Tři bratři v reprezentaci? Zohornové se fotili na brance jako Šťastní | iSport.cz
Zdeněk Janda
7. února 2019 • 10:10

Tři bratři v reprezentaci? Zohornové se fotili na brance jako Šťastní

TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE ŠVÉDSKA | Byla to památná fotografie. Jak proslulí hokejoví bratři Šťastní (Peter, Anton a Marián) sedí společně na jedné brance. Tak proč nezkusit, aby přesně takhle zapózovali i bratři Zohornové, kteří se v dnešním zápase se Švédy představí v jednom útoku? „Jestli se ni vydrápeme, tak proč ne?“ pousmál se Tomáš, nejstarší z trojice. Na videu se můžete podívat, jak focení probíhalo.Góly

Domácí: 27:10. M. Kvapil, 36:33. Jan Kovář, 46:44. Jan Kovář, 50:59. Jan Kovář, 57:33. Sekáč

Hosté: 02:25. Bemström, 58:02. Davidsson

Sestavy

Domácí: Hrubec (Will) – Polášek (A), Zámorský, Štencel, Kundrátek, J. Krejčík, M. Doudera, Hrbas, D. Musil – Gulaš (C), Jan Kovář, Sekáč – Zaťovič (A), Filippi, M. Kvapil – R. Zohorna, T. Zohorna, H. Zohorna – Lenc, P. Holík, P. Zdráhal – Rousek.

Hosté: Hellberg (Reideborn) – Holm (C), Lööv, Dahlbeck (A), Persson, Engsund, Djuse – Lilja, Rasmussen (A), Bemström – Lindqvist, Kellman, J. Boqvist – Nygard, L. Johansson, Davidsson – Larsson, Händemark, Sylvegård.

Rozhodčí

Kova, Vikman (oba FIN) – Löfgren, Persson (oba SWE)

Stadion

Hala Hovet, Stockholm (Švédsko)

Návštěva

6377 diváků

Na žádost Sportu Tomáš Zohorna ochotně kývnul a po včerejším tréninku ve Stockholmu v hale Hovet hned svolal bráchy.

„Pojďte sem, jdeme se fotit!“ zavelel. A šlo se. Chvíli trvalo, než všichni tři na branku skočili. Ale zdárně se jim to povedlo. „Nespadne to?“ zeptal se nejmladší Radim. „Neboj, nespadne,“ měl pravdu nejstarší Tomáš… Fotoreportér deníku Sport Michal Beránek si trojici chvíli šteloval, potom mačkal spoušť. Všechno klapnulo.

Bratři Zohornovi společně v reprezentaci. Takhle se fotili jako Šťastní

„Moc děkujeme!“ zahlásil Tomáš Zohorna, opora národního týmu z Chabarovsku. „Určitě je pro nás čest, že jste nás takhle vyfotili. To bude skvělá památka do rodinného alba.“ Dneska přibudou další snímky. Ze společného zápasu. Ten začíná v devatenáct hodin a bratři Zohornové (Tomáš, Hynek a Radim) do něj naskočí v jednom útoku.

Což se v historii samostatné české reprezentace ještě nestalo. V té československé ano. Právě díky bratrům Šťastným. Historický okamžik nastal 17. prosince 1978, kdy na Izvěstijích naskočili společně Marián (25 let), Peter (22) a Anton Šťastní (19) ze Slovanu Bratislava. Celkem nastoupili ke 31 reprezentačním duelům.

Teď mají české nástupce. Nemají sice tak slavná jména, ale i tak na ně bude upřená velká pozornost. „Věřím, že právě tenhle útok by mohl zápas i rozhodnout,“ uvedl po včerejším tréninku hlavní kouč Miloš Říha.

Bratrská chemie by měla pomoct rozleptat švédskou reprezentaci.

Bratři Šťastní v reprezentaci v sezoně 1979/1980: zleva Marian, Peter a Anton
Bratři Šťastní v reprezentaci v sezoně 1979/1980: zleva Marian, Peter a Anton

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud