9. března 2017 • 20:10

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Ve třetím zápase předkola play off extraligy vyhráli hokejisté Chomutova na ledě Mladé Boleslavi 5:1 a odvrátili hrozbu konce sezony. Na výhře Pirátů, kteří se třikrát prosadili v početních výhodách, se gólem a třemi asistencemi podílel Ivan Huml. Michal Vondrka vstřelil dvě branky a přidal finální přihrávku. Stav série na 1:2 snížili také hráči Plzně, kteří zdolali Vítkovice 5:3. Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl útočník Tomáš Svoboda. Čtvrtý duel se hraje v pátek opět v Plzni.

Chomutov odvrátil vyřazení, Mladou Boleslav porazil 5:1

Trenér hostů Růžička po předešlých domácích nezdarech změnil složení všech útočných formací a vyplatilo se. V úvodu byli sice aktivnější domácí, Laco však udržel bezbrankový stav. Nepřekonal jej v 1. minutě Žejdl ani v první přesilové hře Lenc.

V 10. minutě se tak Severočeši mohli dostat do vedení. Kurkův faul potrestal Vondrka a Chomutov poprvé v sérii vedl. Vyrovnat mohl Hrdinka, ale Laca nepřekonal a hosté si vzápětí vypracovali klíčový náskok. Maxwella nejprve pokořil bezprostředně po buly Skokan a za dalších 47 sekund využil chybnou rozehrávku domácích Vondrka.

Mladoboleslavští nerezignovali, i poté byli aktivní, snížit se jim ale nepodařilo ani ze série slibných šancí na konci první třetiny. Ve druhé části mohly oba týmy změnit stav skóre v početních výhodách, uspěl až Orsava v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Laca překonal po krásné individuální akci, kdy projel celé kluziště.

Další tlak Středočechů zastavila vyloučení Látala a Hyky. Hosté sice 53 sekund dlouhou přesilovku pět na tři nevyužili, v pokračující klasické výhodě však zamířil přesně Poletín a ve 40. minutě vrátil klid na chomutovské hokejky. Když ve 47. minutě využil Huml další přesilovku, bylo jasné, že se bude hrát i v pátek.

Domácí měli jedinečnou šanci upravit stav v minutu a 28 sekund dlouhé výhodě pět na tři, Klepiš však trefil jen tyč.

Mladá Boleslav - Chomutov: Ivan Huml sklepl puk ze vzduchu do brány Maxwella - 1:5

MATCH OVERVIEW LEGACY

Vítkovice ještě nepostupují, v Plzni prohrály 3:5

Ostravané šli už po 67 sekundách do oslabení po Barankově faulu, ale ubránili se. V první velké šanci se objevil v páté minutě domácí Indrák, který zblízka Bartošáka nepřekonal. Indiáni se následně ubránili při Hrnkově trestu, pak dvěma pokusy zahrozil Indrák a v 11. minutě pomohla Bartošákovi po Lvově střele pravá tyčka.

Po Klokově faulu a Hrbasově vyhození puku do hlediště se naskytla Západočechům na 107 sekund přesilovka pěti proti třem, v níž otevřeli skóre. Po sérii šancí překonal Bartošáka tvrdou ranou Svoboda. Domácí nepouštěli Ostravany do šancí, naopak v 17. minutě znovu udeřili. Svobodův pokus trefil ideálně ze vzduchu Preisinger.

Hned po 10 sekundách druhého dějství se museli hosté bránit při Oleszově trestu, což zvládli ideálně a ještě snížili. Po brejku prostřelil Machovského z pravého kruhu bekhendem Balán. Ve 25. minutě ale vrátil Plzni dvoubrankové vedení po tlaku při signalizovaném vyloučení Kubalík. Nejlepší střelec základní části se trefil poprvé v sérii.

Vzápětí mohl pojistit náskok Stach, ale průnik nezakončil ideálně. Na druhé straně zahrozil Vandas. Hosté přidali na agresivitě a Kolouch se popral se Schleissem. Ostravané se ale neprosadili při Preisingerově trestu a v polovině utkání se radovala znovu Plzeň. Skleničkův pokus tečoval za Bartošákova záda Kracík.

Ve 35. minutě se prosadili hosté, když po rychlé kombinaci Olesze a Zdráhala překonal Machovského Roman. Západočeši ale žádné drama nepřipustili a 74 sekund před koncem druhé třetiny jim opět získal bezpečný náskok přesnou ranou z mezikruží exvítkovický zadák Čerešňák.

Do třetí třetiny nahradil ve vítkovické brance Bartošáka Dolejš, který si ve 43. minutě poradil se Skleničkovou ranou. Plzeň se při pobytu Kratěny a Čerešňáka na trestné lavici ubránila 24 sekund ve třech proti pěti a v pokračujícím oslabení mohl zvýšit Svoboda. Neuspěl v úniku, při kterém ho hákoval Baranka, a ani při trestném střílení Dolejše nepřekonal.

V 53. minutě ještě zkorigoval výsledek v přesilové hře střelou od modré čáry Kucsera. V závěru už se stav nezměnil ani při dlouhé power play Vítkovic.

Plzeň - Vítkovice: Lukáš Kucsera nedal přesnou střelou Machovskému šanci - 5:3

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90
6. Pardubice 52 20 5 6 21 128:139 76
7. Liberec 52 18 9 4 21 132:138 76