Maskot MS v hokeji 2019: Macejko. Medvěda pojmenovali fanoušci | iSport.cz
27. srpna 2018 • 15:41

Maskot MS v hokeji 2019: Macejko. Medvěda pojmenovali fanoušci

Autor: ČTK
Maskot hokejového MS 2019 na Slovensku bude medvěd Macejko
TOP VIDEA
Český fotbal ve strachu, hrozí devastující škody! Co reakce sponzorů?
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Maskotem hokejového mistrovství světa v příštím roce v Bratislavě a Košicích bude medvěd Macejko. Medvěda s bačovským opaskem a pastýřským kloboukem představili organizátoři před dvěma týdny, jméno mu poté vybírali fanoušci na facebooku.Výběr byl rozdělen do dvou fází. Pořadatelé nejprve z veškerých návrhů fanoušků vybrali jména Macejko a Juro a v druhém kole hokejoví příznivci volili už pouze z těchto dvou. Macejko dostal 7169 hlasů, Juro 3577.

"Máme radost, že jsme společně dokázali najít jméno pro našeho maskota. Byl to nejpřijatelnější způsob výběru pojmenování, rozhodli o tom ti nejkompetentnější - fanoušci," uvedl šéf organizačního výboru MS Igor Nemeček.

Nový maskot vystřídá vlka Goolyho, jenž provázel dosud posledním MS na Slovensku v roce 2011. Šampionát se v Bratislavě a Košicích uskuteční příští rok od 10. do 26. května.

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud