Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 7. prosince 2022

Dynamo Pardubice
7. prosince 2022 · 11:00

V Karlových Varech natankoval Tomáš Vondráček sebevědomí. Pořád je hodně důrazným útočníkem, ale umí dát týmu víc než jen energii. V poslední sezoně nastřílel 21 gólů, vytáhl se na 41 bodů. Pardubice ho nyní získaly za Filipa Koffera a bleskově s ním podepsaly smlouvu na další tři sezony. Po rychlém sbalení věcí vyrazil hned na východ Čech, kde v úterý pomohl Dynamu k výhře 1:0 nad Litvínovem. ROZHOVOR se staronovu pardubickou posilou čtěte ZDE>>>

Tomáš Vondráček po výměně z Karlových Varů již hraje za Pardubice
Tomáš Vondráček po výměně z Karlových Varů již hraje za Pardubice

Zprávy ze dne 5. prosince 2022

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
5. prosince 2022 · 19:06

Do Pardubic přichází dosavadní kapitán karlovarské Energie Tomáš Vondráček. Západočeský klub na oplátku získává Filipa Koffera. Jedenatřicetiletý Vondráček stihl ve 13 zápasech dosavadního ročníku 6 bodů (3+3), o deset let mladší Kofer stihl čtyři body a hrál i za pardubické „Béčko“. 

Zprávy ze dne 24. listopadu 2022

Dynamo Pardubice
24. listopadu 2022 · 22:16

Talentovaný hokejový obránce Ondřej Chabada podepsal novou smlouvu v extraligových Pardubicích. Devatenáctiletý bek, jenž je členem juniorské reprezentace, bude součástí Dynama i v dalších třech sezonách. Východočeši o tom informovali na svém oficiálním webu. „Je to pro mě splněný sen a takové zadostiučinění. Vždycky jsem doufal, že si vybojuji smlouvu s Dynamem, což se teď stalo, takže mám obrovskou radost. Výkony mohou být vždycky lepší, ale zatím si plním cíle, které jsem do sezony měl. Věřím, že to bude ještě lepší,“ uvedl Chabada.

Zprávy ze dne 12. října 2022

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
12. října 2022 · 12:38

Současný lídr extraligové tabulky z Pardubic bude dva až tři měsíce postrádat zkušeného útočníka Tomáše Hyku. Dynamo to prozradilo na svém webu. Někdejší hráč Vegas stihl po návratu do nejvyšší české soutěže zaznamenat čtyři body za gól a tři přihrávky, léčí se z blíže nespecifikované nemoci. 

Zprávy ze dne 8. září 2022

Rytíři Kladno
8. září 2022 · 09:08

Jakubem Klepišem posilování nekončí. Kladno přivádí další posilu do útoku, tentokrát Rytíři lovili ve Skandinávii. V nadcházející sezoně totiž bude za Středočechy hrát švédský útočník Adama Brodecki. Sedmadvacetiletý rodák ze Stockholmu strávil poslední ročník ve Finsku, kde si v dresu Jyväskylä nevedl vůbec špatně (15+13). Drtivou většinu dosavadní kariéry ale odehrál ve Švédsku. V sezoně 2017-18 byl švédský reprezentant součástí mistrovského týmu Växjö Lakers, se kterými si zahrál například proti Spartě či Liberci v rámci Ligy mistrů. Nyní vyráží na své druhé zahraniční angažmá do Česka. „Chtěl jsem zkusit něco nového. Když se mnou začalo komunikovat Kladno, měl jsem z toho dobrý pocit a tomu týmu chci opravdu pomoci. Byl bych rád, kdybychom spolu dokráčeli k nějakému týmovému úspěchu,“ řekl Brodecki pro klubový web.

Zprávy ze dne 6. září 2022

Důležitý moment
Rytíři Kladno
6. září 2022 · 13:02

Kladno získává velezkušenou posilu do útoku! Po konci v Liberci přichází k Rytířům Jakub Klepiš. Někdejší reprezentant se těší, až se znovu sejde v jednom týmu s Jaromírem Jágrem. „Na Kladno se hodně těším. S Jardou jsem navíc hrál, bude to fajn. V příchodu k Rytířům hrála velkou roli dojezdová vzdálenost. Bydlím v Praze a mám dva malé kluky, takže to je velká výhoda. A také jsem měl dobrý pocit s rozhovoru, který jsem měl s Jardou, když jsme jednali, dávalo mi to smysl,“ prozradil osmatřicetiletý forvard pro klubový web.  Mistr světa z roku 2010 se ke Středočechům připojil již o víkendu, nastoupit by mohl již ve středu v přípravném utkání proti Bílým Tygrům, která kladenští hokejisté odehrají na již zrekonstruovaném domácím zimním stadionu.

Zprávy ze dne 26. srpna 2022

Rytíři Kladno
26. srpna 2022 · 13:30

Hokejový útočník Albert Michnáč získal smlouvu na zkoušce v extraligovém Kladně. Třiadvacetiletý odchovanec Sparty působil naposledy ve slovenské nejvyšší soutěži v Prešově. V domácí nejvyšší soutěži má dosud na kontě 40 utkání, která rozdělil mezi Spartu, Karlovy Vary, České Budějovice a Plzeň. „Zkoušku už jsem udělal, smlouva je hotová,“ řekl klubovému webu Michnáč, který minulý ročník začal v prvoligové Slavii.

 

Bývalý útočník Motoru Albert Michnáč uspěl v Kladně na zkoušce
Bývalý útočník Motoru Albert Michnáč uspěl v Kladně na zkoušce

Zprávy ze dne 28. července 2022

Rytíři Kladno
28. července 2022 · 22:19

Vedle Ondřeje Slováčka se Kladnu údajně rýsuje další zajímavá defenzivní posila. Spekuluje se, že obranu Rytířů vyztuží lotyšský zadák Oskars Cibulskis. Čtyřiatřicetiletý rodák z Rigy, který v minulé sezoně nastupoval v KHL a následně ve Švédsku, Tipsport extraligu dobře zná. Mezi lety 2017-2021 oblékal dres Hradce Králové a Litvínova.

Lotyšský obránce Oskars Cibulskis, který oblékal dres Hradce Králové či Litvínova, má údajně namířeno do Kladna
Lotyšský obránce Oskars Cibulskis, který oblékal dres Hradce Králové či Litvínova, má údajně namířeno do Kladna
Rytíři Kladno
28. července 2022 · 18:31

Získalo Kladno velkou posilu do obrany? K Rytířům má údajně namířeno český obránce Ondřej Slováček, který by se měl do Česka vrátit z Finska. S informací přišel redaktor iDNES.cz Jakub Hromada. Sedmadvacetiletý odchovanec vsetínského hokeje sice začal minulou sezonu v dresu Českých Budějovic, dostal ale lukrativní nabídku z klubu Lukko Rauma. V dresu předposledního finského mistra odehrál celkem 29 zápasů, ve kterých si připsal osm asistencí. Jasno bude ve čtvrtek 4. srpna, kdy Jaromír Jágr na tiskové konferenci odhálí kádr pro novou sezonu. 

Zprávy ze dne 26. července 2022

Dynamo Pardubice
26. července 2022 · 09:28

13 zápasů a dost. Po kratičkém angažmá v Pardubicích se v Česku loučí kanadský obránce Matt Petgrave. Třicetiletý rodák z Toronta, který do Dynama přišel v průběhu minulé sezony ze Spišské Nové Vsi, odchází do Británie, kde bude hrát za Sheffield Steelers. V anglickém týmu se potká například s českými útočníky Martinem Látalem a Adamem Raškou. Petgrave si v 13 odehraných utkáních za Východočechy (9 v základní části, 4 v play off) jednu asistenci.

Zprávy ze dne 13. července 2022

Dynamo Pardubice
13. července 2022 · 14:17

Do Pardubic se vrací známé jméno. Po deseti letech strávených Třinci, Hradci Králové a brněnské Kometě bude u Východočechů opět působit útočník Daniel Rákos. Pětatřicetiletý specialista na černou práci na ledě, který s rodným městem dvakrát oslavil mistrovský titul, by měl převážně působit v „béčku“ Dynama v Chrudimi. „Po tom, co jsem nečekaně skončil v Brně, tak jsem řešil, kde budu hrát dál. Následně se mi ozval Tomáš Rolinek a po krátkém rozmýšlení jsem se rozhodl, že nejlepší už bude být tady doma v Pardubicích a zase hrát za Dynamo," uvedl Rákos pro klubový web.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů