Mrázek by měl chytat zase, říká Kučera. Má obdiv pro kanadskou krásu | iSport.cz
Martin Tomaides
20. září 2016 • 17:00

Mrázek by měl chytat zase, říká Kučera. Má obdiv pro kanadskou krásu

TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté zůstávají po druhé porážce ze dvou zápasů na Světovém poháru v pozici outsidera a po pondělní prohře s Týmem Evropy (2:3 v prodloužení) jsou jeho šance na semifinálový postup skutečně malé. Pomalu se tak plní prognózy zámořských žurnalistů, kteří Jandačovu týmu nedávali šanci. "Abych řekl pravdu i já jsem před turnajem tušil, že to bude hodně těžké," řekl pro iSport.cz František Kučera, olympijský vítěz z Nagana.Bývalý elitní obránce, a dnes majitel HC Letci Letňany, důležitou bitvu bedlivě sledoval. Zaujal ho především brankář Petr Mrázek, který dlouho držel naděje českých barev. „Jeho výkon, to byla nádhera! I když si neodpustil chybičku, která nás částečně stála vítězství," připomněl Kučera gól, který mu vstřelil norský útočník Mats Zuccarello. „Ale to se stává," dodal se slovy, že Mrázkovi by dal důvěru i v závěrečném vystoupení proti USA.

Tým Josefa Jandače především hodně srážela vyloučení, jednou se dokonce musel bránit pouze ve třech. Soubor Evropy nakonec žádný ze sedmi trestů v gólový úspěch neproměnil, ale svého soupeře minimálně unavil. „Některá vyloučení rozhodně byla hodně přísná, ale nemyslím si, že by bylo na místě si stěžovat na sudí," reagoval Kučera na křivé pohledy některých českých hokejistů směrem k mužům v pruhovaném.

Posledním soupeřem ve skupině budou Spojené státy, jejichž postavení je po úvodní prohře 0:3 s týmem Evropy také na hraně. V noci na zítřek (od 2:00) musí ukázat houževnatost proti Kanadě, ve čtvrtek bude na řadě Česká republika.

„Stát se může cokoliv, šance je vždycky," burcuje Kučera. „Amerika zatím nic moc nepředvedla, ale otázka je, jestli by nám i výhra vlastně stačila," dumal o českých vyhlídkách trojnásobný mistr světa a nakousl další klíčový důvod. I kdyby přišla výhra, Češi budou k udržení postupové naděje potřebovat dvě kanadská zaváhání. „To není moc reálné. Dívat se na Kanadu, to byla krása..."

Vše o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>>

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud