Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 24. září 2020
PODPIS - Jen co vedení Litvínova vyslalo obránce Lukáše Douderu do Kladna, představilo novou posilu do defenzivy. Roční kontrakt s opcí podepsal čtyřiadvacetiletý zadák Patrik Demel. Rodák z Ostravy, který poslední čtyři sezony hrál zámořskou univerzitní ligu, se přitom před sezonou ucházel o smlouvu ve Vítkovicích. Nabídku od ostravského klubu nepřijal a zamířil do prvoligové Poruby, kde ale dlouho nevydržel, neboť měla zájem Verva. „Patrika jsme měli možnost osobně vidět v několika zápasech. Působil na nás solidním dojmem, co se týče bruslení a práce s kotoučem. Je to hráč, který je v nejlepším věku a chce na sobě pracovat. Hrál v Americe a viděli jsme jeho návyky ze zámoří,“ řekl litvínovský kouč Vladimír Országh pro klubový web. Pokud by se Demel pod Krušnými horami neprosadil, mohl by pokračovat v dresu Poruby.
Litvínov dále posiluje obranné řady. Vedení klubu se dohodlo na spolupráci s obráncem Patrikem Demelem z univerzitní ligy NCAA. Rodák z Ostravy podepsal v Litvínově roční smlouvu s roční opcí. Více ➡️ https://t.co/TKtBHMVDTopic.twitter.com/Pg1jtN5SFy
— HC VERVA Litvínov (@hcverva) September 23, 2020
HOSTOVÁNÍ - Obránce Lukáš Doudera, který v Tipsport extralize patří Litvínovu, se vrátil po šesti letech do mateřského Kladna. Dvaadvacetiletý bek má u Rytířů vyřízené střídavé starty. Severočeský klub tak reagoval na hráčovu malou herní vytíženost na začátku sezony. V sestavě kouče Vladimíra Országha plnil roli sedmého zadáka. "Jsem moc rád, že nabídka z Kladna přišla, že o mě měl tým zájem, protože dostanu více prostoru na ledě. Doufám, že si zahraji co nejvíce," řekl mladší bratr Milana Doudera, opory třineckých Ocelářů pro web Rytířů.
Novou posilou Rytířů je Lukáš Doudera! https://t.co/CqwvX8rf5Kpic.twitter.com/oePfqNHvV1
— Rytíři Kladno (@RytiriKladno) September 23, 2020
Zprávy ze dne 18. září 2020
HOSTOVÁNÍ - Vedení Sparty poslalo městskému rivalovi ze Slavie další posilu. Po útočníkovi Tomáši Šmerhovi má vyřízené hostování se střídavými starty také vytáhlý obránce Radek Jeřábek. Mužstvo z Edenu tak reaguje na absenci několika beků, které na určitou dobu vyřadilo zranění. „Radek byl v našem hledáčku už po konci loňské sezony. Jsem rád, že se nám teď podařilo se Spartou domluvit a věříme, že bude pro náš tým přínosem. Reagujeme i na situaci, kdy nám chybí několik beků,“ řekl Jiří Veber, sportovní manažer Slavie pro klubový web. Dvaadvacetiletý pražský rodák již v červenobílém dresu působil, udělal v něm první hokejové krůčky. Rozhodně tak nepřichází do neznámého prostředí.
Zprávy ze dne 17. září 2020
OZNÁMENÍ – Verva pro úvod sezony nakonec nemůže počítat s Kristianem Reichlem. Jednání s kmenovým hráčem Winnipegu zhatila výše pojistky, kterou se Litvínovu nepodařilo zajistit. „Vyvinuli jsme maximální snahu, aby Kristian oblékl litvínovský dres. Poptali jsme největší evropskou pojišťovnu Lloyds a ta připravila nabídku s plněním, které bylo dle jejích pravidel nejvyšší možné. Tato nabídka se však rozcházela s Kristianovými představami o polovinu plnění v případě fatálního zranění a ukončení kariéry,“ uvedl generální ředitel Pavel Hynek. Severočeskému týmu tak ze zámoří pomůže jen Jan Myšák. Více čtěte ZDE >>>
KONEC - S nečekanou zprávou přišla den před startem nové extraligové sezony Sparta. V pražském týmu nadále nebude pokračovat zkušený útočník Marek Kvapil. Vedení klubu se odmítlo k odchodu pětatřicetiletého mistra světa z roku 2010 více vyjadřovat, podle informací iSport.cz se ale s Pražany loučí kvůli tomu, že hráč nepřistoupil na snížení platu o 20 % (VÍCE čtěte ZDE<<<), se kterým jinak souhlasilo celé mužstvo. Mistr extraligy a dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru odehrál ve Spartě i kvůli vleklému zranění z minulé sezony pouhé čtyři zápasy, ve kterých si připsal tři asistence.
🏒 | Ve Spartě nebude v této sezoně pokračovat útočník Marek Kvapil. Pětatřicetiletý forvard odehrál za náš klub v uplynulé sezoně čtyři zápasy. Nikdo z klubu HC Sparta Praha se k této věci aktuálně nebude více vyjadřovat. pic.twitter.com/Qq06GAsmE4
— HC Sparta Praha (@HCSpartaPraha) September 17, 2020
Zprávy ze dne 4. září 2020
PŘESTUP - Lotyšský obránce Oskars Cibulskis, který oblékal poslední tři sezony dres Hradce Králové, pokračuje v extralize. Nově bude hájit barvy Litvínova, se kterým podepsal roční smlouvu s opcí. „Je to obránce, který je prověřený extraligou. Věřím, že nám pomůže zlepšit defenzivu. Jeho devízou je, že se nepočítá jako zahraniční hráč, takže nám nezabere místo v limitu,“ řekl Pavel Hynek, generální ředitel Vervy pro klubový web. Dvaatřicetiletý rodák z Rigy odehrál v české nejvyšší soutěži celkem 153 zápasů s bilancí 12 gólů a 33 asistencí. Na kontě má rovněž 304 startů v KHL.
Verva získala do nové sezóny sedminásobného účastníka seniorského mistrovství světa Oskarse Cibulskise. Dvaatřicetiletý obránce, který v ruské KHL odehrál přes 300 zápasů, podepsal v Litvínově roční smlouvu s roční opcí. https://t.co/T8jAQsTdhb#benzina#verva#unipetrolpic.twitter.com/D85lLfUTBu
— HC VERVA Litvínov (@hcverva) September 4, 2020
Zprávy ze dne 1. září 2020
STŘÍDAVÉ STARTY - Vedení hokejistů Sparty udělalo radost svému rivalovi. V rámci střídavých startů si za prvoligovou Slavii opět zahraje útočník Tomáš Šmerha. Dvaadvacetiletý střelec zažil parádní sezonu právě v dresu sešívaných, kdy se s 28 góly a 30 asistencemi stal nejproduktivnějším hráčem. Po předčasně ukončeném ročníku zamířil ke sparťanům, v rudých barvách ale nenastoupil ani do jednoho utkání před startem extraligy, nyní se tak bude moct rozehrát o soutěž níž. „Se Spartou jsme se dohodli na podmínkách a Tomáš se u nás zapojil minulý týden do přípravy. Nyní by měl být nějakou dobu u nás,” řekl Jiří Veber, sportovní manažer Slavie pro klubový web.
🏒 Do Vrchlabí dnes pojedeme i s nejproduktivnějším hráčem našeho týmu z uplynulé sezony Tomášem ŠMERHOU. Dvaadvacetiletý útočník se zapojil do přípravy a ve Slavii bude působit formou střídavých startů.🔴⚪️ https://t.co/pel7S9fsBP
— HC Slavia Praha (@HCSlavia) September 1, 2020
Zprávy ze dne 28. srpna 2020
ODCHOD – Po devíti extraligových sezonách končí v Litvínově útočník Ondřej Jurčík. V přípravě sice bojoval o novou smlouvu, nové vedení v čele s generálním ředitelem Pavlem Hynkem a hlavním trenérem Vladimírem Országhem mu oznámilo, že s ním nadále v týmu nepočítají. „Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, protože Ondra je charakterový hráč a výborný kluk do kabiny. V jeho neprospěch hovořilo, že u nás neměl platnou smlouvu a na jeho místo je dostatečná konkurence několika hráčů s platnou smlouvou,“ uvedl pro klubový web Országh. Jurčík naskočil za Vervu do 412 extraligových zápasů včetně play off, ve kterých zapsal 62 bodů (24+38). V roce 2015 se podílel na historickém titulu.
Zprávy ze dne 25. srpna 2020
PODPIS - Hokejisty Sparty posílí obránce David Němeček, který naposledy působil ve finském týmu Lukko Rauma. Pětadvacetiletý bek s reprezentačními zkušenostmi podepsal s pražským klubem roční smlouvu. Sparta o tom informovala na svém webu.
"Získáváme velice kvalitního defenzivního obránce, jehož hlavní devízou je nejen tvrdost a důraz, ale také dobré bruslení. Na jeho příchodu měl velký podíl trenér Miloslav Hořava, který jej dobře poznal v Mladé Boleslavi. Je to zároveň i charakterově skvělý kluk, který dobře zapadne do naší kabiny," uvedl sportovní ředitel Petr Ton.
Zprávy ze dne 17. srpna 2020
HOSTOVÁNÍ - Útočník Josef Stříbrný, který v extralize doposud hájil barvy Litvínova, se nevešel do kádru nového kouče Vladimíra Országha a byl tak odeslán na hostování do prvoligového Ústí nad Labem. Čtyřiadvacetiletý rodák z Mostu měl podle slov ústeckého trenéra Miroslava Macha domluvené starty za Slovan již v červenci. V extralize odehrál Stříbrný celkem 26 zápasů, ve kterých si připsal čtyři góly a jednu asistenci. Poslední dvě sezony nastupoval především za Sokolov.
Zprávy ze dne 29. července 2020
ODCHOD - Švédský útočník Edwin Hedberg, který v závěru minulé sezony pomáhal Litvínovu v záchraně mezi elitou, po krátkém angažmá opouští Tipsport extraligu a vrací se do Švédska. Šestadvacetileté křídlo tmavé pleti s kolumbijskými kořeny se upsal druholigovému týmu MODO Hockey, tedy klubu, odkud vešel do seniorského hokeje. V Örnsköldsviku uzavřel kontrakt na dva roky. Bývalý hráč Záhřebu či Rögle odehrál v české nejvyšší soutěži 12 zápasů, ve kterých si připsal tři asistence.
MODO Hockey kan idag presentera att Edwin Hedberg är klar för spel i MODO Hockey den kommande säsongen. ”Vi är jätteglada att få tillbaka en kille som fostrats i föreningen.", kommenterar MODO Hockeys sportchef Fredrik Glader: https://t.co/yjMnoUWAoN#Modosepic.twitter.com/FZIsmez5BO
— MODO Hockey (@MODO_Hockey) July 29, 2020