TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TORONTA | Smutný zůstal útočník Tomáš Plekanec i po výhře nad USA (4:3). Světový pohár pro české hokejisty ve čtvrtek skončil a jejich kapitán tušil, že tým mohl předvést víc. Litoval hlavně ztraceného duelu proti výběru Evropy (2:3 v prodloužení).Co pro vás znamená výhra nad USA?
“Je důležitá. Ukázali jsme charakter našeho mužstva, dokázali jsme to ubojovat a dokázali urvat tu výhru. Dělali jsme nějaké chyby v obraně, ale částečně jsme si splnili svoje povinnosti. Pak jsme hráli hodně obětavě, Mráza (Petr Mrázek) nás hodně podržel.”

Jaké by bylo celkové hodnocení turnaje?
“Zklamání, jednoznačně. Chtěli jsme tady předvést víc, první dva zápasy se nám vůbec nepovedly. S Kanadou bylo dobrých prvních deset minut, ale jinak jsme to nezvládli a to zklamání samozřejmě přetrvává. Měli jsme na víc.”

Rozhodoval zápas proti Evropě, ale ovlivnil ho i ten s Kanadou?
“Asi nás ta úvodní prohra srazila víc, než měla. Nedokázali jsme to dostat z hlavy, hodně jsme o tom mluvili a nepomohlo to. První půlku zápasu to bylo vidět a nezvládli jsme to. Zbytečně. Bylo to o hlavě, nedokázali jsme předvést náš nejlepší výkon a to nás stálo turnaj.”

Jak český hokej ve srovnání se světovým obstál?
“Bylo to hodně krátké, vlastně o dvou utkáních. Nechci to hodnotit. Jsem zklamaný z výkonu a hry, kterou jsme předváděli. Bylo to rychlé, nezvládnete jeden zápas a už se do toho nemáte šanci dostat zpátky. Potkalo to Američany a potkalo to i nás. Nezvládli jsme to, je to škoda a nemůžeme hledat výmluvy.”

Jde najít pozitiva?
“Realizační tým fungoval výborně. Bylo to perfektně připravené, schůzky, příprava na soupeře i tréninky. Bohužel my jsme to nebyli schopní přenést na ten led a to byla chyba. Protože když jsme to dělali, tak jsme byli úspěšní. Každopádně doufám, že tohle složení vydrží i do budoucna.”

Více o Světovém poháru v Kanadě čtěte zde >>> 

Skupina A

Z V VP PP P Skóre B
1.  Kanada 6 6 0 0 0 24:8 12
2.  Tým Evropy 6 1 2 0 3 12:13 6
3.  Česko 3 1 0 1 1 6:12 3
4.  USA 3 0 0 0 3 5:11 0

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze