Adam Sušovský
17. května 2016 • 15:00

Všechno nejlepší, pane Vůjtku! Moskva gratulovala českému trenérovi

TOP VIDEA
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MOSKVY | V Rusku je persona, osobnost. Trenér hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek má obrovský respekt u fanoušků i novinářů. A Rusové na něj nezapomněli ani dnes. Během zápasu se Švýcarskem mu celá aréna aplaudovala k dnešním 69. narozeninám, po něm mu tleskal i zaplněný sál novinářů. Dárek český trenér dostal ten nejkrásnější: Češi porazili Švýcary 5:4 a zajistili si prvenství v základní skupině mistrovství světa.Zápas se hrál jen pár minut a celá aréna najednou začala burácet. Potlesk na otevřené scéně patřil Vladimíru Vůjtkovi, který je v Rusku velmi váženou hokejovou osobností. V průběhu zápasu se Švýcarskem hlasatelé připomněli, že český trenér právě dnes slaví své 69. narozeniny a popřáli mu v ruštině i angličtině vše nejlepší. A celá hala aplaudovala.

„To je ten paradox, a já si toho nevšiml,“ smál se po zápase oslavenec. „Byl jsem tak zabraný do hry, že jsem diváky vůbec nevnímal. Řekli mi to až o přestávce v kabině. Ale je to od nich pěkné, děkuji,“ řekl Vladimír Vůjtek.

Po zápase mu gratulovali i hokejisté. „Chtěli jsme to vyhrát pro něj,“ hlásil brankář Pavel Francouz, zatímco Michal Birner, rychle přemýšlel o dárku. „Asi mu budu muset jít něco koupit, jestli chci zůstat na přesilovce,“ smál se liberecký útočník.

„Každé vítězství nás těší, tohle o to víc, že je to v den trenérových narozenin,“ cenil si vydřeného švýcarského skalpu i Michal Jordán. Vůjtkovi pak přáli na tiskové konferenci dokonce i ruští novináři.

„Nejlepší dárek je to vítězství a to, že jsme vyhráli skupinu. To je taky dost důležité,“ potěšilo ale nejvíc českého trenéra.

Více o mistrovství světa v Rusku čtěte ZDE >>>

Denis Hollenstein otevřel skóre utkání
Denis Hollenstein otevřel skóre utkání

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze