MS v hokeji 2019 | TOP 5 momentů MS 2019: Pláč, spor Vrány se Sýkorou i dva porody | iSport.cz
16. května 2020 • 18:21

TOP 5 momentů MS 2019: Pláč, spor Vrány se Sýkorou i dva porody

Autor: Simona Kubišová, ros, ok
Vstoupit do diskuse
0
 • Nebýt krize ohledně nového typu koronaviru, bojoval by teď český výběr o medaili na šampionátu ve Švýcarsku. S odstupem je však možné posoudit alespoň nejzajímavější momenty mistrovství světa 2019 na Slovensku. Které byste vybrali vy? Napište do diskuze.

 • Nové reprezentační dresy

  Kapitán Jakub Voráček se raduje s českými hokejisty po výhře nad Švýcarskem na závěr skupiny B MS v hokeji

  Velké téma před šampionátem i během něho. Svaz oznámil nový vzhled reprezentačních dresů: státní znak pryč, místo něj vizualizace lva se zlatou korunkou. Hned na prvním tréninku dostal otázku týkající se trikotů kapitán Jakub Voráček, rozmýšlel se, jestli o nich mluvit a nakonec spustil. Přiznal, že se mu nelíbí, čímž rozvířil vlnu diskuzí uvnitř fanouškovské základny. Ta nakonec ale jako kdyby dresy přijala za své a debaty pomalu utichaly...

 • Spor Jakuba Vrány s Markem Sýkorou

  Jakub Vrána (vpravo) střílí čtvrtou branku v utkání se Švédskem

  Vše zažehla kritika Marka Sýkory, kterému na hře útočníka Capitals Jakuba Vrány vadila laxnost a absence bojovnosti. Druhý den přišla odezva. Reprezentační útočník řekl, že experta a bývalého uznávaného kouče nezná a nechce ho soudit stejně jako on soudí jeho. V průběhu šampionátu kauza Vrána vygradovala až do bodu, kdy trenér Miloš Říha svého forvarda upozadil a nedával mu tolik prostoru i přesto, že hned během úvodního duelu se Švédskem dal dva góly.

 • Porody partnerek českých hráčů

  Patrik Bartošák uvítal na svět potomka Damiana

  Příliš často se nestává, že by hráči během mistrovství odjížděli, tentokrát ale přišly výjimky. V době slovenského šampionátu se totiž hned dvě rodiny českých hráčů rozrostly o nové potomky. Za rodící partnerkou odjel nejdřív brankář Patrik Bartošák, pak se radostnou novinu dozvěděl i Jakub Voráček, který však s týmem zůstal.

 • Domácí atmosféra na Slovensku

  Čeští hokejisté smutní po druhé inkasované brance v utkání o bronz proti Rusku

  Hraje se v Česku, nebo na Slovensku? Fanoušci ze všech koutů republiky vytvořili během šampionátu národnímu týmu perfektní atmosféru, kterou si hráči v průběhu času několikrát pochvalovali. Dorazily zároveň celebrity, v ochozech s dresem pobíhala například Ester Ledecká, přijel i Jaromír Jágr. Velkou podporu, jež byla srovnatelná s domácím šampionátem 2015, však hráči nakonec v medaili přetavit nedokázali. O to byl také následný smutek větší... 

 • Pláč trenéra Miloše Říhy

  Miloš Říha se během tiskové konference po návratu z MS rozplakal

  Obrázek ze závěrečné tiskové konference v Praze si vybaví asi všichni. Ponurá atmosféra, zkroušený Miloš Říha a slzy. Na krajíčku měl český trenér už po prohraném souboji o bronz, které ovládlo Rusko na samostatné nájezdy, naplno emoce vyvěraly ale až pro návratu. Prozradil, že získal zpět národní hrdost, ale radost mu sebrala absence medaile. Zároveň převzal vinu za nesplnění cíle (medaile) na sebe. Další šanci již nedostane, neboť ho po dalším roce měl nahradit Filip Pešán, což se také uskuteční.

Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Skupina B
Články odjinud