Kubalík je čerstvou posilou Jihlavy: Chci dokázat, že na to mám | iSport.cz
Michal Koštuřík
22. září 2017 • 08:30

Kubalík je čerstvou posilou Jihlavy: Chci dokázat, že na to mám

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
Straka o Stanciově skandování proti Spartě: Stane se, možná toho lituje
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chtěli útočníka a mají ho. Příchod Tomáše Kubalíka (27) prozatím uzavřel soupisku Dukly Jihlava. Bratr plzeňského bombarďáka jde pomoct nováčkovi a sobě chce dokázat, že na extraligu má. Dosud toho v ní nestihl moc předvést. „Je to pro mě první velká zkouška v Česku,“ připomíná světoběžník se zkušenostmi z NHL, AHL, KHL, finské ligy či německé DEL.Vyrostl v Plzni, kde v posledních sezonách sází pytle gólů jeho mladší bratr Dominik. Tři roky hrál v mateřském klubu extraligu, ovšem naposledy před osmi lety. „Byl jsem mladý kluk, začínal jsem,“ mávne rukou Tomáš Kubalík. Tuhle zkušenost skoro nepočítá, extraligovou kariéru hodlá pořádně nakopnout nyní v Jihlavě. „Doufáme, že bude přínosem. Víc to nebudu rozebírat,“ reaguje kouč Petr Vlk, jenž může čerstvou akvizici nasadit už v pátek v Pardubicích.

Majitel dvanácti startů v NHL za Columbus byl na začátku sezony bez angažmá. Minulý ročník dohrál ve finském Vaasan Sportu, kam zamířil ze Slovanu Bratislava. V obou klubech vstřelil jen po jednom gólu, takže musel na další slušnou štaci čekat. Laso z Vysočiny mu přišlo vhod. „Koukal jsem s celou rodinou na několik zápasů Dukly a líbil se mi herní styl. Jsem rád za poslední výhru se Zlínem,“ prohlásil Kubalík v rozhovoru pro klubové stránky.

Když předevčírem otevřel dveře jihlavské šatny, nenarazil na známé tváře. Z dřívějška znal osobně jen útočníka Michala Hlinku, s nímž se setkal na pár srazech mládežnické reprezentace. Jinak se musel se všemi seznámit. „Pan Ščerban (jednatel klubu) mě oslovil, jednání byla rychlá. Doufám, že zapadnu,“ přál si před prvním tréninkem. Na místo dorazil na poslední chvíli kvůli zácpě na dálnici. „Chci dokázat, že na to mám,“ dodal odhodlaně.

Schopného forvarda Dukla potřebovala. Už proto, že Adam Zeman, jeden z tahounů, je stále mimo hru kvůli zranění nohy. Na ledě by se mohl objevit v říjnu. Urostlý Kubalík podle všeho dostane prostor ihned, trenéři ho chtějí vidět v akci. Hned příští neděli čeká na černovlasého útočníka pikantní souboj v rodné Plzně a s jeho bratrem Dominikem.

V Jihlavě věří, že vsadili na správného muže. Kubalík přijal klubovou filozofii a skromnější ekonomické podmínky. „Na Tomáše jsme dostali tip od nezávislé osoby. Kontaktovali jsme hráče a poté agenta. Jednání probíhala v pátek večer při zápase v Chomutově,“ popsal jednatel Bedřich Ščerban. Posila, která v ročníku 2014/15 čtyřikrát oblékla seniorský reprezentační dres Česka (0+4), následně podepsala roční kontrakt.

Plzeňský kanonýr Dominik Kubalík v utkání proti hradeckému Mountfieldu
Plzeňský kanonýr Dominik Kubalík v utkání proti hradeckému Mountfieldu

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud