Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 30. listopadu 2022

HC Škoda Plzeň
30. listopadu 2022 · 11:48

Plzeň se rozloučila se slovenským obráncem Martinem Vitalošem, který přišel do klubu v létě z Nitry, s níž získal titul vicemistra. S Indiány podepsal smlouvu na dva roky, ale nakonec za ně odehrál v extralize jen 13 zápasů. „Martin je mladý obránce, který potřebuje hrát, aby se i nadále rozvíjel. Potřebný prostor v našem týmu neměl. Po těžkém začátku sezony, který jsme prožili, se sestava ustálila a Martin by u nás neměl takové vytížení. Přejeme mu do budoucí kariéry jen to dobré,“ uvedl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák na adresu účastníka mistrovství světa dvacítek z roku 2020.

Zprávy ze dne 29. listopadu 2022

HC Škoda Plzeň
29. listopadu 2022 · 11:03

Smlouvu se svým kapitánem prodloužila Plzeň. Do konce sezony 2024/25 bude na západu Čech působit Jan Schleiss. V právě probíhajícím ročníku má osmadvacetiletý útočník na kontě 10 bodů (4+6) v 23 zápasech. „Honza je obrovským přínosem pro tým jak na ledě, tak v kabině. Je důležitým článkem mančaftu, a proto to bylo pro nás velice důležité, abychom se dohodli na podmínkách,“ řekl klubovému webu sportovní manažer Tomáš Vlasák. Přiznal, že Schleiss měl i další nabídky. 

Zprávy ze dne 24. listopadu 2022

Dynamo Pardubice
24. listopadu 2022 · 22:16

Talentovaný hokejový obránce Ondřej Chabada podepsal novou smlouvu v extraligových Pardubicích. Devatenáctiletý bek, jenž je členem juniorské reprezentace, bude součástí Dynama i v dalších třech sezonách. Východočeši o tom informovali na svém oficiálním webu. „Je to pro mě splněný sen a takové zadostiučinění. Vždycky jsem doufal, že si vybojuji smlouvu s Dynamem, což se teď stalo, takže mám obrovskou radost. Výkony mohou být vždycky lepší, ale zatím si plním cíle, které jsem do sezony měl. Věřím, že to bude ještě lepší,“ uvedl Chabada.

Zprávy ze dne 1. listopadu 2022

HC Škoda Plzeň
1. listopadu 2022 · 09:38

Vedení Plzně získalo posilu do útoku. Západočeši lovili na Slovensku, konkrétně v Nitře, odkud přichází do Tipsport extraligy útočník Adrián Holešinský. Šestadvacetiletý odchovanec žilinského hokeje, který byl součástí bronzového týmu na olympiádě v Pekingu 2022, využil po 13 odehraných zápasech (5+6) klauzule ve smlouvě, aby mohl odejít za zahraničním angažmá. Hráči bylo nitranským klubem vyhověno. „Adrián byl naší jasnou a první volbou, o jehož příchod jsme velice stáli. Očekáváme, že nám pomůže herně a s produktivitou a celkově mužstvo vhodně doplní,“ uvedl Tomáš Vlasák, sportovní manažer Škodovky pro klubový web.  

Zprávy ze dne 17. října 2022

HC Škoda Plzeň
17. října 2022 · 13:51

Šest zápasů a dost. V Plzni se po kratičkém angažmá loučí po vzájemné dohodě dánský útočník Nicolai Meyer. Devětadvacetiletý reprezentant, který startoval například na olympiádě v Pekingu, nenaplnil v západočeském klubu očekávání. Ani v jednom z odehraných utkání nebodoval. „Takový je hokejový život. S Nicolaiem se rozcházíme v dobrém a přejeme mu hodně štěstí do budoucna,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web. Vedení Škodovky nadále velice aktivně shání posilu do útoku, byť jsou možnosti nyní dost omezené. Meyer bez angažmá nezůstal dlouho. Přestoupil do Salzburgu. 

Zprávy ze dne 12. října 2022

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
12. října 2022 · 12:38

Současný lídr extraligové tabulky z Pardubic bude dva až tři měsíce postrádat zkušeného útočníka Tomáše Hyku. Dynamo to prozradilo na svém webu. Někdejší hráč Vegas stihl po návratu do nejvyšší české soutěže zaznamenat čtyři body za gól a tři přihrávky, léčí se z blíže nespecifikované nemoci. 

Zprávy ze dne 5. srpna 2022

HC Škoda Plzeň
5. srpna 2022 · 12:06

Dánský útočník Nicolai Meyer se stal novou posilou Plzně. 29letý účastník čtyř mistrovství světa a únorových olympijských her v Pekingu působil v uplynulé sezoně v mezinárodní rakouské lize ICEHL v celku Vídeň Capitals. V dresu Škody bude prvním Dánem v historii. „Viděli jsme jeho zápasy a mluvili také s Ludwigem Blomstrandem, který s ním hrával ještě ve Švédsku. Nicolai uspěl ve Finsku i loni ve Vídni. Jedná se o velice šikovného hráče na puku, typ play makera," řekl klubovému webu sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Zprávy ze dne 26. července 2022

Dynamo Pardubice
26. července 2022 · 09:28

13 zápasů a dost. Po kratičkém angažmá v Pardubicích se v Česku loučí kanadský obránce Matt Petgrave. Třicetiletý rodák z Toronta, který do Dynama přišel v průběhu minulé sezony ze Spišské Nové Vsi, odchází do Británie, kde bude hrát za Sheffield Steelers. V anglickém týmu se potká například s českými útočníky Martinem Látalem a Adamem Raškou. Petgrave si v 13 odehraných utkáních za Východočechy (9 v základní části, 4 v play off) jednu asistenci.

Zprávy ze dne 13. července 2022

Dynamo Pardubice
13. července 2022 · 14:17

Do Pardubic se vrací známé jméno. Po deseti letech strávených Třinci, Hradci Králové a brněnské Kometě bude u Východočechů opět působit útočník Daniel Rákos. Pětatřicetiletý specialista na černou práci na ledě, který s rodným městem dvakrát oslavil mistrovský titul, by měl převážně působit v „béčku“ Dynama v Chrudimi. „Po tom, co jsem nečekaně skončil v Brně, tak jsem řešil, kde budu hrát dál. Následně se mi ozval Tomáš Rolinek a po krátkém rozmýšlení jsem se rozhodl, že nejlepší už bude být tady doma v Pardubicích a zase hrát za Dynamo," uvedl Rákos pro klubový web.

 

Zprávy ze dne 5. července 2022

Dynamo Pardubice
5. července 2022 · 10:36

Pardubice po několika dnech napínání oznámily příchod Tomáše Zohorny. Smlouvu podepsal do roku 2025. Podrobnosti čtěte ZDE. 

Zprávy ze dne 3. července 2022

Dynamo Pardubice
3. července 2022 · 18:36

V Pardubicích se zřejmě chystají k představení velké posily. Vedení Dynama na sociálních sítích zveřejnilo obrázek se zatím tajemným hráčem, kterého brzy odhalí. O koho jde? Dost možná o zkušeného útočníka Tomáše Zohornu, o kterého se Východočeši údajně zajímají od podpisu Lukáše Sedláka v NHL. Čtyřiatřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu by se tak do klubu, s nímž vyhrál dva mistrovské tituly, vrátil po roce stráveném ve Švédsku. 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů