Pavel Bárta
18. května 2022 • 12:56

Reichel: Útočník pozadu jezdit neumí. Chceme hrát jak Finové, ale nejde to

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Přestupová bomba?! Kuchta chce z Ruska, místo Slavie míří do Sparty
Máme talenty jako je Procházka, v Německu je s Oktagonem ještě spousta práce, říká Novotný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po porážce se Švédy zostudili český tým Rakušané, kteří mezi elitu povyskočili po vyřazení válčícího Ruska. Z výsledků i výkonů na mistrovství světa v Tampere panuje rozčarování. Nejblyštivější posily z NHL mají zhasnuto. Tomáš Hertl a Jakub Vrána jsou stále na nule. „Může to být systémem, který trenér Jalonen vyžaduje. Jsou zvyklí hrát jinak,“ hledá příčiny trápení Robert Reichel. Kapitán šampionů z dob zlaté éry před třemi lety coby asistent Miloše Říhy zažil v reprezentaci zrovna Vránu i Dominika Simona, který z Finska nečekaně odjel.Hráči z NHL zatím mužstvo netáhnou, jak se čekalo. Jakub Vrána je na šampionátu potřetí a hledá se, stejně jak Hertl a další. Čím si matné výkony vysvětlujete?
„Může to být i systémem, který hrají. Kluci z NHL jsou zvyklí napadat a pak to zavírat, hrát prostě jinak. Systém, který chce nový trenér, je trošku jiný. Jalonen po nich vyžaduje, aby čekali ve středním pásmu, což je hodně odlišné od toho, co hrají v NHL.“

V roce 2019 jste na mistrovství světa v týmu měli taky Jakuba Vránu. Opět se hledá, trápí se, letos zatím nedal gól. Co se v něm odehrává?
„Co si pamatuju z mistrovství světa v Bratislavě, vůbec jsme neměli problém s hráči, co přijeli z Ameriky. Přišli a předváděli, co jsme po nich vyžadovali. Včetně Vrániče. Určitě není spokojený se svým výkonem a snaží se něco dělat a věří, že to zlomí. Stejně jako za nás. Ono kolikrát stačí, aby se dostali do čtvrtfinále, a pak si třeba zvykne na to, co po něm trenér chce.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S předplatným Premium Plus budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za  1 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

MS v hokeji 2022 ONLINE - Mistrovství světa ve Finsku

Program MS v hokeji 2022 Pavouk play off Kanadské bodování Statistiky brankářů Tabulky skupin A a B Nominace Vstupenky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2022 se koná od 13. do 29. května ve Finsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Helsinky a Tampere, kde se odehraje i vyřazovací část turnaje. Česká hokejová reprezentace si ve skupině B po výhrách nad Velkou Británií, Lotyšskem, Norskem a USA zajistila ze 3.místa postup do čtvrtfinále, ve kterém porazila Německo 4:1 a výběr Kariho Jalonena čekají v Tampere boje o medaile.

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud