Říha trenérem reprezentace! Dostal všechny hlasy a smlouvu na dva roky | iSport.cz
7. června 2018 • 14:45

Říha trenérem reprezentace! Dostal všechny hlasy a smlouvu na dva roky

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem? Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem?
Sparta - Liberec: Kopnutí? Ne! Krenželok poslal puk bruslí do brány regulérně, 0:1 Sparta - Liberec: Kopnutí? Ne! Krenželok poslal puk bruslí do brány regulérně, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým trenérem hokejové reprezentace se podle očekávání stal Miloš Říha starší. Ve funkci nahradí Josefa Jandače, který vedl národní tým uplynulé dvě sezony. Členové výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje na dnešním zasedání zvolili Říhu jednomyslně. Devětapadesátiletý trenér podepíše se svazem dvouletou smlouvu. Novým generálním manažerem bude někdejší vynikající útočník Petr Nedvěd, pro kterého to bude první funkcionářská zkušenost. Vystřídá jiného bývalého hráče NHL Jiřího Fischera, který se podílel na tvorbě týmu pro mistrovství světa v Dánsku.

"Jsem poctěn, že jsem tuto nabídku dostal. Je to vrchol, kterého může trenér dosáhnout. Abych se ale přiznal, tak už jsem nevěřil, že se tak někdy stane," řekl Říha na dnešní tiskové konferenci v Praze. Jeho jméno totiž bylo s reprezentací spojováno v minulosti již několikrát.

Říha ocenil práci svého předchůdce a uvedl, že by na ni chtěl v řadě věcí navázat. "Myslím si, že mu trošku něco chybí, ale udělal neskutečnou práci. Nastolil trenérskou školu, teorii má perfektně zvládnout. Trošku mu jen chybělo štěstíčko s mužstvem, trenérský nadhled, ale uznání musí přijít. Jeho dvouletá práce měla smysl," uvedl Říha, který chce stejně jako Jandač zapojovat do týmu mladé hráče.

Jeho úkolem bude ukončit čekání na medaili z vrcholné akce. Na mistrovství světa získali čeští hokejisté naposledy bronz v roce 2012. Na olympiádě se národní tým prosadil mezi nejlepší v Turíně 2006, kdy byl rovněž třetí. Ve Vancouveru, Soči ani letos v Pchjongčchangu medaili hokejisté nezískali.

Hlavními kandidáty na uvolněné místo po Jandačovi byli původně Martin Straka a Libor Zábranský. Majitelé a šéfové plzeňského klubu respektive mistrovské Komety Brno však nabídku převzít reprezentaci odmítli.

Prezident hokejového svazu Tomáš Král následně oslovil trojici Filip Pešán, Říha a Václav Varaďa.Zatímco Pešán i Varaďa jsou v současnosti smluvně vázáni v klubech, Říha je bez angažmá a může se reprezentaci věnovat na plný úvazek. Naposledy vedl Slovan Bratislava, ve kterém skončil loni v říjnu.

V Kontinentální lize trénoval také ruské kluby Chimik Voskresensk, Spartak Moskva, Petrohrad, Omsk a Atlant Mytišči, který dovedl v roce 2011 do finále. V české extralize trénoval Pardubice, Karlovy Vary nebo Spartu.

Eliáš o Říhovi: Medaile nezačneme vozit ze dne na den

Generální manažer reprezentace Petr Nedvěd a trenér Miloš Říha rozdávali úsměvy
Generální manažer reprezentace Petr Nedvěd a trenér Miloš Říha rozdávali úsměvy

Co může dát Říha reprezentaci oproti Jandačovi? Odpovídali hokejoví experti deníku Sport

Přehled trenérů české hokejové reprezentace
(v závorce umístění na MS a OH)
od 2018 Miloš Říha ???
2016-18 Josef Jandač  (2x 7. na MS, 4. na OH)
2015-16 Vladimír Vůjtek  (5. na MS)
 2014-15 Vladimír Růžička  (2x 4. na MS)
2010-14 Alois Hadamczik 2x 3. a 7. na MS, 6. na OH)
2008-10 Vladimír Růžička (1. a 6. na MS, 7. na OH)
2005-08 Alois Hadamczik  (2., 5. a 7. na MS, 3. na OH)
  2004-05 Vladimír Růžička     (1. na MS)
 2004  Ivan Hlinka  2004-05
 2002-04 Slavomír Lener (4. a 5. na MS)
 2000-02 Josef Augusta   (2x 1. a 5. na MS, 7. na OH)
 1998-00 Ivan Hlinka  (1. na MS)
 1997-98 Ivan Hlinka a Slavomír Lener   (2x 3. na MS, 1. na OH)
1994-97 Luděk Bukač   (1. a 4. na MS)
1993-94 Ivan Hlinka (3. a 7. na MS, 5. na OH)

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud