MS v hokeji 2021 | Pořadateli Minsk a Riga. Kdy proběhne? | iSport.cz
2. dubna 2020 • 17:32

Kde proběhne příští hokejové MS? V roce 2021 jej má hostit Minsk a Riga

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kongres IIHF přidělil pořadatelství Bělorusku a Lotyšsku na zasedání v Kolíně nad Rýnem během MS v hokeji 2017. Obě země už mají s pořádáním šampionátu zkušenosti, Lotyšsko jej samostatně hostilo v roce 2006, při MS 2014 v Minsku pak dokonce padl návštěvnický rekord. Mistrovství světa proběhne od 7. do 23. května 2021. Ve hře je zatím i hostitelství Švýcarska.Hokejisté se na světovém šampionátu potkají po roční pauze, která byla způsobena koronavirovou pandemií, kvůli které bylo zrušeno MS 2020 ve Švýcarsku a nyní se čeká na rozhodnutí kongresu IIHF, který nastínil, že je ve hře i varianta s uspořádání hokejového šampionátu ve Švýcarsku v roce 2021. V takovém případě se hostitelství dalších šampionátu vždy o rok posunulo. Titul stále obhajují Finové, kteří si odvezli zlaté medaile z MS 2019 v Bratislavě a Košicích. Hokejové mistrovství by mělo vyvrcholit 23. května v Minsku.

Základní skupiny MS v hokeji 2021

Los základních skupin teprve proběhne.

Dějiště a stadiony

Minsk i Riga mají s pořádáním hokejového šampionátu zkušenosti z let 2006 a 2014. Češi mají hezké vzpomínky především na rok 2006, kdy Češi po pomalejším rozjezdu došli až do finále, kde podlehli Švédsku 0:4.

Minsk

V hlavním městě Běloruska žije bezmála 2 miliony obyvatel. Kromě zmíněného šampionátu v roce 2014 Minsk hostil i Evropské hry 2019, na kterých uspěla řada českých sportovců.

Minsk Arena
V hale pro 15 086 diváků se odehraje základní skupina, dvě čtvrtfinále, semifinále a zápasy o medaile. Domácí zápasy KHL zde hrají hráči HK Dynamo Minsk. Kromě sportovních akcí se tu koná i řada další akcí, v rámci svého koncertního turné zde vystoupili např. Elton John, Sting nebo Rammstein.

Riga

V Rize žije přibližně 700 tisíc obyvatel. Historické centrum lotyšského hlavního města je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Z významnějších sportovních akcí proběhlo v Areně Riga kromě MS v hokeji i ME v basketbalu žen 2019 nebo MS ve florbalu 2016.

Arena Riga
Kapacita haly je pro hokejové zápasy snížena na 10 300 diváků. Při koncertech jich ale Arena Riga pojme až 14 500. Domácí zápasy KHL zde hrají hráči Dinamo Riga, jejichž branku hájí Alexander Salák.

Vstupenky

O možnostech zakoupení vstupenek budeme informovat hned, jak budou zveřejněny bližší informace.

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud