Švýcarsko - Francie 5:1. Čtvrtfinále je dané, Slovensko už nemá šanci

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Hokejisté Švýcarska porazili ve svém závěrečném zápase ve skupině A na mistrovství světa v Kodani Francii 5:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Švýcaři obsadí čtvrté místo a ve vyřazovací části se ve čtvrtek utkají s Finskem. Jejich dnešní úspěch vyřadil ze hry o play off Slovensko, které odpoledne nastoupí proti Bělorusku.

Švýcaři věděli, že k postupu potřebují Francii porazit, a od první minuty nechtěli nic ponechat náhodě. Byli výrazně střelecky aktivnější, vytvářeli si šance a jen díky brankáři Hardymu vydržel nerozhodný stav až do 13. minuty. Pak otevřel skóre Hofmann.

Následně mohl vyrovnat Fleury, ale ještě v první třetině zvýšil vedení Švýcarů po rychlém protiútoku pohotově dorážející Corvi. Jedinečnou šanci přidat další gól měli hráči Helvétského kříže ve dvouminutové přesilové hře pět na tři, Hardy si však se sprškou střel poradil.

Francouzi měli několik slibných příležitostí duel zdramatizovat, Genoniho však nepokořili a v oslabení potřetí inkasovali. Čtvrtý gól přidal Fiala na začátku třetí třetiny a na výhře i postupu Švýcarů nic nezměnilo ani následné snížení Francie. Poslední slovo měl v oslabení Moser.

Trenér Dave Henderson se tak se střídačkou francouzské reprezentace, na které stál od roku 2004, rozloučil porážkou a šestým místem ve skupině. Od příští sezony tým převezme Philippe Bozon.

Domácí: 12:21. Hofmann, 15:09. Corvi, 37:12. Untersander, 42:21. Fiala, 53:46. S. Moser

Hosté: 43:10. Leclerc

Domácí: Genoni (Senn) – Diaz (C), Josi (A), Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Meier, Corvi, Niederreiter (A) – Fiala, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Haas, S. Moser – Scherwey, Schäppi, Rod – Riat.

Hosté: Hardy (Ylönen) – Chakiachvili, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Claireaux, Lamperier – Leclerc, Ritz, Perret – Bouvet.

Olenin (RUS), Schukies (GER) – Davis (USA), Jensen (DEN)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)