6. května 2018 • 15:20

Jižní Korea - Kanada 0:10. Nováček schytal další výprask, desítku dovršil Eberle

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | Jižní Korea prožila mezi elitou víkend hrůzy. Hokejisté z asijského poloostrova neměli šanci ani ve druhém utkání mistrovství světa v Dánsku. Po výprasku 1:8 od Finů schytali ještě větší nálož od Kanady. Mocný průvan javorových listů smetl Korejce 10:0 a napravil tak úvodní porážku 4:5 po nájezdech s USA. Exotická hokejová země má momentálně bilanci 1:18 za dvě utkání.

Korejci drželi krok proti zámořskému gigantovi osm minut a 41 vteřin. Do té doby si dokonce zahráli i v početní výhodě, ale favorit se v poklidu ubránil. Hned poté minul v dobré šanci Jost, pak už se dostal ke slovu Nugent-Hopkins a díky důrazu na brankovišti otevřel skóre. Následně neuspěl Schenn, Pageau trefil tyč a náskok zvýšil až v další šanci Jost.

Ve druhém dějství už Kanaďané zapnuli místy naplno. Soupeře v něm přestříleli 23:6 a hned v nástupu stihli za 85 vteřin třikrát skórovat. Nejprve využil přesilovku pět na tři Parayko, poté i následující klasickou výhodu O'Reilly a povedený úsek završil Dubois.

V 28. minutě využil další početní převahu Schenn a v 37. minutě přišly další slepené góly v podání Josta a Edmundsona, které dělilo pouhých 18 sekund. To už bylo moc na gólmana Daltona, který si kromě osmi inkasovaných branek připsal 32 zákroků, a do branky šel Pak Song-če.

Kanada nakonec stihla dovršit i pro soupeře potupnou "desítku", když ve třetím dějství skórovaly i největší hvězdy McDavid a Eberle. Vítězové celkem vyslali mezi tyče 50 střel a pět Kanaďanů si připsalo po třech bodech: Jost (2+1), McDavid, Edmundson, Dubois (všichni 1+2) a Barzal (0+3).

FAKTA MS: Mladý český tým na MS baví! Bednář je ze zelenáčů nadšený

FAKTA MS: jde se na Švédy! Jágr chválí mladé, ale věří i Červenkovi s Plekancem

Hynek o zápase se Slováky: Vyrovnání jsme si zasloužili, se Švédy to bude ještě o level výš

Domácí:

Hosté: 08:41. Nugent-Hopkins, 17:16. Jost, 21:07. Parayko, 21:57. R. O'Reilly, 22:32. Dubois, 27:33. B. Schenn, 36:24. Jost, 36:42. Edmundson, 44:40. McDavid, 48:55. Eberle

Domácí: Dalton (37. Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Hjon-ho O, Jong-čon Seo – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Jin-Hui Ahn – Radunske, Min-Ho Čo (A), Swift – Čin-kjo Pak, Čong-u Čon, Sang-hun Šin – Jong-čon I, Sang-u Šin, U-sang Pak (C) – Won-čong Kim.

Hosté: McElhinney (Kuemper) – R. Murray, Parayko, Edmundson, Ekblad, Nurse, Pulock, Chabot – R. O'Reilly (A), B. Schenn (A), Jo. Bailey – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Schwartz – Beauvillier, Barzal, Eberle – Jost, Dubois, Horvat – Pageau.