátu v Rusku bude o něco méně masivní než v minulém roce, kdy mistrovství pořádala Česká republika, nicméně deklarace sledovanosti MS je vysoká. Tři čtvrtiny mužů a dvě třetiny žen se o tento sportovní svátek budou zajímat,“ říká Jan Polák, account director z výzkumné agentury Ipsos, s tím, že zájem o hokejový šampionát se zvyšuje s dosaženým vzděláním.

Podle výzkumu provedeného na reprezentativním vzorku 1000 respondentů Češi své reprezentaci věří. Víc než polovina (52,4 procenta) dotazovaných předpokládá zisk medaile, každý pátý dokonce věří ve zlato. „Je to o něco méně než očekávání na domácím šampionátu v minulém roce, přesto se z pohledu sportovních akcí jedná o velmi vysokou míru čísla,“ uvádí Polák s tím, že největší hokejové optimisty najdete momentálně v republice v Libereckém kraji.

Více o mistrovství světa v Rusku čtěte ZDE>>>

„Pokud jde o zisk zlaté medaile, očekává ji 35 procent tamějších obyvatel, což je výrazně nad celorepublikovým průměrem 20 procent. Je to s největší pravděpodobností způsobeno zlatou jízdou libereckých hokejistů extraligou ledního hokeje,“ podotýká Polák.

Nejvíc Čechů věří, že loňský titul z Prahy obhájí hokejisté Kanady. Ti šampionátu před rokem naprosto dominovali, když vyhráli všech deset svých zápasů s úchvatným skóre 66:15 a ve finále deklasovali Rusko 6:1.

Tomu, že Kanada letos získá svůj šestadvacátý světový titul, věří 27,3 procenta respondentů. Za druhého největšího favorita na zlato mají Češi Rusko (22,3 %) a v těsném závěsu je výběr kouče Vladimíra Vůjtka (19,9 %). „I loni sportovní fanoušci očekávali jako hlavního favorita na titul mistra světa Kanadu,“ připomíná Polák.

Jaký výsledek Češi očekávají od národního týmu?

Zlatá medaile 19,9 %
Stříbrná medaile 12,3 %
Bronzová medaile 20,2 %
4. místo 14,8 %
Vypadnutí ve čtvrtfinále 17,6 %
Nepostup ze skupiny 2,6 %
Neví 12,6 %

SPORT MAGAZÍN: 72 stran k MS v hokeji - český tým, program, soupisky, historie

Jan Kovář si vyzkoušel měkký led Ledového paláce
Jan Kovář si vyzkoušel měkký led Ledového paláce

Kdo podle Čechů vyhraje zlato?

Kanada 27,3 %
Rusko 22,3 %
Česko 19,9 %
Švédsko 7,7 %
USA 5,0 %
Finsko 3,2 %
jiná země 4,7 %
neví 9,9 %

Pozn.: Výzkum zrealizovala výzkumná agentura Ipsos v období 22.–28. dubna 2016. Výzkum proběhl metodou online dotazování na reprezentativním vzorku dospělé internetové populace (dle regionu, velikosti místa bydliště, pohlaví, věku). Velikost výběrového souboru byla 1000 respondentů.

Hvězdný Perry: Bereme jen zlato, taková je Kanada

Jandač: Na přesilovce chyběli Červenka s Kovářem

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud