Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet

Vítkovičtí útočníci Vladimír Svačina (vlevo) a Dominik Lakatoš se zmocňují puku
Vítkovičtí útočníci Jan Hruška (vpravo) a Dominik Lakatoš se radují z gólu
Brněnský útočník Peter Mueller v zápase s Vítkovicemi
Vítkovický útočník Dominik Lakatoš se pouští do šarvátky s Markem Hrbasem z Mladé Boleslavi, kterou zaskočil i soupeře, spoluhráče i trenéry
Patrik Koch z Vítkovic se snaží ujet s pukem třineckému snajprovi Martinu Růžičkovi
Ocelář Petr Vrána v souboji kapitánů s Romanem Polákem z Vítkovic
Vítkovický gólman Aleš Stezka po inkasované brance
13
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.

Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa.  V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.

„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“

Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.

Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Video placeholder
Vítkovice - Kometa: Lakatoš vystřelil první vítězství pro svůj tým, 2:1 • tipsport.tv

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 7. července 2021

Oceláři Třinec
7. července 2021 · 15:08

Po náramně vydařeném angažmá v Třinci se slovenský obránce Martin Gernát podle očekávání loučí v Tipsport extralize. Dvojnásobný mistr s Oceláři se přesouvá do Švýcarska, kde bude hrát elitní soutěž za Lausanne. V klubu, který spoluvlastní Petr Svoboda, střelec zlatého gólu na olympiádě v Naganu, podepsal osmadvacetiletý rodák z Košic smlouvu na tři roky. 

Zprávy ze dne 1. července 2021

Důležitý moment
Oceláři Třinec
1. července 2021 · 11:16

Hokejisté mistrovského Třince vítají zpět ofenzivní eso! Jak již dříve informoval iSport.cz, k Ocelářům se vrací zkušený útočník Andrej Nestrašil, který ve slezském klubu krátce působil předminulou sezonu. Návrat třicetiletého střelce, který po konci minulé sezony skončil v Magnitogorsku, byl pro úřadující mistr prioritou po odchodech forvardů Matěje Stránského, Michaela Špačka a Jacka Rodewalda. „Andrej je špičkový útočník, který patří do kategorie rozdílových hráčů. Na jeho příchodu jsme pracovali několik měsíců a jsem moc rád, že se nakonec rozhodl pro nás. Myslím, že na tom bude mít podíl i ta krátká epizoda ze sezony 2019/20. Stihl nasát atmosféru, viděl zázemí na vlastní oči, poznal kluky v týmu a vyzkoušel si hrát pod vedením Václava Varadi,” řekl Jan Peterek, sportovní ředitel Třince pro klubový web.

Zprávy ze dne 28. června 2021

Důležitý moment
Oceláři Třinec
28. června 2021 · 17:50

Po obhájení mistrovského titulu čeká Třinec pořádné oslabení palebné síly. Na odchody střelců Matěje Stránského (Davos), Michaela Špačka (Frölunda) a Jacka Rodewalda (Turku) tak Oceláři zřejmě odpoví příchodem zkušeného reprezentanta. Podle informací iSport.cz by se měl do slezského klubu vrátit útočník Andrej Nestrašil (VÍCE čtěte ZDE<<<), který minulý ročník strávil v KHL v dresu Magnitogorsku.

Zprávy ze dne 23. června 2021

Oceláři Třinec
23. června 2021 · 09:30

Kanadský útočník Jack Rodewald, jeden ze strůjců obhajoby mistrovského titulu v Třinci, se po úspěšné sezoně loučí s Tipsport extraligou. Sedmadvacetiletý rodák z Winnipegu odchází do Finska, kde se dohodl na smlouvě s TPS Turku. Autor vítězného gólu v pátém finále play off s Libercem si tak v novém ročníku zahraje proti Spartě v hokejové Lize mistrů. V české nejvyšší soutěži odehrál 22 zápasů s bilancí pěti gólů a deseti asistencí. V 16 utkáních vyřazovací části přidal devět bodů (6+3). 

Zprávy ze dne 16. června 2021

Důležitý moment
Oceláři Třinec
16. června 2021 · 10:05

Mistrovský Třinec oficiálně potvrdil zvučnou posilu do obrany! Jak již dříve informoval iSport.cz, za Oceláře bude od nové sezony hrát slovenský zadák Martin Marinčin. Devětadvacetiletý rodák z Košic se do Evropy vrací po jedenácti letech strávených v zámoří, kde odehrál celkem 236 startů v NHL za Toronto a Edmonton. (VÍCE čtěte ZDE>>>>)

Zprávy ze dne 10. června 2021

Oceláři Třinec
10. června 2021 · 10:56

Třinec opouští klíčové opory. Obranu by nicméně mělo posílit jméno z NHL! Na dobré cestě je příchod slovenského beka Martina Marinčina z Toronta. Kdo všechno odchází a kdy se má připojit nová posila? Více čtěte ZDE>>>

 

Obránce Martin Marinčin má v Třinci nahradit Martin Gernáta
Obránce Martin Marinčin má v Třinci nahradit Martin Gernáta

Zprávy ze dne 9. června 2021

Oceláři Třinec
9. června 2021 · 14:40

Mistrovský Třinec rozšiřuje realizační tým. Trenéra Václava Varaďu a jeho kolegu Marka Zadinu doplní v nové sezoně jako druhý asistent Aleš Krátoška. Bývalý hokejový útočník se k Ocelářům přesouvá z rodinných důvodů z Hradce Králové, kde vedl juniorku. „Opravdu si toho zájmu ze strany Ocelářů velice vážím a těším se na novou kapitolu v mém životě. Jsem tu proto, abych klubu pomohl udržet se tam, kam se za ta léta vypracoval,” řekl šestačtyřicetiletý mistr extraligy z roku 2003 pro klubový web. Krátoška s Varaďou naváže na spolupráci z mládežnických reprezentací. Vedli spolu českou dvacítku na domácím šampionátu v Ostravě a Třinci před dvěma roky. 

Zprávy ze dne 12. května 2021

Vítkovice
12. května 2021 · 15:13

Zajímavou posilu do útoku hlásí Vítkovice, do Ostravy míří čerstvý slovenský šampion se Zvolenem Radovan Bondra. 24letý útočník nasbíral v uplynulé sezoně v 63 zápasech základní části 62 bodů (29 gólů a 33 asistencí). „Je to mladý a talentovaný hráč. Silný na puku, dobrý bruslař a především umí dávat góly. Máme radost, že se nám jej podařilo získat pro náš tým a věřím, že se Radovanovi u nás bude dařit,“ vyjádřil se sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Zprávy ze dne 11. května 2021

Vítkovice
11. května 2021 · 09:52

Zatímco Ralfs Freibergs či Oskars Cibulskis se po sezoně s Tipsport extraligou rozloučili, jiný lotyšský obránce v ní bude i nadále pokračovat. Veterán Guntis Galvinš se dohodl na nové roční smlouvě s Vítkovicemi, za které dohrával uplynulý ročník poté, co předčasně ukončil angažmá v Třinci. „S Guntisem jsme s koncem sezony začali okamžitě jednat o prodloužení smlouvy, protože jsme měli zájem na tom, aby u nás pokračoval. Je to top bek, který má obrovskou kvalitu i zkušenosti,“ řekl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web. Za ostravský celek stihl 29 zápasů (1+2).

Zprávy ze dne 7. května 2021

Důležitý moment
Vítkovice
7. května 2021 · 17:54

Do Tipsport extraligy se vrací zvučné jméno! Lotyšský útočník Roberts Bukarts se bude opět prohánět na českých hřištích. Podle původních informací iSport.cz se měl po sezoně strávené v KHL vrátit do Zlína, kde zářil před třemi roky. Třicetiletý střelec ale Berany neposílí, comeback uskuteční ve Vítkovicích! Ostravanům se příchod staronové posily velice hodí. Ve stejnou dobu se totiž s nimi z rodinných důvodů rozloučil Slovák Radoslav Tybor. „Ohlíželi jsme se po střelci, který by dokázal nahradit Dominika Lakatoše a přispět ještě více. Poté, co nám vypadl Rado Tybor jsme okamžitě začali jednat a mám radost, že se nám podařilo získat Robertse Bukartse. Je to zkušený hráč, střelec, produktivní útočník, ve všech ohledech profesionál,“ řekl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web. 

Vítkovice
7. května 2021 · 14:11

Z angažmá Radoslava Tybora ve Vítkovicích nakonec sešlo ještě dřív, než se mohlo naplnit. Klub na začátku května oznámil, že se slovenský útočník vrací do Ostravy, ten ale nakonec požádal o zrušení kontraktu. „Bohužel z osobních důvodů se vracím na Slovensko, jedná se o rodinnou záležitost a více bych to nechtěl komentovat. Mrzí mě, že se do Vítkovic nevrátím a zároveň děkuji, že klub mé žádosti vyhověl a uvolnil mě,“ vzkázal sám jedenatřicetiletý rodák z Trenčína.

Zprávy ze dne 5. května 2021

Důležitý moment
Oceláři Třinec
5. května 2021 · 13:47

Vedení Třince po mistrovských oslavách oznámilo první pohyby v kádru před novou extraligovou sezonou. Jak již dříve informoval iSport.cz, brankoviště Ocelářů posiluje zkušený gólman Marek Mazanec, jenž přichází po dvou sezonách strávených v Hradci Králové. „Jsme rádi, že se Marek rozhodl pro Oceláře. Zájem o jeho služby byl velký i z jiných týmů. Je výborný brankář, je obrovský, a když se hráč podívá na bránu, tak to vypadá, že tam není vůbec volné místo,” řekl Jan Peterek, sportovní ředitel pro klubový web. V týmu úřadujícího mistra bude nicméně nadále pokračovat i brankář Ondřej Kacetl, hrdina letošního play off. Slezané prodloužili smlouvu také Jakubu Štěpánkovi, slovenskému útočníkovi Tomáši Marcinkovi, bratrům Kovařčíkům, Janu Jaroměřskému, Miloši Romanovi, Patriku Hrehorčákovi, Danieli Kurovskému, Erikovi Hrňovi či Davidu Kofroňovi.

Zprávy ze dne 3. května 2021

Oceláři Třinec
3. května 2021 · 21:01

Útočník Matěj Stránský odchází z mistrovského Třince do Davosu. Český reprezentant a nejlepší střelec základní části uplynulé extraligové sezony podepsal ve Švýcarsku dvouletou smlouvu. Sedmadvacetiletý útočník opouští Oceláře po dvou sezonách. V roce 2019 přišel ze švédské Mory a hned se zařadil mezi klíčové hráče slezského klubu. V první sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru,nasbíral v 52 zápasech 45 bodů za 23 branek a 22 asistencí. Aktuální ročník vyšel Stránskému ještě lépe. V 50 utkáních základní části vstřelil 33 gólů a přidal 19 asistencí. Dalších pět branek a deset asistencí zaznamenal při cestě Třince za titulem v play off.

 

Třinecký kanonýr Matěj Stránský (vlevo) se s parťáky raduje z gólu
Třinecký kanonýr Matěj Stránský (vlevo) se s parťáky raduje z gólu
Důležitý moment
Oceláři Třinec
3. května 2021 · 11:52

ODCHOD – Citelná, ale očekávaná zpráva. Mistrovský Třinec přichází o jednoho z ofenzivních tahounů Michaela Špačka, který odchází do švédské Frölundy. O jeho přesunu na sever informoval web iSport.cz už v průběhu play off. „Je ofenzivně zručný a to jsme hledali. Chytrý a kreativní hráč, který bude přínosem v naší hře,“ pochvaluje si generální manažer Fredrik Sjöström. Špaček se aktuálně připravuje s reprezentací před mistrovstvím světa. Uplynulý ročník načal po návratu ze zámoří ve finské Tappaře, na konci ledna zamířil k Ocelářům, kterým k titulu pomohl 14 body (2+12) v 16 zápasech play off.

Zprávy ze dne 1. května 2021

Vítkovice
1. května 2021 · 10:41

Do odhalení nových členů hráčské kabiny se pustily už i Vítkovice. Mezi tři tyče mužstva z Ostravy se postaví čtyřiadvacetiletý gólman Aleš Stezka, který přichází z Havířova. Defenzivu doplní bývalý znojemský Orel Jakub Stehlík a někdejší zadák Motoru Karel Plášil. V útoku se objeví staronové tváře. Vítkovický dres znovu oblékne zkušený forvard Rostislav Marosz, jenž minulý ročník hostoval v týmu kouče Miloše Holaně z Kladna. Rytířům následně vystřílel postup do Tipsport extraligy, nyní ale definitivně přestupuje. Po dvou letech v Pardubicích si za Vítkovice opět zahraje slovenský reprezentant Radoslav Tybor. Z Prostějova si Ostravané vytipovali nadějného útočníka Petra Chlána. A ještě jeden návrat se chystá. Během léta by se k Vítkovicím měl opět přidat kanadský zadák Jesse Dudás. Bek s maďarskými kořeny se dohodl na měsíční zkoušce, při které zabojuje o smlouvu.

  

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů