MS v hokeji 2019 | Říha o domově v Bratislavě i střídačce: Je to jiné, hráči vědí, do čeho jdou | iSport.cz
9. května 2019 • 11:20

Říha o domově v Bratislavě i střídačce: Je to jiné, hráči vědí, do čeho jdou

Autor: TV iSport, ros
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Tottenham - Lipsko 0:1. Schick zahodil šance, rozhodl Werner SESTŘIH LM: Tottenham - Lipsko 0:1. Schick zahodil šance, rozhodl Werner
TOP MOMENTY extraligy: Sedláček jako Dominátor, blamáž Komety a “O kapku lepší hokej” TOP MOMENTY extraligy: Sedláček jako Dominátor, blamáž Komety a “O kapku lepší hokej”
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkušený kouč Miloš Říha vyhlíží svou první prověrku na mistrovství světa. Už v pátek Češi narazí na Švédsko, které dokázali na brněnských Carlson Hockey Games přehrát. Pro trenéra národního mužstva není dějistě šampionátu, Bratislava, neznámým městem, ba naopak. Považuje ji za svůj domov a rád se do hlavního slovenského města vrací.„Bratislava je pro mě takové zážitkové město. Potkal jsem ve Slovanu skvělé lidi, navíc přišly i ceny… Dvakrát jsme byli mistry a já trenérem roku. Co víc si člověk může přát, lidé mě tu uznávají,“ komentoval trenér Miloš Říha v rozhovoru pro iSport TV.

Ten vedl bratislavský Slovan jak v nejvyšší slovenské soutěži, tak rovněž v KHL. Kontinentální hokejová liga, kde strávil většinu své trenérské kariéry, mu přinesla angažmá i v Omsku, Petrohradu, Spartaku Moskva a Atlantu Mytišči.

Trenér Miloš Říha u střídačky během tréninku národního mužstva
Trenér Miloš Říha u střídačky během tréninku národního mužstva

„Měl jsem i na klubové úrovni problém, když jsem někoho musel vyřadit ze sestavy. Kluci byli vynikající a každý se připravoval na sto procent. Vzali jsme situaci obšírně, do poslední chvíle jsme měli asi šest otazníků. Snažili jsme se vybrat to nejlepší, co je,“ přiznal šedesátiletý trenér.

Poznal během přípravy, v čem je působení na lavičce národního týmu jiné? „Trenér běžně poznává lidi hlouběji a déle. V reprezentaci je vše na profesionální úrovni. Hráči vědí, do čeho jdou. Na každý trénink by měli být naplno připraveni. Já se už jen snažím být daleko klidnější a nechávat věci spíš na hráčích,“ pokračoval Říha.

S čím Češi vyrukují na Švédy a jaký je recept na úspěch?

MS 2019: Češi chtějí medaili. Překvapí nováček z Británie?

SE SIMONOU na MS: Bartošák s Hrubcem ukázali, jak bydlí. S kým jsou na pokoji?

Páteční Sport Magazín Plus: vše, co potřebujete vědět o MS v hokeji 2019

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Skupina B
Články odjinud