Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 29. dubna 2023

Oceláři Třinec
29. dubna 2023 · 09:58

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)! Více čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 28. dubna 2023

Důležitý moment
Litvínov
28. dubna 2023 · 19:00

Litvínov má vyřešenou otázku brankářů. Matej Tomek podepsal smlouvu, klub uplatnil opci na Šimona Zajíčka. Naopak po třech letech končí Denis Godla.

Zprávy ze dne 26. dubna 2023

Oceláři Třinec
26. dubna 2023 · 18:13

Třinečtí Oceláři se loučí s jedním z hráčů, který pomohl k dosavadní nadvládě v play off. Obránce Jan Jaroměřský se po konci hostování v Plzni ke Slezanům nevrátí. V 34 letech se dvojnásobný mistr extraligy poprvé vydá do zahraničí, bude hrát v Polsku, kde se dohodl na roční smlouvě s Tychy.

Zprávy ze dne 24. dubna 2023

Oceláři Třinec
24. dubna 2023 · 09:23

V dresu Ocelářů rozjížděl úspěšnou kariéru a z Třince také slovenský reprezentant Richard Pánik (32) v roce 2009 odcházel do zámoří. Kapitolu jménem NHL po třinácti letech uzavřel. Třinečtí ho už několikrát lákali zpátky do týmu. Vyjde to tentokrát? „Určitě to zvažuji, je to jedna z variant,“ řekl Pánik v rozhovoru pro Sport a web iSport.cz. VÍCE ZDE >>>

Slovenský útočník Richard Pánik uvažuje o návratu do Třince
Slovenský útočník Richard Pánik uvažuje o návratu do Třince

Zprávy ze dne 20. dubna 2023

Litvínov
20. dubna 2023 · 13:51

Útočník Patrik Zdráhal se přesouvá z Litvínova do švédské Luley. Jeho nový zaměstnavatel to oznámil na svém webu. Za Vervu v základní části odehrál 52 zápasů se ziskem 33 bodů (16+17), další už v play off, kdy zvládl tři utkání proti Třinci, nepřidal. Připsal si i dva reprezentační starty.

Zprávy ze dne 6. dubna 2023

Litvínov
6. dubna 2023 · 10:07

Lotyšský obránce Kristaps Zile zůstává v Litvínově. Klub na něj uplatnil opci. V poslední extraligové sezoně odehrál reprezentant pobaltské země 53 utkání, z toho tři v rámci předkola play off. Zapsal bilanci 2+15, vedení Vervy si cení i jeho obětavosti. „Kristaps se v Litvínově rychle adaptoval. Po celý rok předváděl poctivé výkony a patřil k nejobětavějším obráncům klubu. Pracoval výborně a tím si zasloužil uplatnění opce,“ uvedl generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web.

Zprávy ze dne 24. března 2023

Litvínov
24. března 2023 · 15:22

Hokejový útočník Nicolas Hlava bude i v příští extraligové sezoně oblékat dres Litvínova. Vedení klubu na webu oznámilo, že na něho uplatnilo opci. Hlava přišel loni po skončení angažmá v Kladně. V základní části sezony osmadvacetiletý útočník odehrál 50 zápasů a připsal si 26 bodů za 15 branek a 11 asistencí. Byl třetím nejlepším střelcem mužstva. V předkole play off proti Třinci přidal za tři utkání pět bodů (3+2). 

Zprávy ze dne 2. března 2023

Litvínov
2. března 2023 · 11:05

Obránci Denis Zeman a Jan Strejček budou i nadále působit v Litvínově. Severočeský klub na svém webu oznámil, že u obou hráčů využil opci ve smlouvě, která se tak o rok prodloužila.

Zprávy ze dne 31. ledna 2023

Oceláři Třinec
31. ledna 2023 · 22:50

Třinec získal do obrany 26letého Adama Smitha z Wheeling Nailers hrající ECHL, zkušenosti má i z AHL. „Intenzivně jsme hledali obránce, s blížícím se koncem přestupního období hledání nabralo na obrátkách. Volba nakonec padla na Adama Smitha. Oceláři jsou pro něj první angažmá mimo americký kontinent. Je motivovaný a natěšený na novou etapu hokejové kariéry,” okomentoval příchod sportovní ředitel klubu Jan Peterek. V roce 2016 na Smitha v drafru ukazáli v sedmém kole Nashville Predators.

Zprávy ze dne 14. ledna 2023

Litvínov
14. ledna 2023 · 12:30

Útočník Ondřej Jurčík se po dvou a půl letech stal znovu hráčem Litvínova a podepsal s klubem smlouvu do konce příští sezony. Třicetiletý odchovanec klubu už v tomto ročníku Tipsport extraligy nastupoval za severočeský celek na střídavé starty z prvoligového Sokolova. „Ondra si během výpomoci ze Sokolova vedl dobře a svými výkony si řekl o novou smlouvu v Litvínově. Jsem rád, že jsme se dohodli a věřím, že bude i nadále platným hráčem,“ řekl generální ředitel Vervy Pavel Hynek.

Zprávy ze dne 8. ledna 2023

Oceláři Třinec
8. ledna 2023 · 12:25

Úřadující mistři získali velkou posilu do obrany. Střelec zlatého gólu z roku 2019 Vladimír Roth je znovu v Třinci, přichází z pražské Slavie. „Vláďa je zkušený obránce hrající s holí napravo s výbornou střelou a rozehrávkou. S týmem trénoval během reprezentační přestávky, aby ho trenéři viděli v konkurenci našich hráčů. Dohodli jsme se na spolupráci. Velké plus je, že zná prostředí Ocelářů i hodně spoluhráčů a také má velkou motivaci uspět,” okomentoval staronovou tvář sportovní ředitel Třince Jan Peterek.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů