Bartošákova úspěšnost roste: Chcete vyhrávat a zvyknete si, že musíte | iSport.cz
23. října 2019 • 10:20

Bartošákova úspěšnost roste: Chcete vyhrávat a zvyknete si, že musíte

Autor: ryp
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když si Třinec naplánoval, jak nahradí Šimona Hrubce, ukázal na Patrika Bartošáka. Logicky. V posledních dvou ročnících byl nejlepším brankářem extraligy. Z Vítkovic se chtěl posunout jinam. Výš, dál. Oceláři mají prostředky i ambice, takže ulovili největší gólmanské eso soutěže. Bartošák se jim postupně začíná vyplácet, zvyká si na úplně jiný styl práce, než který měl dříve. Do ohně střel se moc často nedostane. A když už ano, umí podržet. Třeba jako v úterý v Hradci.Gólmanskou bitvu s Markem Mazancem nakonec prohrál, Mountfield vyhrál po nájezdech 1:0, když jediným střelcem celého večera byl Aleš Jergl. Bartošákovi při 37 zákrocích něco vyčítat? Sotva. Sám utkání nebral jako velkou bitvu nervů, kdy vám stoupá adrenalin, že jedna chyba všechno pohřbí. „Jediné, co jsem řešil, ať chytím další puk,“ zahlásil. K sobě ale kritický byl: „Objevilo se tam možná pár situací, kdy jsem předvedl dobrý zákrok. Ale taky jsem měl i hodně zákroků nejistých.“ Cítí, že může být ještě lepší.

Ovšem jeho výkonnost roste, dvakrát z posledních čtyř nástupů do práce nedostal ani gól. Jeho úspěšnost zákroků se v daném období vyšroubovala na 96,2 %. Oproti startu sezony, kde měl po prvních pěti zápasech úspěšnost na 90,3 %, se výrazně posunul. „Hradec byl v některých fázích zápasu velmi silný a my mu srdnatě odolávali. Skvěle zachytal Patrik Bartošák, podržel nás,“ chválil ho po úterý i trenér Václav Varaďa.

Mountfield HK - Třinec: Jergl si v rozhodujícím nájezdu vychutnal Bartošáka

„Když si vezmu, co jsem zažíval v posledních letech, je to pro mě něco jiného. Stoprocentně,“ srovnával změnu Vítkovic za Třinec Bartošák. V bývalém klubu na něm výsledky ležely. Zachytá a vydrží zápas s maximálně jedním až dvěma puky za jeho zády? Body mohou být ve vzduchu, jinak ne.  V Třinci se od brankáře čeká maximální koncentrace celý zápas, protože nebezpečných situací obyčejně neřeší tolik. Oceláři jsou extraligový obr, kde se každé selhání pitvá. „Dřív to bylo spíš tak, že můžeme vyloupit ostatní stadiony, teď se čeká, že všude vyhrajeme. Musel jsem si na to na začátku zvyknout. Vy chcete všude vyhrávat, postupně si navyknete i na to, že musíte,“ popisoval Bartošák rozdíl.

Hlavně se pral s tím, že nebyl za silným týmem v takové permanenci: „Na začátku sezony jsem s tím měl velký problém, na tohle jsem zvyklý nebyl. V posledních dvou zápasech to na mě létalo ale docela dost, rozchytal jsem se, celkem to už šlo. Doufám, že mě to jenom nakopne a naučím se chytat lépe i zápasy, kde na mě jde méně střel, a tým mě potřebuje víc, abych ho podržel.“

Góly

Domácí: . Jergl

Hosté:

Sestavy

Domácí: Mazanec (Š. Lukeš) – Linhart, Zámorský, Allen, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Šalda – Červený (A), Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – M. Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Klíma, Paulovič.

Hosté: Bartošák (Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Kofroň – Hladonik.

Rozhodčí

Jeřábek, Pražák – Lučan, Kis

Stadion

Návštěva

3840 diváků

Zleva Radek Smoleňák, Tomáš Kundrátek, Patrik Bartošák během předbrankové mely v utkání Hradce Králové s Třincem
Zleva Radek Smoleňák, Tomáš Kundrátek, Patrik Bartošák během předbrankové mely v utkání Hradce Králové s Třincem

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud