Kašpaříkova božská ruka zařídila obrat zápasu, Vítkovice protestovaly

Autor: Roman Šperňák
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

ROZHOVOR - Byl to klíčový moment zápasu. Běžela 50. minuta. České Budějovice na vlastním ledě prohrávaly v dohrávce 35. kola s Vítkovicemi 0:1, bránily se ve dlouhém čtyřminutovém oslabení a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla přijít změna. Jenže… Peter Mikuš napřáhl od modré čáry, branku sice netrefil, ale trefil do lokte spoluhráče Kašpaříka, od kterého se puk odrazil za překvapeného Romana Málka. Doslova rozhodla božská ruka. „Ani jsem nevěděl, jak tam ten puk spadl,“ ujišťoval Pavel Kašpařík.

Takže jste věřil i při zkoumání videa, že rozhodčí gól uzná?
Byl jsem skoro stoprocentně přesvědčený. Miky (Mikuš) střílel, trefil mě do lokte a od něj se to odrazilo do branky. Měl jsem ruku u těla. Žádný pohyb jsem neudělal.

Ale soupeři hodně protestovali.
Zkoušeli vysokou hůl, jenže ten puk mě trefil do lokte.

Byl to velký obrat v zápase, ve kterém jste nevypadali, že byste na body mohli dosáhnout.
Odehráli jsme velice špatně první třetinu, začali jsme hodně vlažně. Přesilové hry v našem provedení, to bylo něco hrozného a první třetinu jsme prolajdačili. V kabině jsme si k tomu něco pověděli. Od druhé části jsme trochu přidali a naše hra se zvedla. Šli jsme si pro body. Věřili jsme tomu do poslední chvíle.

Horší začátek, to je ve vašich posledních zápasech už takový evergreen. Souhlasíte?
Sami nevíme, proč to tak je. Před zápasem jsme si něco řekli a pak hrajeme něco úplně jiného.

Proč přesilovky nepomohly?
Šly rychle za sebou a tím, jak jsme je sehráli špatně, nás srážely dolů a nemohli jsme se z toho dostat. Z naší strany to bylo velice špatně zahraný. Nemůžeme si to dovolit. Ne každý zápas se nám může povést takhle otočit.

Nazlobený trenér Budějovic František Výborný hodil láhví po tom, co jeho svěřenci neproměnili tři přesilové po sobě.