Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 1. června 2024
V Liberci se loučí s obráncem Ianem McCoshenem. Byť měl americký bek ještě rok smlouvu s Bílými Tygry, rozhodl se využít výstupní doložky v případě zahraničního angažmá. Z pod Ještědu se tak stěhuje do KHL, kde bude hrát za čínský Kunlun. VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 16. května 2024
Obránce Ronald Knot bude po konci v Liberci hrát v příští sezoně za finský tým IFK Helsinky. V novém působišti podepsal roční smlouvu. V jednom týmu se potká s Petrem Kodýtkem, který se do klubu přesunul z Ilvesu Tampere.
Zprávy ze dne 9. května 2024
Brankář Nick Malík se po třech sezonách ve Finsku vrací do extraligy a bude v ní hájit barvy Plzně. Dvaadvacetiletý syn bývalého úspěšného obránce Marka Malíka podepsal na západě Čech dvouletou smlouvu. "Nick je stále mladý, perspektivní, velmi dobrý gólman, který má v sobě velký talent. Stále má chuť se posunout. Delší dobu jsem poctivě sledoval jeho výkony a moc se mi líbil. Rád pracuji s gólmany, kteří chtějí něčeho dosáhnout, na spolupráci s ním se velice těším," uvedl trenér brankářů Škody Rudolf Pejchar.
Zprávy ze dne 7. května 2024
V Liberci vítají dalšího navrátilce. Po třech sezonách strávených v Pardubicích bude za Bílé Tygry opět hrát útočník Adam Musil. Sedmadvacetiletý člen slavné hokejové rodiny uzavřel se Severočechy roční smlouvu. „Adam je důrazný a poctivý hráč, který má vzorný přístup k zápasům i k tréninkům. Slibujeme si od něj zvýšený důraz v brankovišti soupeře a v neposlední řadě budeme využívat jeho velkou kvalitu na vhazování. Zatím jsme se dohodli na jednoletém působení a já budu doufat, že naši spolupráci přetavíme ve víceletý kontrakt,“ uvedl trenér Filip Pešán pro klubový web.
Zprávy ze dne 6. května 2024
Brankář Petr Kváča se po roce stráveném ve švédském týmu Rögle BK vrací do Liberce, odkud vloni na sever Evropy odešel. Po předčasném konci prvního zahraničního angažmá podepsal ve staronovém působišti tříletou smlouvu. „Zahraniční angažmá pro něj přes slibný start nakonec nedopadlo úplně šťastně, přestože jeho tým získal stříbro. Ve chvíli, kdy začal uvažovat o návratu do Čech, jsme nemohli stát stranou a moc jsme o něj stáli,“ uvedl trenér Filip Pešán. „Zanechal v naší organizaci velkou stopu nejen díky svým výkonům na ledě, ale také díky popularitě, kterou u fanoušků má. Přijde k nám obrovská kvalita do brány, Petr se zařadí mezi nejlepší gólmany extraligy,“ doplnil.
Plzeň představila nové trenérské trio - potvrdily se tak informace iSport.cz a na západ Čech přichází Josef Jandač. Doplní ho asistenti Josef Veber a někdejší skvělý útočník... Více čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 3. května 2024
V liberecké organizaci pořádně zamíchali brankářskými posty. Bílí Tygři během pátka pustili k extraligovým konkurentům Dávida Hrenáka s Lukášem Paříkem. A sami hned jednu posilu mezi tyče získali. Pod Ještěd se po ročním angažmá ve švédském Rögle vrací Petr Kváča. Více čtěte ZDE>>>
Plzeň rozvázala smlouvu s Petrem Strakou. 31letý odchovanec klubu se vrátil na západ Čech před uplynulou sezonou, v níž stihl 43 zápasů, v nichž zapsal gól a sedm asistencí.
Liberec opouští nejen Lukáš Pařík, ale také další brankář Dávid Hrenák, jehož předchozí sezonu dost ovlivnilo onemocnění a který mění působiště v rámci extraligy. Slovenský gólman předtím chytal v zámoří.
Hokejisty extraligové Plzně posílí ukrajinský reprezentační obránce Igor Merežko a kanadský útočník Olivier Archambault. Oba hráči zamířili na západ Čech ze Spišské Nové Vsi, které pomohli do finále play off. V novém působišti podepsali roční smlouvy. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.
Zprávy ze dne 2. května 2024
Michal Birner končí v osmatřiceti letech profesionální kariéru. V organizaci Bílých Tygrů ale bude působit i nadále, stane se šéfem skautingu. Jeden z nejvýraznějších hráčů klubové historie slavil na severu Čech mistrovský titul, dvakrát skončil s Libercem druhý.
„Michal má za sebou bohatou a úspěšnou kariéru. Byl jsem hrozně rád, že jsem ho v roce 2015 přesvědčil, aby pomohl organizaci nastartovat trošku jiným směrem. Myslím, že se to beze zbytku povedlo,“ ohlédl se za jeho působením trenér libereckých hokejistů Filip Pešán.