Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger • Zdroj: TV TIPSPORT
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 3. listopadu 2025

Vítkovice
3. listopadu 2025 · 16:42

Stojaté extraligové vody se znovu rozhoupaly. Zkraje reprezentační pauzy se Vítkovice dohodly na hráčské výměně s Karlovými Vary. Do Ostravy putuje pětadvacetiletý útočník Jan Šír, k Energii naopak míří skoro o rok mladší Jan Bambula. Agilní forvard končí v modrobílém dresu po roce a půl. „Po těžkém zranění z loňského závěru sezony se nedokázal vrátit na svou dřívější výkonnost a jeho role se v našem týmu proměnila,“ zdůvodňuje Václav Varaďa. Více čtěte ZDE>>> 

Zprávy ze dne 16. října 2025

Karlovy Vary
16. října 2025 · 16:22

Karlovy Vary přišly na delší dobu o zkušeného útočníka Tomáše Redlicha. Dvaatřicetiletý hráč, jenž načal v týmu Energie již šestou sezonu, musí na operaci a kvůli zranění v horní části těla přijde o většinu základní části extraligy. Jako dočasná náhrada přichází z Kladna na hostování do konce října Jakub Strnad. Západočeši o tom informovali na webu.

Zprávy ze dne 15. září 2025

HC Olomouc
15. září 2025 · 13:16

Obránce Michal Hrádek odchází na hostování z Pardubic do Olomouce, kde bude působit zatím do 8. prosince. „V současné chvíli nemáme v našich obranných řadách volné místo, proto Michala uvolňujeme na hostování do Olomouce, kde by měl dostat potřebný herní prostor v extralize,“ uvedl sportovní manažer Dynama Petr Sýkora.

Zprávy ze dne 15. srpna 2025

Důležitý moment
Vítkovice
15. srpna 2025 · 18:43

Informace webu iSport se potvrdily. Vítkovice přivádí další zvučné jméno. Za Ostravany bude od nové sezony hrát obránce Jakub Zbořil, který předčasně skončil v Pardubicích, kde mu angažmá nevyšlo úplně podle představ. „Je to hráč, který umí zvládnout těžké momenty utkání. Věřím, že jeho kvalita pomůže týmu na ledě i mimo něj a rychle si získá srdce našich fanoušků,“ uvedl trenér Václav Varaďa pro klubový web. VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 6. srpna 2025

Karlovy Vary
6. srpna 2025 · 21:06

Karlových Varech si mohou mnout ruce. I v následující sezoně totiž bude oblékat dres Energie talentovaný útočník Vojtěch Čihař. Juniorský reprezentant, kterého si v letošním draftu NHL vybralo Los Angeles ve druhém kole z 59. místa, se chtěl dál rozvíjet v Tipsport extralize. A vedení Kings mu nijak nebránilo. „Byli jsme připraveni na obě varianty a respektovali bychom jakékoli jeho rozhodnutí. Vojta je pro nás klíčovým hráčem základní sestavy a už v minulé sezóně potvrdil svůj talent na nejvyšší úrovni,“ uvedl sportovní ředitel Jiří Kalous pro klubový web.

Zprávy ze dne 4. srpna 2025

HC Olomouc
4. srpna 2025 · 14:11

Novou posilou hokejové Olomouce se stává slovenský útočník Viliam Čacho, který v uplynulých dvou sezonách nastupoval za Třinec. V kádru Ocelářů by se do základní sestavy nevešel, zatímco na Hané se očekává, že prostoru dostane daleko víc. „Letními příchody se v útoku zvýšila konkurence. Vilo byl už v minulé sezoně na hraně sestavy, v play off nehrál. Je pořád mladý kluk, který hlavně potřebuje hrát a mít větší prostor. V Olomouci by ho měl dostat. Po vzájemné dohodě jsme se proto rozhodli Vila uvolnit. Přeju mu jen to nejlepší do další kariéry,“  hlásí sportovní ředitel Slezanů Jan Peterek. 

Zprávy ze dne 16. července 2025

Vítkovice
16. července 2025 · 14:07

Je hotovo, podepsáno. Hokejové Vítkovice vítají druhou zvučnou letní posilu se slovenským pasem. Víceletou smlouvu u nich podškrábl Samuel Kňažko, bývalý kapitán reprezentační dvacítky, trojnásobný účastník dospělého mistrovství světa a v neposlední řadě bronzový medailista z olympiády. Na stále ještě dvaadvacetiletého klučinu vskutku výživný životopis, nemyslíte? Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 9. června 2025

HC Olomouc
9. června 2025 · 14:29

Posilu hlásí také Olomouc. Do týmu, který se v uplynulé sezoně zachránil až v baráži, míří na hostování útočník Ondřej Najman ze Sparty. „Ondra Najman je zkušený centr, který má za sebou řadu extraligových sezon. Typologicky takového hráče jsme hledali, zapadá do naší koncepce. Jsem moc rád, že se nám ho povedlo získat,“ uvedl generální manažer Erik Fürst na klubovém webu. Najman v kariéře naskočil do 411 extraligových duelů s bilancí 61 gólů a 84 asistencí.

Zprávy ze dne 5. června 2025

Karlovy Vary
5. června 2025 · 11:28

Slovenský hokejový útočník Adam Lukošik posílil Karlovy Vary. Informoval o tom klubový web Energie. Třiadvacetiletý odchovanec Přerova působil od roku 2018 ve Slovanu Bratislava a rozhodl se před odchodem na západ Čech využít výstupní klauzule ve smlouvě.

Zprávy ze dne 4. června 2025

HC Olomouc
4. června 2025 · 16:17

Olomouc posílí lotyšský reprezentační útočník Renars Krastenbergs. Šestadvacetiletý bronzový medailista z mistrovství světa 2023 naposledy působil v Michalovcích. Hanáci o jeho příchodu informovali na svém webu.

Zprávy ze dne 29. května 2025

Karlovy Vary
29. května 2025 · 18:54

Informace serveru iSport se potvrdily, kanadský útočník Nick Jones, který dohrál minulou sezonu extraligy v Pardubicích, se stal posilou Karlových Varů. Informoval tom klubový web Energie. Osmadvacetiletý hráč přišel do Dynama na konci ledna ze Žiliny a získal s ním v extralize stříbro.

 

„Nick je typem šikovného ofenzivního hráče, který se umí bodově prosadit. Zároveň je to hráč s výborným celoplošným pohybem, který dobře čte hru a umí reagovat na různé herní situace. Věříme, že vhodně doplní naše útočné řady a posílí produktivitu týmu,“ uvedl sportovní ředitel Karlových Varů Jiří Kalous.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů