Martin Tomaides
20. září 2016 • 17:00

Mrázek by měl chytat zase, říká Kučera. Má obdiv pro kanadskou krásu

TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté zůstávají po druhé porážce ze dvou zápasů na Světovém poháru v pozici outsidera a po pondělní prohře s Týmem Evropy (2:3 v prodloužení) jsou jeho šance na semifinálový postup skutečně malé. Pomalu se tak plní prognózy zámořských žurnalistů, kteří Jandačovu týmu nedávali šanci. "Abych řekl pravdu i já jsem před turnajem tušil, že to bude hodně těžké," řekl pro iSport.cz František Kučera, olympijský vítěz z Nagana.Bývalý elitní obránce, a dnes majitel HC Letci Letňany, důležitou bitvu bedlivě sledoval. Zaujal ho především brankář Petr Mrázek, který dlouho držel naděje českých barev. „Jeho výkon, to byla nádhera! I když si neodpustil chybičku, která nás částečně stála vítězství," připomněl Kučera gól, který mu vstřelil norský útočník Mats Zuccarello. „Ale to se stává," dodal se slovy, že Mrázkovi by dal důvěru i v závěrečném vystoupení proti USA.

Tým Josefa Jandače především hodně srážela vyloučení, jednou se dokonce musel bránit pouze ve třech. Soubor Evropy nakonec žádný ze sedmi trestů v gólový úspěch neproměnil, ale svého soupeře minimálně unavil. „Některá vyloučení rozhodně byla hodně přísná, ale nemyslím si, že by bylo na místě si stěžovat na sudí," reagoval Kučera na křivé pohledy některých českých hokejistů směrem k mužům v pruhovaném.

Posledním soupeřem ve skupině budou Spojené státy, jejichž postavení je po úvodní prohře 0:3 s týmem Evropy také na hraně. V noci na zítřek (od 2:00) musí ukázat houževnatost proti Kanadě, ve čtvrtek bude na řadě Česká republika.

„Stát se může cokoliv, šance je vždycky," burcuje Kučera. „Amerika zatím nic moc nepředvedla, ale otázka je, jestli by nám i výhra vlastně stačila," dumal o českých vyhlídkách trojnásobný mistr světa a nakousl další klíčový důvod. I kdyby přišla výhra, Češi budou k udržení postupové naděje potřebovat dvě kanadská zaváhání. „To není moc reálné. Dívat se na Kanadu, to byla krása..."

Vše o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>>

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze