Měli skvěle našlápnuto, v boji o postup do semifinále MS v hokeji 2022 vedli Slováci nad Finy 2:0, domácí výběr se ale vzepjal k velkému výkonu a bronzový tým z olympiády v Pekingu medaili ze šampionátu ve Finsku nezíská. Marko Anttila srovnal na přelomu první a druhé části na 2:2, ve třetí třetině rozhodl Sakari Manninen, v poslední vteřině ještě do prázdné branky pečetil Saku Mäenalen. V semifinále vyzvou Finové tým USA.
Slováci začali aktivně a v deváté minutě se ujali vedení. Luntner ujel podél hrazení, vystřelil a jeho ránu usměrnil do branky tečí ze vzduchu mladý útočník Sýkora. V 16. minutě prohrávali domácí o dvě branky, když Regenda dorazil za záda gólmana Olkinuory Takáčovu střelu.
Úřadující olympijští vítězové snížili v závěru úvodního dějství zásluhou Anttily, který tečoval Frimanovo nahození od mantinelu. Šestatřicetiletý útočník na začátku druhé části vyrovnal. Obránce Nemec při snaze vyhodit puk nahrál přímo Anttilovi a ten z otočky překonal Húsku.
Finové dokonali obrat v 45. minutě. Lehtonen posunul kotouč před branku, Sallinen se ještě neprosadil, ale Manninen už z dorážky uspěl.
O čtyři minuty později Slováci málem srovnali, jenže Slafkovský z otočky napálil tyčku. V závěru mohl Anttila při power play Slovenska završit hattrick, nesobecky však přihrál Mäenalanenovi, jenž stanovil konečný výsledek.