Rusové po obratu zdolali Švédy v nájezdech. Zazářil střelec Grigorenko

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Ruští hokejisté vstoupili do domácího Channel One Cupu výhrou v Moskvě nad Švédskem 3:2 po samostatných nájezdech. Tým kouče Ilji Vorobjova sice po dvou třetinách prohrával 0:2, ale obrat dovršil vítěznou brankou v rozstřelu útočník Michail Grigorenko, který v utkání skóroval dvakrát.

Švédové se dostali do vedení v páté minutě zásluhou Holma. Sborné se nepodařilo v úvodním dějství vyrovnat ani ve dvou přesilových hrách při trestech Jonssona-Fjällbyho a Dahlbecka.

V druhé části se sice neprosadili při Ketovově trestu ani Švédové, ale ve 34. minutě zvýšili na 2:0. Dahlbeck využil clony před Sorokinem a uspěl nahozením od modré čáry. Rusové následně odolali i při Něstěrovově trestu a ve třetím dějství se také prosadili.

Ve 44. minutě při trestu Jonathana Davidssona překonal z pravého kruhu Larse Johanssona jeho spoluhráč z CSKA Moskva Grigorenko. Za 61 sekund vyrovnal střelou z mezikruží Gavrikov. Utkání nerozhodly ani dvě přesilovky Švédů, z nichž tři minuty a 16 sekund hráli v nastavení. V nájezdech se jako jediný prosadil Grigorenko.

Hosté: 43:24. Grigorenko, 44:25. Gavrikov, . Grigorenko

Domácí: L. Johansson – Bengtsson, Wikstrand, Holm, Lööv, Nilsson, Persson, Sellgren, Dahlbeck – J. Boqvist, Brodin, Davidsson – Davidsson, Emanuelsson, Fröberg – L. Johansson, Jonsson Fjällby, Lilja – Norman, Nygard, Sörensen – Wedin.

Hosté: I. Sorokin (Bobkov) – Pedan, Gavrikov, Antipin, Tokranov, Jelesin, Trjamkin, Nestěrov, Alexej Vasilevskij – Tělegin, Andronov, Dacjuk – S. Plotnikov, Grigorenko, Kablukov – Ketov, Slepyšev, Prochorkin – Burdasov, Kaprizov, Šalunov – Loktijonov, N. Gusev, Kadějkin.

Vikman K. – Heikkinen L.

VTB Ice Palace (Moskva)

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.