Adam Sušovský
16. května 2016 • 20:56

Legendární Babcock přijel do Moskvy: Pořád shání Jágrovu hokejku!

Legendární trenér Mike Babcock
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MOSKVY | Objevil se tady překvapivě, nikdo ho nečekal. Povyk v Moskvě udělal svým příjezdem na světový šampionát legendární trenér Mike Babcock. V současnosti kouč Toronta a šéf kanadské střídačky na Světovém poháru byl okamžitě obklopen novináři, padla také otázka na Jaromíra Jágra. „Pořád nemám jeho hokejku,“ usmál se.Legendární trenér, který jako jediný vyhrál NHL, olympijské hry i mistrovství světa, se dnes objevil nečekaně v Moskvě a okamžitě na sebe strhnul pozornost novinářů. „To jsem nevěděl, že tady mám tiskovku,“ usmál se a zhruba tři minuty odpovídal. Padla otázka i na Jaromíra Jágra a jeho účast na Světovém poháru.

„Nemám tušení, jestli Jaromír Jágr bude hrát na Světovém poháru. Já jen vím, že se už pár let snažím sehnat jeho podepsanou hokejku a pořád ji nemám,“ usmál se Babcock. Sám je vášnivý sběratel, ta nejcennější v současné NHL mu ale chybí.

Babcock do Moskvy nicméně nepřiletěl shánět Jágrovu hůl. Je tady především kvůli práci pro kanadskou reprezentaci a hlavně Toronto. „Dnes jsem se sem přijel podívat na Nikitu Zajceva a zajít s ním na večeři,“ řekl kouč těsně před zápasem Ruska s Norskem. Urostlý obránce sborné totiž od příští sezony posílí Maple Leafs.

„Skautuju tady hráče pro Kanadu, ale taky pro Toronto. Přijel jsem se sem podívat třebena na Austona Matthewse a Patricka Laineho,“ zmínil dva mladíky, kteří i na mistrovství světa soupeří o pozici jedničky letošního draftu. Právě Babcock a jeho Toronto letos budou volit první.

Vše o světovém šampionátu v Rusku čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze