Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 24. ledna 2024
Plzeň na klubovém webu oficiálně potvrdila, že Pardubice projevily zájem o brankáře Dominika Pavláta. Součástí nabídky byla hráčská i finanční kompenzace, západočeský klub ji ale odmítl. Zároveň však Plzeň nevylučuje, že k dohodě ještě do konce přestupového obdobbí může dojít.
„Naším cílem bylo od začátku sezóny prodloužení smlouvy s Dominikem, protože si uvědomujeme, že je důležitou součástí našeho klubu. Dominik má však smlouvu pouze do konce letošní sezóny a na prodloužení jsme se nedomluvili, jelikož Dominik má touhu se kariérně posunout do zahraničí. Rozhodnutí by padlo pouze ve chvíli velmi výhodné nabídky pro Dominika a náš klub,“ uvedl spolumajitel a předseda plzeňského představenstva Jan Šmucler.
Zprávy ze dne 23. ledna 2024
Vedení Plzně si pojišťuje svého odchovance. Útočník Jakub Šiler se Západočechy prodloužil smlouvu až do konce sezony 2025/26. Klub to uvedl na svém webu. Devatenáctiletý forvard v nynějším ročníku debutoval v extralize a ve 14 zápasech vstřelil dvě branky. Navíc si připsal i jeden vítězný samostatný nájezd. „Jakub se po zdravotních problémech a odskočení si do Karlových Varů vrátil ve velmi dobré formě, kterou prokázal i letos v juniorce a bezpochyby také v A týmu. Proto si u nás zasloužil kontrakt na dva roky. Věříme, že svůj potenciál naplno využije a bude pro nás do budoucna platným členem kádru,“ řekl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.
Zprávy ze dne 15. ledna 2024
Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Útočník Petr Holík (31) se loučí s Kometou Brno a odchází do mateřského Zlína na hostování do konce sezony. Přesun dvojnásobného mistr extraligy do prvoligového týmu potvrdilo vedení brněnského klubu na svých webových stránkách. Opačným směrem naopak putuje obránce Marek Hrbas, který za Brno hrál v minulém ročníku.
O důvodech konce zkušeného útočníka v Kometě se rozepsal ve svém blogu redaktor deníku Sport Michal Koštuřík.Celý blog čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 13. ledna 2024
Není to apríl. Hokejová Kometa se podle informací iSport.cz chystá uvolnit útočníka Petra Holíka (31), jednoho z nejvýraznějších hráčů extraligy posledních let. Po slabším rozjezdu sezony a zranění se technický centr propadl až do čtvrté řady, ztratil i své výsostné místo v přesilovce. Jeho nové působiště? Do finále spěje dohoda o hostování do konce sezony v prvoligovém Zlíně, kde vyrostl! Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 4. ledna 2024
Kometa pokračuje v podepisování nových smluv, útočník Kristán Pospíšil prodloužil o tři roky.
Útočník Jakub Flek podepsal novou dvouletou smlouvu v Brně a i nadále bude oblékat dres Komety. Moravský klub o setrvání českého reprezentanta informoval na svém oficiálním webu.
Zprávy ze dne 3. ledna 2024
Zprávy ze dne 23. prosince 2023
V Brně si pojistili další oporu v obraně. Po Rhettu Hollandovi bude za Kometu nadále působit také Marek Ďaloga. Zkušený slovenský obránce, který v klubu působí už třetí sezonu, prodloužil smlouvu i pro nadcházející ročník. Čtyřiatřicetiletý rodák ze Zvolena v Tipsport extralize hrával také za Pardubice či Spartu.
Zprávy ze dne 22. prosince 2023
Kanadský obránce Rhett Holland bude i nadále hrát za Brno. Třicetiletý bek podepsal s Kometou novou dvouletou smlouvu. Klub o tom informoval na svém webu.
„Ahoj Komeťáci, chtěl bych vám popřát veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Mohu vám oznámit zajímavou novinku, že za vás budu bojovat další dva roky. Nemůžu se dočkat, až se uvidíme na stadionu,“ uvedl Holland ve videopříspěvku.
Zprávy ze dne 26. října 2023
Hokejisty Komety Brno posílí dvacetiletý útočník Jakub Kos, jenž bude ve svém bývalém klubu hostovat z Ilvesu Tampere. Osmý klub extraligové tabulky na webu uvedl, že by měl juniorský vicemistr světa z letošního roku dorazit do Česka během víkendu a debut v nejvyšší soutěži si odbýt příští týden.
Zprávy ze dne 17. října 2023
Rozhodl se udělat krok vpřed. Talentovaný útočník Adam Dvořák končí v mateřské Plzni a vyráží na své první profesionální zahraniční angažmá. Devatenáctiletý mládežnický reprezentant, který poslední tři ročníky naskakoval i v extralize, podepsal smlouvu do konce sezony s týmem Joensuun Kiekko-Pojat hrající druhou nejvyšší finskou soutěž (Mestis). „Dopředu je šikovný a rychlý. V Mestis to určitě využije. Navíc už má zkušenosti z extraligy,“ uvedl manažer Jaakko Lipponen pro klubový web.
Zprávy ze dne 12. října 2023
Švéd Tim Söderlund mění dres a míří z Mladé Boleslavi do Plzně. „Když Tim přišel, představoval pro nás velkou pomoc. Zdobila ho rychlost, dravost a v neposlední řadě produktivita. Letos to ani zdaleka takové nebylo,“ uvedl sportovní ředitel Martin Ševc. „Přes opakované pohovory nebo třeba i postavení mimo sestavu jsme z něj nedokázali dostat to, co jsme potřebovali,“ dodal. V Plzni naopak věří, že i díky zkušenostem s českou extraligou jim pomůže.
Zprávy ze dne 11. října 2023
Kanadský útočník Luke Adam předčasně končí své angažmá v extraligové Plzni, za kterou odehrál jen sedm zápasů. Třiatřicetiletý hráč bude působit v Banské Bystrici, slovenský klub ho již na svém webu představil jako novou posilu. V sedmi utkáních v extralize si připsal jen dvě asistence, Plzeň v tiskové zprávě uvedla, že Adam končí z výkonnostních důvodů.
Zprávy ze dne 22. září 2023
Vedení Komety zajímavě reaguje na bídný start sezony a nepříjemně rozrostlou marodku. Do Brna se v rámci střídavých startů ze Znojma vrací zkušený útočník Jan Hruška. Sedmatřicetiletý klubový odchovanec, který pro rodné město pomohl vybojovat v extralize dva mistrovské tituly, by měl už dnes nastoupit do utkání proti Litvínovu.
Zprávy ze dne 7. srpna 2023
Obránce Jan Zahradníček posiluje obranné řady Komety Brno. Dosavadní hráč mistrovského Třince slavil s Oceláři hned třikrát, přestože v hlavním týmu nikdy nestrávil kompletní sezonu a často se objevoval na farmě ve Frýdku-Místku.