Jaroslav Kalina
3. května 2017 • 13:30

Poslední trénink před cestou na MS. Tandem z KHL bruslil s Voráčkem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Rebelka Martincová: jak chtěla dát rozhodčí do držky. Vyhrožovali jí smrtí
Zlín zůstává v lize. Podívejte se, jak se po úspěšné baráži slavilo v kabině
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozbruslit se, pořádně naobědvat a letíme. Takový je středeční plán české hokejové reprezentace, která již večer dorazí do dějiště mistrovství světa. Před odletem do Paříže si národní tým ještě stihl zatrénovat v pražských Letňanech, kde nechyběl ani útočník Dominik Kubalík, který v nominaci nahradil zraněného Petra Holíka. Zámořské hvězdy Tomáš Plekanec a David Pastrňák se připojí ve Francii.   Odpočinek se nekonal ani několik hodin před odletem. Ve středu v 15.45 hodin družina kouče Josefa Jandače opouští Českou republiku a míří do města nad Seinou. Národní tým se neloudal a v dopoledních hodinách absolvoval trénink v Ice Areně Letňany.

Trénink začal utvořením jednotlivých trojic složených ze dvou útočníků a jednoho obránce. Tyto formace nebyly pevné. Trenérský štáb zkoušel různé kombinace. Potom však přišla řada na poskládání útočných řad a obranných dvojek.

V první formaci byl hvězdný útočník z Philadephie Jakub Voráček vedle tandemu Jana Kováře a Lukáše Radila, borců z KHL. Druhý útok patřil ostřílenému reprezentantovi Romanu Červenkovi , kterého doplnili Jakub Lev s Tomášem Hykou. Po příletu do Paříže by však v této lajně měl být Tomáš Plekanec a David Pastrňák . Vrátí se tak elitní lajna z loňského mistrovství světa.

Paříž už volá! Zkusili jsme, jak umí čeští hokejisté francouzsky
Video se připravuje ...

Třetí formace byla složená z tria někdejších pražských Lvů Michal Birner-Petr Vrána-Michal Řepík. V poslední útoku si spolu zabruslili Tomáš Zohorna , Roman Horák a nájezdový mág Robin Hanzl, kterým asistoval Dominik Kubalík .

Nejlepší střelec posledních dvou extraligových ročníků si převzal v úterý trofej pro krále střelců a druhý den se přidal k reprezentaci. V letošním širším kádru národního týmu již Kubalík působil, ale před turnajem v Českých Budějovic z něj vypadl. Nicméně kvůli zranění žeber útočníka Petra Holíka ho trenéři znovu povolali.

Obrana vypadala následovně. K bourákovi Radku Gudasovi se připojil šikovný bek z Liberce Radim Šimek. Další dvojkou byla dobře známá spolupráce K+K, tedy Michal Kempný a Tomáš Kundrátek, kterého občas vystřídal nováček Libor Šulák.

Další dvojice byla ve složení Jakuba Krejčíka a Jeřábka . Současný mistr extraligy z Brna doplnil novopečeného hráče Montrealu Canadiens. Čtvrtým duem byl zkušený bek Jan Kolář a chomutovská akvizice Jan Rutta.

Hlavní prostor v brankovišti měli Petr Mrázek a Pavel Francouz , kteří podle kouče Jandače dostanou na světovém šampionátu největší příděl zápasů. 

Tento tým vyvolených odcestuje z Letiště Václava Havla do Paříže, kde se k nim připojí útočníci Plekanec a Pastrňák. První zápas odehrají Češi v pátek proti Kanadě od 20:15.   

Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud