Maskot MS v hokeji 2019: Macejko. Medvěda pojmenovali fanoušci | iSport.cz
27. srpna 2018 • 15:41

Maskot MS v hokeji 2019: Macejko. Medvěda pojmenovali fanoušci

Maskot hokejového MS 2019 na Slovensku bude medvěd Macejko
TOP VIDEA
RENTGEN: Proč Sparta dopustila ostudu? Frýdek selhal, Hanousek má rezervy RENTGEN: Proč Sparta dopustila ostudu? Frýdek selhal, Hanousek má rezervy
NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie? NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Maskotem hokejového mistrovství světa v příštím roce v Bratislavě a Košicích bude medvěd Macejko. Medvěda s bačovským opaskem a pastýřským kloboukem představili organizátoři před dvěma týdny, jméno mu poté vybírali fanoušci na facebooku.Výběr byl rozdělen do dvou fází. Pořadatelé nejprve z veškerých návrhů fanoušků vybrali jména Macejko a Juro a v druhém kole hokejoví příznivci volili už pouze z těchto dvou. Macejko dostal 7169 hlasů, Juro 3577.

"Máme radost, že jsme společně dokázali najít jméno pro našeho maskota. Byl to nejpřijatelnější způsob výběru pojmenování, rozhodli o tom ti nejkompetentnější - fanoušci," uvedl šéf organizačního výboru MS Igor Nemeček.

Nový maskot vystřídá vlka Goolyho, jenž provázel dosud posledním MS na Slovensku v roce 2011. Šampionát se v Bratislavě a Košicích uskuteční příští rok od 10. do 26. května.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Aktuální zápasy
Články odjinud