5. května 2018 • 12:18

Švýcarsko - Rakousko 3:2pp. V prodloužení rozhodl Corvi. Outsider bere bod

PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová
Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím

Alpám v hokeji vládne země helvétského kříže. Druhý hrací den mistrovství světa v Dánsku nabídl souboj Švýcarska a Rakouska, tedy zemí sídlících na alpských vršcích. Duel rivalů vyhráli Švýcaři 3:2 v prodloužení. Zápas však nebyl čistě jen ve švýcarské režii. Rakouský outsider sice prohrával 0:2 v polovině utkání, po tvrdém zákroku na obránce Stevena Stronga se však vzchopil a skóre srovnal. Druhý bod ale jižním sousedům Česka vzal útočník Enzo Corvi.

Rakušané se v elitní skupině MS představili poprvé od roku 2015, museli se však ještě obejít bez hlavní hvězdy. Útočník Philadelphie Michael Raffl by se k týmu měl připojit až po víkendu.

Již ve 3. minutě mohl Rakousko posunout do vedení v oslabení Hofmann, brankáře Genoniho ale nepřekonal. I díky tomu se Švýcaři mohli dostat do vedení, gólman Starkbaum sice předvedl několik skvělých zákroků, nakonec však kapituloval po chybě Ulmera v rozehrávce a střele Niederreitera v závěru první třetiny.

Po přestávce zvýšil Haas, ale následně Švýcarům zkomplikoval situaci faul Andrighetta, který kolenem zranil Stronga a s pětiminutovým trestem putoval do kabin. A Rakušané dlouhou přesilovou hru využili ke snížení. Genoniho překonal Zwerger.

Favorizovaní Švýcaři měli výraznou střeleckou převahu, vytvářeli si šance, ale překonat brankáře Salcburku se jim nedařilo. A ve 47. minutě Rakušané vyrovnali, Genahl využil chybu obránce Kukana a přižil tým k překvapivému bodovému zisku.

Vítěze utkání nakonec určilo až prodloužení, ve kterém Starkbauma překonal Corvi. Rakouský brankář utkání skupiny A zakončil s 38 zákroky.

Hosté: 34:50. Zwerger, 46:28. Ganahl

Domácí: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Hofmann, Niederreiter (A), Corvi – Scherwey, Andrighetto, Haas – Riat, S. Moser (A), Vermin – Baltisberger, Schäppi, Rod.

Hosté: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Strong – Hundertpfund (C), Schneider, Ganahl (A) – Lebler (A), Komarek, Hofer – Rauchenwald, Haudum, Zwerger – Woger, Spannring, Obrist.

Olenin (RUS), Sjöqvist (SWE) – Goljak (BLR), Lazarov (RUS)

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)