SESTŘIH: Boleslav - Litvínov 4:6. Super start Kýhose, Verva otočila z 1:4!

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Nejlepší obrana extraligy se otřásla v základech! Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v předehrávce 33. kola s Litvínovem 4:6. Nad Vervou přitom do začátku třetí třetiny vedli 4:1, hosté nově pod vedením trenéra Vladimíra Kýhose však udělali Bruslařům z poslední dvacetiminutovky noční můru, když vstřelili pět gólů. Do zápasu se dostali všichni čtyři brankáři na soupisce obou týmů. Vítězství pro Litvínov vychytal osmnáctiletý brankář Šimon Zajíček.

Kýhos, který nahradil Jiří Šlégra, převzal tým poté, co jej v předešlých třech utkáních vedli asistenti Radim Skuhrovec a Jindřich Kotrla. Čtvrté angažmá v roli hlavního kouče na lavičce Litvínova začal proti klubu, který vedl v nejvyšší soutěži naposledy. V Mladé Boleslavi předčasně skončil loni v polovině října.

Litvínovu se podařil vstup do utkání a po 81 sekundách se dostal do vedení. Petružálek nabil na levý kruh Hüblovi, který se trefil k bližší tyči nad Haasův beton. Za 118 sekund domácí odpověděli, Januse překonal od modré čáry přes clonu obránce Hrbas.

Hned vzápětí mohli domácí stav otočit. Vondrka uvolnil mezi kruhy Zbořila, který trefil levou tyč. Převahu v úvodní části zužitkovali domácí až v 18. minutě, kdy Lunter přenechal puk na pravém kruhu Pláňkovi a ten překonal Januse, který měl znovu zakrytý výhled.

V úvodu druhé části hráli domácí dvakrát v rychlém sledu v oslabení a nejen že se ubránili, ale dokonce zvýšili náskok. Pavelka nešťastně vrátil puk z rohu před vlastní branku, kde jej nepřikryl Janus před dotírajícím Skalickým a Klepiš snadno skóroval.

Odpovědět nedokázal v přečíslení Myšák, domácí odolali i při závaru v dalším oslabení a v 35. minutě díky Jegličově střele zvýšili už na tříbrankový náskok.

Od začátku třetí třetiny nahradil Januse osmnáctiletý debutant Šimon Zajíček a mohl si z brankoviště vychutnávat rychlé snížení. Po 38 sekundách v oslabení skóroval Hanzl, který objel branku a překonal Haase z pravého kruhu.

Za necelé tři minuty se prosadil po tlaků hostů Jánošík, který se v čase 47:40 postaral i o vyrovnání. Přestože mu střela z pravého kruhu nesedla, Haas na ni nedosáhl a skončila v brance.

Od 55. minuty se dostal do branky také Martin Michajlov, jehož Mladá Boleslav získala na střídavý start z prvoligové Slavie. Tomu debut v 25 letech v nejvyšší soutěži zhořkl, protože jej nejdříve překonal nahozením zpoza branky o výstroj Hübl a potom z úniku Jarůšek.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (Mladá Boleslav): "První dvě třetině neříkám, že jsme hráli dobře, ale udělali jsme si náskok. Vůbec si nedokážu vysvětlit, proč jsme ve třetí třetině úplně přestali hrát a hýbat se. Soupeř toho samozřejmě zaslouženě využil - 0:5 (ve třetí třetině) je prostě ostudné. U takového mužstva a s tak malým inkasovaným počtem branek do této doby nechápu, jak k tomu mohlo dojít. Jediné vysvětlení je, že se to totálně podcenilo a hráči se přestali hýbat. Litvínov hraje, aby se z toho vyhrabal, má nového trenéra, což je samozřejmě obrovský náboj. Hráče jsme na to připravovali. Snažili jsme se tomu přejít. Měli jsme včera mítink přesně na tuto situaci. Ale asi ta osobní zkušenost je důležitější než situace, kterou člověk předvídá."

Jindřich Kotrla (Litvínov): "Šli jsme do zápasu s tím, že jsme věděli, jak je Mladá Boleslav kvalitní soupeř. Zůstali jsme u stejné hry, kterou dodržujeme poslední zápasy. Drželi jme se jí celý zápas trpělivě, i když jsme po druhé třetině prohrávali 1:4. Do třetí třetiny jsme nastoupili se stejným systémem s tím, že se budeme snažit dát na začátku nějaký gól, abychom se na soupeře dotáhli a udělali z toho zápas. To se nám povedlo, podařil se nám i obrat a zápas jsme vyhráli."

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Litvínov 4:6. Hosté prohrávali 1:4, ve třetí třetině ale předvedli snový obrat

Domácí: 03:19. Hrbas, 17:17. Pláněk, 25:25. Klepiš, 34:57. Jeglič

Hosté: 01:21. V. Hübl, 40:38. M. Hanzl, 43:19. Jánošík, 47:40. Jánošík, 55:40. V. Hübl, 56:34. Jarůšek

Domácí: Haas (55. Michajlov) – Ševc, Hrbas, Kurka, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa – Lunter, Cienciala, Klepiš (A) – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – R. Zohorna, Jeglič, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Hosté: Janus (41. Zajíček) – L. Doudera, Jánošík (A), T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, Kubát – F. Lukeš, V. Hübl (C), Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl (A), Mahbod – Gerhát, Helt, Myšák – Trávníček, J. Mikúš, Válek.