Lídr extraligy dostal pokutu. Gulaš za chování k sudím zaplatí deset tisíc | iSport.cz
2. února 2020 • 14:30

Lídr extraligy dostal pokutu. Gulaš za chování k sudím zaplatí deset tisíc

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plzeňský útočník Milan Gulaš dostal od disciplinární komise hokejové extraligy pokutu 10.000 korun za nesportovní chování k rozhodčím. Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže byl v pátečním domácím utkání 42. kola s Hradcem Králové v čase 64:23 vyloučen na dvě minuty za sevření puku rukou a následně dostal i desetiminutový osobní trest."Po uložení menšího trestu cíleně přijel do blízkosti hlavního rozhodčího, na kterého zcela nepřípustně pokřikoval. Ve svém jednání pokračoval i vůči druhému rozhodčímu, který mu důvody vyloučení vysvětloval. Na trestné lavici potom rozlámal údery do tvrzeného skla hůl a rozhodčího slovně napadal i při odchodu do kabin," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

Plzeň v duelu, který řídili hlavní sudí Tomáš Micka a Vladimír Pešina, prohrála 2:3 po samostatných nájezdech. Gulaš, jenž v této sezoně nasbíral ve 41 zápasech 67 bodů a vstřelil 32 branek, se kvůli vyloučení závěrečného rozstřelu nemohl zúčastnit.

"Skutkovou podstatu přestupku sevření puku rukou jednoznačně naplnil, neboť ve vlastním obranném pásmu mimo prostor brankoviště přikryl kotouč na ledě rukavicí," prohlásil Ujčík. Kapitán Plzně byl už v lednu za vulgární urážky rozhodčích potrestán pokutou 5000 korun.

SESTŘIH: Plzeň - Mountfield HK 2:3sn. Bitvu rozsekly až nájezdy, druhý bod získali hosté

 
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud