Hadamczik zpátky na scéně! Povede osmnáctku, Varaďa jde k dvacítce | iSport.cz
3. dubna 2018 • 15:51

Hadamczik zpátky na scéně! Povede osmnáctku, Varaďa jde k dvacítce

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

K hokejové trenéřině se vrací velké jméno. Hokejovou reprezentaci do 18 let povede bývalý trenér seniorské reprezentace Alois Hadamczik. Nahradí Davida Bruka, jenž se po dubnovém mistrovství světa přesune k devatenáctce. Výběr do 20 let povede v příští sezoně Václav Varaďa. Jednačtyřicetiletý kouč extraligového Třince, který dosud vedl národní tým do 19 let, převezme juniorský výběr po Filipu Pešánovi. "Václav Varaďa je představitelem nové trenérské generace, která se stále výrazněji prosazuje nejen v mládežnickém, ale i v dospělém hokeji," uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král po úterním jednání výkonného výboru, který nové trenéry mládežnických reprezentací schválil. Dvojnásobný mistr světa podepíše se svazem roční smlouvu a stejně jako Pešán může zároveň působit i v klubu.

Král věří, že Varaďa naváže s dvacítkou na úspěchy, které s tímto ročníkem v minulosti získal. "Především premiérové vítězství na Hlinkově memoriálu a první medaili na World Junior A Challenge v Kanadě," uvedl prezident svazu.

"Na druhé straně Alois Hadamczik reprezentuje trenérskou zkušenost. V minulosti úspěšně působil i u juniorské reprezentace, se kterou přivezl v roce 2005 ze světového šampionátu dvacítek bronz," dodal Král na adresu pětašedesátiletého kouče.

Hadamczik v minulosti vedl juniorskou i seniorskou reprezentaci. S ní v roce 2006 vybojoval bronzovou medaili na olympijských hrách v Turíně a stříbro na mistrovství světa. Ze světových šampionátů přivezl s českým týmem ještě dva bronzy v letech 2011 a 2012. Od národního mužstva odešel v únoru 2014 po olympijských hrách v Soči, kde čeští hokejisté obsadili šesté místo.

K trénování se Hadamczik vrací po více než dvou letech, naposledy vedl Kometu Brno, v níž skončil předloni v únoru. Za sebou má také působení v Třinci, Vítkovicích a pražské Spartě.

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud