Martin Molčík
10. října 2023 • 12:35

Vstupenky na české zápasy na MS: za 90 minut vyprodáno! Ale šance ještě je

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě pomalu, ale jistě klepe na dveře. A zájem o vstupenky byl hned první den volného prodeje enormní! Všechny lístky na českou reprezentaci, které šly 10. října do prodeje, byly pryč za pouhou hodinu a půl. Velký zájem byl i o zápasy Slováků, kteří budou hrát základní skupinu v Ostravě.Pokud jste si chtěli pořídit lístky na český tým, čekal vás téměř nadlidský úkol. Síť Ticketportal, přes kterou bylo možné si koupit vstupenky na zápasy základní skupiny, hlásila vyprodáno po 90 minutách. Už v první sekundě evidoval server téměř 14 tisíc zájemců. Po půl hodině jich pak bylo více než 27 tisíc.

„Potvrdilo se, že zájem o mistrovství světa, a primárně české zápasy, bude extrémní, což ukazovala již fronta na webech operátorů na začátku prodeje v deset hodin,“ liboval si mediální a PR manažer šampionátu Miloš Židík.

Na spoustu fandů se ale nedostalo, i když svou registraci provedli přesně v 10 hodin. „Pozitivum bylo, že systém vůbec nespadl. Výjimečně to ukázalo chybovou hlášku. Fór byl v tom, že pár minut po přihlášení jsem se ocitl vždycky na konci žebříčku lidí, kteří měli zájem,“ popisuje jeden z fanoušků, který si přál zůstat v anonymitě. „Dal jsem všech sedm zápasů české reprezentace a vždycky jsem byl v pořadí zájemců od 25 tisíc a výš. Když po hodině číslo klesalo, tak jsem myslel, že by se na nás mohlo dostat. Následně jsem ale pochopil, že klesalo z důvodu mizejících lidí přede mnou, kteří byli stejně zklamaní,“ dodává.

Fanoušci zatím koupili přes čtvrt milionu vstupenek a v předprodeji dostupné lístky na Čechy jsou pryč. To ovšem neznamená, že už se nikdo další na zápasy národního týmu nepodívá. Zcela vyprodáno ještě není.

„V případě, že fanoušci nestihli sehnat vstupenky na domácí tým, nemusí smutnit. V průběhu následujících měsíců budeme pokračovat v uvolňování blokací a přidání dalších vstupenek do prodeje. Všechny hokejové fanoušky budeme s předstihem informovat. Doporučujeme však sledovat naše komunikační kanály a sociální sítě,“ vzkazuje pro lidi, na které se nedostalo, manažer ticketingu Martin Gremlica.

Lidé si mohli zakoupit pouze denní balíčky, u kterých se cena pohybuje podle atraktivnosti soupeře. Na zápasy českého týmu proti Rakousku nebo Norsku byla stanovena na 2080 až 3480 korun. Duely proti Finsku nebo Kanadě vyjdou pak v rozmezí 2980 až 4880 korun. Rozdělení organizátoři vytvořili do tří cenových kategorií podle místa na stadionu.

Vypadá to, jako by diváci chtěli trhnout rekord návštěvnosti šampionátů. Ten byl stanoven také v Česku, a to na MS 2015. Tehdy mistrovství, které se rovněž hrálo v Praze a Ostravě, navštívilo 741 690 fanoušků.

Problémy s nákupem vstupenek přitom byly výrazně větší než nyní. Před osmi lety zkolabovaly webové systémy a na spoustu čekajících se nedostalo.

Vstoupit do diskuse
3

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud