10. srpna 2017 • 12:50

Korejský hokej se posouvá, hodně pomáhá Martinec, chválí si obránce

Autor:
720p360p
Plante: Korejský hokej se posouvá vpřed
TOP VIDEA
Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer
Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0! Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V NHL kariéru neudělal, i když k tomu měl po draftu (15. pozice v roce 2007) velké předpoklady. Metrákový kanadský obránce Alex Plante ale nakonec za Edmonton odehrál jen 10 utkání a 10 let poté, co byl v zámoří na volbě talentů, je z něj majitel jihokorejského pasu, a také reprezentant. „Český hokej je na vysoké úrovni, moc si vážíme možnosti zahrát si proti vašim klubům," řekl Plante po utkání v Plzni, které domácí vyhráli 2:1 po nájezdech.Lední hokej a asijské země, to nikdy nešlo moc k sobě. Korejský tým se ale na svém putování po českých extraligových ledech prezentuje velmi slušně a se soupeři svádí vyrovnané bitvy. Má za sebou sice porážky s Hradcem či Pardubicemi, zároveň ale stihl urvat například skalp pražské Sparty.

Rozvoji hokeje v netradičních končinách hodně pomáhá Patrik Martinec. Bývalá hvězda právě Sparty hrála v letech 2005-10 v týmu Anyang Halla, kde poslední dvě sezony trénuje. „Hokej sám hrával, je zkušený a hráči mu naslouchají. Rozvoji tohoto sportu v zemi hodně napomáhá," chválil Plante, který pod Martincem v klubu pravidelně nastupuje.

720p 360p
Plante: Korejský hokej se posouvá vpřed

Jižní Koreu čeká pořádně ostrá sezona. Na jaře totiž reprezentační mužstvo poprvé v historii postoupilo do základní skupiny mistrovství světa a ještě předtím dojde k důležitější události, domácím olympijským hrám v Pchjongčchangu.

„Neustále se zlepšujeme, ale nemám křišťalovou kouli, takže až čas ukáže, jak se nám bude dařit. Hokej je skvělý sport, věřím, že přilákáme lidi do hlediště. Jsem moc vděčný, že tu můžu být a pomáhat zemi, kde ještě hokej není tak rozvinutý," chválí si urostlý Plante, kterého čeká třetí sezona v Asii.

Příprava proti český extraligistům je tak pro stále se lepšící tým hodnotná, každé srovnání se soupeři světové úrovně je pro tým velmi důležité. Důležitější, než výsledky. „Ty jsou tady pro nás druhořadé, v první řadě je pro nás klíčové se každý den zlepšovat," dodal.

Gólman Matt Dalton taky snil o tom, že si jednou zachytá na olympiádě. Nemohl však tušit, že to bude v dresu Jižní Koreje
Gólman Matt Dalton taky snil o tom, že si jednou zachytá na olympiádě. Nemohl však tušit, že to bude v dresu Jižní Koreje

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze