Napínavé rozuzlení extraligy: Jeden z obrů dnes zapláče | iSport.cz
26. února 2013 • 11:09

Napínavé rozuzlení extraligy: Jeden z obrů dnes zapláče

Autor: mir, , koš, iSport.cz
Tři týmy nad propastí, dva jdou dál, jeden zapláče. Bude to Petrovický, Bartek nebo Burger?
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V českých poměrech jde o hokejové kolosy. Kometa Brno, Pardubice, Vítkovice. Pro jednoho z nich se po dnešním zápase posledního 52. kola základní části extraligy promění kabina v kremační prostory. Play off není nafukovací a pojme jen deset nejlepších, jeden z tria velkých týmů dostane příkazem skupinu o udržení, odkud ho ani revers nedostane zpět. Jak si stojí jednotliví konkurenti?9. místo
1565263:gallery:true:true:true

KOMETA BRNO

72 bodů
Soupeř v dnešním posledním kole ZČ
venku Sparta (6. v tabulce)

Plus
NEDĚLNÍ FINIŠ. Ačkoli v pátek po porážce s Pardubicemi působili hráči zlomeně a stejně tak před nedělním prodloužením s Libercem, rozstřel zvládli a zatraceně důležitý bonusový bod získali. Není radno Kometu odepisovat.
Minus
SLABÁ KONCOVKA. Na vstřelený gól se Brňané ukrutně nadřou, schází lehkost, hráče svazuje velká zodpovědnost, a tak neproměňují ani ty nejvyloženější šance. Tři trefy za poslední dvě utkání vše dokumentují.
Trumf
PROSTĚ KOMETA! Pamatujete loni, z jakých pozic až do jakých sfér se Venerova družina vypracovala? Hráči by si neměli před utkáním na Spartě zahlcovat hlavu taktikou, na videu by měl běžet sestřih z loňské jízdy. Pak srdce Komety ožije...
Proč by měli postoupit
KVŮLI LIDEM. To svému oddanému kotli přece hráči nemohou udělat. Fotbalová Zbrojovka jim logicky nestačí, chtějí se dívat na mnohem větší vzrůšo.

10. místo
1565264:gallery:true:true:true

PARDUBICE

72 bodů
Soupeř v dnešním posledním kole ZČ
venku Zlín (1. v tabulce)

Plus
AKTUÁLNÍ FORMA. Tři poslední duely s Třincem, Kometou a Spartou přinesly 9 bodů. Doma tým pod Říhou s přehledem vyhrává, venku začal sbírat body účelnou hrou, vírou a neutuchající pracovitostí. Hráči se na ledě nebojí vymýšlet důvtipné akce, věří si v nátlakové hře, kombinují i ve velké rychlosti, navzájem se podporují.
Minus
PŘESILOVKY. Mistři v nich pořád ještě nezískali jistotu. Stačí, aby se nepovedla první minuta převahy, a jistota bývá ta tam. Ale třeba v neděli přišel zlom, hráči proměnili dvě výhody.
Trumf
VÍRA. Nekonečná skepse opustila kabinu, té nyní vládne zdravá sebejistota. Hráči cítí, že můžou být černým koněm play off . Pokud tedy zvládnou dnešek... Co je pro ně zásadní, nebojí se, těší se.
Proč by měli postoupit
MAJÍ NA TO. Mají na to formu, mají na to rozjetý tým. A mají rozparáděného kanonýra Martina Barteka, který za víkend napálil pět gólů, celkově jich má 24. Dnes přidá další.

11. místo
1565265:gallery:true:true:true

VÍTKOVICE

72 bodů
Soupeř v dnešním posledním kole ZČ
venku Liberec (13. v tabulce)

Plus
GÓLMAN MÁLEK. Zkušený brankář se umí na zápasy o bytí a nebytí vybičovat. Pokud mu tým pomůže zodpovědnou a maximálně obětavou hrou dozadu, ukáže v bráně své kvality.
Minus
VLAŽNÉ ZAČÁTKY. V posledních devíti zápasech dostali Ostravané během prvních deseti minut hned osmkrát gól! První třetinu vyhráli jen s Pardubicemi (1:0), Brnem (1:0) a Třincem (4:1). Tyto zápasy také nakonec zvládli za tři body.
Trumf
ROZJETÍ „ROMANOVCI“. Kanonýři Rudolf Huna a Vladimír Svačina sází góly, které pro ně s grácií „vymýšlí“ centr Ondřej Roman. Tohle je momentálně nejsilnější zbraň Vítkovic.
Proč by měli postoupit
KDYŽ MUSÍ, VYHRAJÍ. Ostravané zvládli přímou bitvu s Pardubicemi (2:1) i Kometou (5:3). Zvedli se i po hrůzné první třetině s Chomutovem (z 0:2 na 4:3). Pravdou ovšem je, že všechny tyto zápasy hráli doma. Teď musí ukázat srdce a morálku i v Liberci.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

25. kolo
Články odjinud


Články odjinud