Rusko - Finsko 5:3. Sborná slaví, v Německu obhájila bronzové medaile | iSport.cz
21. května 2017 • 18:25

Rusko - Finsko 5:3. Sborná slaví, v Německu obhájila bronzové medaile

Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský Basketbaloví hrdinové se vrátili do Prahy! Za rok budeme ještě silnější, usmíval se Satoranský
SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner SESTŘIH: Liberec - Sparta 8:7 v prodloužení. Po nádherném obratu rozhodl hattrickem Birner

Ruští hokejisté dokázali obhájit bronzové medaile z loňského mistrovství světa na domácí půdě, když v Kolíně nad Rýnem zdolali Finsko 5:3 a vybojovali medaili na čtvrtém turnaji v řadě. Sborná sice vedla už 4:0, ale severský tým třemi góly utkání zdramatizoval, ale výhru Rusů zpečetil Nikita Kučerov. Dvěma góly a jednou asistencí pak zazářil Nikita Gusev.

Sborná vedla v 29. minutě už 4:0, dvěma góly se na vítězství podílel Nikita Gusev a třemi asistencemi přispěl Valerij Ničuškin. Finové sice dokázali snížit na 3:4, ale výhru Ruska zpečetil v 49. minutě Nikita Kučerov.

Skóre souboje zklamaných týmů ze sobotního semifinále otevřel Gusev, který po Antipinově přihrávce z pravého kruhu překonal Korpisala střelou na bližší tyč. Zvýšit mohl Barabanov, Finové se pak ubránili při vyloučení Villeho Lajunena a další možnost Ruska nevyužil Gusev.

Vteřinu před koncem první třetiny šel pykat za hrubost Kučerov, ale Finové svou první přesilovku v utkání nezvládli a z brejku inkasovali. Po přečíslení dvou na jednoho zužitkoval Ničuškinovu přihrávku Tkačov.

V 28. minutě při Savinainenově trestu zakončil kombinaci Dadonova s Panarinem druhou brankou v utkání Gusev, který se se sedmi trefami posunul do čela tabulky střelců. Za 75 vteřin překonal Korpisala i bek Kiselevič a do brankoviště se postavil Säteri.

Finům se podařilo snížit 27 vteřin před koncem druhého dějství. Filppula zachytil Bělovovu chybnou rozehrávku a uvolnil Rantanena, který zblízka nedal Vasilevskému šanci.

Po 76 vteřinách třetí třetiny navíc překonal ruského gólmana střelou od modré čáry bek Lehtonen a v 46. minutě při Gusevově vyloučení přiblížil Finy na rozdíl jediného gólu po Rantanenově přihrávce Savinainen. Ruský kouč Oleg Znarok reagoval oddechovým časem a sborná soupeři podobný obrat jako Kanadě v semifinále z 0:2 na 4:2 nepovolila.

V 49. minutě Rusy uklidnil dorážkou vlastní střely Kučerov. Náskok pak uhájili i při závěrečném tlaku Finů v power play. Rusové tak dosáhli na bronz podruhé za sebou, předtím v roce 2014 v Minsku získali zlato a o rok později v Praze stříbro.

Finsko

Domácí: 06:58. N. Gusev, 21:48. Tkačjov, 27:01. N. Gusev, 28:16. Kiselevič, 48:03. Kučerov

Hosté: 39:34. Rantanen, 41:16. Lehtonen, 45:29. Savinainen

Domácí: Vasilevskij (I. Sorokin) – Kiselevič, Orlov, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Panarin, Kučerov, Kuzněcov – S. Plotnikov, Barabanov, Tkačjov – Naměstnikov.

Hosté: Korpisalo (29. Säteri) – Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A), Järvinen – Savinainen, Filppula (A), Rantanen – Aho, Pyörälä, Puljujärvi – Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala – M. Aaltonen.

Gouin (CAN), Iverson (CAN) – Lhotský (CZE), Oliver (USA)