Broš cepoval reprezentanty. Sestavil jim trénink dovedností | iSport.cz
5. února 2020 • 19:31

Broš cepoval reprezentanty. Sestavil jim trénink dovedností

Autor: ČTK, TV iSport
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

První dva tréninky české reprezentace před Švédskými hrami zpestřila hokejistům speciální cvičení dovedností s Michalem Brošem. Čtyřiačtyřicetiletý mistr světa z roku 2000 se věnuje rozvoji individuálních schopností ve svazovém projektu Výchova talentované mládeže a rád oživil i přípravu národního týmu před startem třetího dílu Euro Hockey Tour.„Trenér Říha se svým štábem mě oslovili s myšlenkou nějakého zpestření. Udělat začátek prvních dvou tréninků trošku jinak s důrazem na dovednosti. Nebylo to o tom hráče něco učit, ale spíše přitáhnout pozornost, že ve využití dovedností je v našem hokeji obrovský prostor pro zlepšení,“ řekl novinářům Broš, který s hráči pracoval v pražském Edenu na pondělní první přípravě po srazu i dnes při dopoledním tréninku.

„Včera to bylo o bruslení. Dali jsme tam nějaké hranové bruslení s kotoučem a pro útočníky obcházení soupeře, kličky, zpracování, přihrávky a zakončení. Dneska to bylo vyloženě o práci s kotoučem, různých variantách kliček a úhybných manévrech,“ popsal odchovanec Olomouce, který působil také ve Vsetíně, Spartě či finském Kärpätu Oulu.

Účastník dvou mistrovství světa, čtyřnásobný vítěz extraligy a držitel dvou zlatých medailí z finské ligy doufal, že to reprezentanty bavilo. „Mám odezvu jen z jejich řeči těla, vidím tam nějaké úsměvy a obavy v očích, když jsou to nějaké nové věci, na které hráči nejsou zvyklí. Ale všichni všechno zkoušeli. Kluci jsou tady šikovní, nejsou nadarmo v nároďáku. Snad si odnesou do tréninku nějaký pozitivní prvek,“ podotkl Broš.

Netušil, zda v budoucnu bude možnost další spolupráce. „Je to otázka na trenéry. Já jsem vděčný za prostor, co jsem dostal. Záleží na trenérech, možná i na hráčích, jestli si k tomu budou moci něco říct. Já jsem přesvědčený, že dovednostní kouč není na škodu v žádném týmu na jakékoliv úrovni,“ doplnil.

„I jednoprocentní zlepšení pro kluky na této úrovni může znamenat velký vliv na zlepšení celkového výkonu individuálního a tím pádem i týmového. U těchto tréninků ale šlo spíš jen o nějaké naladění a důraz na detail, na kterém by každý mohl zapracovat a soustředit se na něj,“ podotkl.

Na zdokonalování je podle něj neustále prostor. „Vždycky mě bavilo cokoliv s kotoučem. Jeho ovládání, přihrávka a zpracování. Je prostor těch dovedností pilovat hodně. Na ty jednoduché se postoupně navážkou ty složitější. Je nekonečné moře prostoru na zlepšení a na práci,“ dodal Broš.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud