9. prosince 2017 • 04:58

Momenty 29. kola: Plyšáci na ledě, gólový Smoleňák, loket i debut snů

Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové

MOMENTY KOLA | Tohle bylo kolo se vším všudy! Páteční bitvy 29. kola hokejové Tipsport extraligy nabídly gólové hody, premiérové trefy a ideální vstup do nového angažmá v podání nové posily Mountfieldu HK. Fanoušci v Pardubicích pro změnu pomáhali dobré věci, ale také se vyděsili, když jeden z Chomutovských uštědřil Rostislavu Maroszovi ostrý úder loktem. Podívejte se na nejvýraznější momenty pátečních soubojů.

Týden snů! První start, první gól

Na uplynulý pracovní týden brněnský Jan Süss nezapomene do konce života. V úterý svým hattrickem pomohl Kometě Brno k remíze 3:3 v prvním čtvrtfinále Champions Hockey League na ledě finské Jyväskyly a v pátek si připsal extraligový debut.

Aby toho nebylo málo, po necelých šestnácti minutách první třetiny zvýšil prvním gólem na 2:1 pro domácí a jeho gól do sítě Mladé Boleslavi byl o to cennější, protože byl vítězný.

720p 360p
Kometa Brno - Mladá Boleslav: Krásné akce Jana Süsse skončila gólem, 2:0

Pozor, letí medvěd!

Fanoušci v Pardubicích se v utkání proti Chomutovu vytáhli ve stylu zámořských soutěží. Když totiž v čase 4:48 otevřel kanonýr Petr Sýkora gólový účet zápasu, ledovou plochu zasypala kompletní zoologická zahrada – plyšová. Fanoušci tak pomohli dětem v okolních sociálních zařízeních a zpříjemní jim blížící se Vánoce.

720p 360p
Pardubice - Chomutov: Domácí vstřelili první gól zápasu, fanoušci zasypali led plyšovými zvířátky

Hod hokejkou se prodražil

Velkou radost vystřídal šok. Když litvínovský Martin Hanzl ve 46. minutě utkání proti Mountfieldu HK vyrovnal na 3:3, oslavil důležitou trefu po téměř dvou měsících hozenou holí.

Ke svému údivu i nepochopení fanoušků ovšem za svou radost vyfasoval od rozhodčích osobní trest na deset minut za nesportovní chování. „Byla to taková hloupá klukovina. Netušil jsem ale, že mě za to sudí vyhodí,“ kroutil hlavou střelec (celý rozhovor čtěte ZDE).

720p 360p
Litvínov - Mountfield HK: Hanzl vyrovnal, zahodil hokejku a dostal osobní trest

Šestnáctý start, první trefa

Brněnský útočník Jan Süss nebyl jediným premiérovým střelcem pátečního kola. Do gólových statistik extraligového zápasu se poprvé v kariéře zapsal také plzeňský obránce Lukáš Kaňák. „Byl jsem strašně rád, ale hlavní zpráva je, že jsme vyhráli,“ řekl skromně šťastný střelec, kterému dovezl památeční puk zkušený spoluhráč Ondřej Kratěna.

720p 360p
Plzeň - Olomouc: První extraligový gól! Kaňák překonal Konráda a zvýšil na 2:0

Nesmyslný loket Tomicy

Vrátíme se ještě do Pardubic. Ty čtyři minuty před koncem první třetiny vedly nad Chomutovem 2:1 i díky trefě Rostislava Marosze, který projížděl středním pásmem a odehrál puk. Vzápětí se mu ale do cesty postavil Marek Tomica a nesmyslným úderem do obličeje ho poslal k ledu. Výsledek? Přelomené zuby a krev. „Bolí to, ale dá se vydržet,“ řekl po utkání útočník Dynama.

Svého svěřence pochválil také asistent trenéra Pavel Marek: „Prokázal, že je neskutečně tvrdý. Dostal ránu, ale ustál to a chtěl jít zase do zápasu. Tohle ostatním klukům zvedlo sebevědomí.“ A útočník Pirátů? Utkání pro něj skončilo trestem do konce zápasu a je velmi pravděpodobné, že jeho zákrok bude mít ještě dohru.

720p 360p
Pardubice - Chomutov: Trest do konce zápasu, Tomica po zákroku na Marosze míří do sprch

Přišel, viděl a rozhodl

Tohle byl nástup se vší parádou! Útočník Radek Smoleňák naskočil proti Litvínovu poprvé v dresu Mountfieldu HK a ve vyrovnané bitvě se stal nakonec klíčovou postavou. Tvrdý útočník totiž přesně 35 vteřin po přihrávce Jaroslava Bednáře překonal Michaela Petráska, čímž zvýšil gólový účet Východočechů na čtyři trefy a zařídil jejich vítězství 4:3.

720p 360p
Litvínov - Mountfield HK: To je debut! Smoleňák ve svém prvním zápase za Hradec rozhodl utkání, 3:4

Nedochytal, ale vytasil parádní zákrok

A na závěr brankářská tečka. Sparta sice po špatném výkonu schytala ve Vítkovicích výprask 3:7, brankář David Kváča navíc utkání nedochytal, ale krátce před jeho polovinou přece jen ukázal své kvality.

Při úniku soupeře ve dvou na jednoho, kdy Petr Kolouch jen posunul na ránu z první Lukáši Kucserovi se totiž kmenový brankář Českých Budějovic rychle přesunul a skvělým zákrokem hokejkou zabránil čtvrté inkasované brance.

720p 360p
Vítkovice - Sparta: To byl zákrok! Kváča bravurně vytěsnil kotouč tak, až přišel o hokejku

Po prvním gólu Pardubic vhodili fanoušci na led plyšáky. Podpořili tím tak dětské domovy

1.  Plzeň 49 27 6 9 7 164:113 102
2.  Mountfield 49 25 7 7 10 139:92 96
3.  Třinec 49 24 6 6 13 137:110 90
4.  Vítkovice 49 25 3 5 16 149:113 86
5.  Brno 49 22 6 8 13 138:109 86
6.  Zlín 49 17 8 4 20 112:132 71
7.  Pardubice 49 18 5 6 20 119:133 70
8.  Olomouc 48 15 8 7 18 115:126 68