Pavel Bárta
24. května 2018 • 18:25

Z legendy je TV expert. Lidström o nové generaci i ubíjející rutině v NHL

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: Nigérijský rychlík Musa a brazilský happy end FAKTA MS: Nigérijský rychlík Musa a brazilský happy end
PĚT důvodů vysokého umístění Filipa Zadiny na draftu NHL PĚT důvodů vysokého umístění Filipa Zadiny na draftu NHL
VŠECHNA VIDEA ZDE

S Matsem Sundinem nebo Peterem Forsbergem patřil k nejvýraznějším osobnostem zlaté švédské generace. Nicklas Lidström (48) vyhrál olympiádu, mistrovství světa a čtyřikrát Stanley Cup. Sedmkrát ho vyhlásili nejlepším bekem NHL. Snad každý ze zadáků, kteří v Kodani pro Tre kronor vybojovali titul mistrů světa, ho zmiňoval jako svůj vzor. A jeden z hlavních důvodů, proč se rozhodli hrát právě v obraně. Díky příkladům jako on dorostla Švédsku nová generace.Po ledě nesvištěl rychle jako Sergej Fjodorov, neměl ránu jako Brett Hull, nezpůsoboval soupeřům podlitiny jako tvrďák Niklas Kronwall. Ale vždycky se uměl postavit, kam měl, dělal správné věci.

Nicklas Lidström byl klidnou silou obrany Detroitu a švédské reprezentace, ztělesněním dokonalosti a efektivity. „Člověk se pořád učí,“ říká vytáhlý sympaťák na okraj své nové profese. Při světovém šampionátu dělal experta pro švédskou televizní stanici Viasat. V rozhovoru pro deník Sport mluví o sportovním důchodu i švédské zlaté generaci v NHL.

Co taková práce obnáší?
„Komentování ve studiu. Před zápasy, o přestávkách, po utkáních. Ve Švédsku už jsem takhle dělal pár zápasů NHL, třeba při Globen Series ve Stockholmu. Na tak velkém turnaji jako mistrovství světa jsem byl poprvé. Je to zase něco trochu jiného, člověk se pořád učí. Ale baví mě to. Pořád se můžu motat kolem hokeje.“ (směje se)

Ubíjející každodennost NHL mi neschází

Nabídku jste přijal, abyste se nenudil, nebo vás komentování prostě přitahovalo? Pro peníze to asi neděláte.
„Nejsem placený jako hokejista, to ne. (směje se) Ale užívám si, když můžu být zase přímo u toho. Naposledy se mi to poštěstilo, když jsem při Světovém poháru dělal poradce švédského mužstva. Ale tam šlo spíš o to přicházet s návrhy a nápady, taky jsem se potkal s Matsem Sundinem a Danielem Alfredssonem, kteří zastávali stejnou funkci. To byl rovněž důvod, proč jsem do toho šel. Ale užíval jsem si to, byl to vynikající turnaj s nejlepšími hráči. Byl jsem rád, že se na tom můžu podílet. Teď zkouším práci pro televizi. Musím říct, že mě to chytlo.“

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze