Posila posledního Zlína? Střelec Svoboda spálil několik šancí

Autor: vrb
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nebyla to povedené premiéra. Brněnský útočník Jakub Svoboda je na dvouměsíčním hostování ve Zlíně, který se trápí na posledním místě tabulky. Jeho úkolem je posílit ofenzivu. První utkání v novém působišti se mu ale vůbec nepovedlo: neproměnil dvě vyložené šance a Zlín navíc v Pardubicích prohrál vysoko 2:6.

„Od Jakuba očekáváme góly. Je to velmi dobrý hokejista jak bruslařsky, tak kombinačně,“ sliboval si od nové posily během reprezentační pauze zlínský trenér Rostislav Vlach.

Jenže jeho očekávání Svoboda v Pardubicích nenaplnil. V 8. minutě dostal přihrávku do dobré pozice, ale puk promáchl. Na začátku druhé části neproměnil další nadějnou šanci, když netrefil ani odkrytou branku. Navíc byl vzápětí vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Neproměněné šance Jakuba Svobody

Nejblíže byl gólu v polovině utkání, ale jeho střelu brankář Kristan vyrazil těsně vedle pravé tyčky. „V prostřední části hry jsme měli několik šancí, ale svoje příležitosti jsme nevyužili. Pardubice nám pak odskočily o dva, tři góly a to už se těžko dotahuje. Hra byla přitom vyrovnaná, ale koncovka nám tady nešla. Naše hra se vyvíjí, není to až tak špatné, ale nepadají nám tam góly, těsně míjíme branku. Štěstí nám nejde naproti…“ řekl po utkání kouč Vlach.

PSG Zlín

Domácí: 03:58. Zohorna, 14:13. Tybor, 28:32. Starý, 34:36. Cetkovský, 37:15. Zohorna, 51:56. Nahodil

Hosté: 11:16. Ondráček, 23:43. Říčka

Domácí: Kristan (Halász) – Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Korím, Gregorc, Ščotka – Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Starý – Voženílek, Kaut, Semorád – Půhoný

Hosté: Kašík (Haloda) – Marušák, Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta – Okál, Leška, Köhler – Holík, Vlach, Říčka – Svoboda, Čajánek, Veselý – Kubiš, Ondráček, Čech