Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 22. března 2018
9:49 - ML. BOLESLAV - Dva útočníci už mají jistotu, kde stráví svou nejbližší budoucnost. Vedení Mladé Boleslavi oznámilo prodloužení smluv s Jakubem Orsavou a Pavlem Musilem. "O Kubu byl samozřejmě na hokejovém trhu zájem. O to jsme radši, že se rozhodl v Boleslavi zůstat a že jsme se domluvili na další spolupráci," řekl na adresu prvního jmenovaného sportovní manažer Mladé Boleslavi Jaromír Látal.
Dres Středočechů bude i nadále oblékat také Pavel Musil, jenž prožil povedený ročník. "Pavla považujeme takřka za odchovance, má tady v Boleslavi srdce. Dokáže být velkou oporou. Věříme, že naváže na své výkony z předchozích sezon," uvedl Látal.
Útočníci #bkboleslav Jakub Orsava a Pavel Musil se letos na hráčský přestupový trh nepodívají, podepsali totiž nové dvouleté smlouvy! pic.twitter.com/5dqzCx48PY
— BK Mladá Boleslav (@bkboleslav) March 21, 2018
15:14 - ZLÍN - Co nového u Beranů? Podle informací iSport.cz došlo k podpisu nové dvouleté smlouvy s útočníkem Zdeňkem Okálem, který zažil s 30 body (16+14) nejlepší ročník kariéry. Otazník nadále visí nad Robertsem Bukartsem, ve hře je však setrvání brankáře Libora Kašíka, čímž by padl návrat Jakuba Sedláčka. Více čtěte ZDE>>>.
STŘEDA 21. BŘEZNA |
Zprávy ze dne 19. března 2018
20:10 - ZLÍN - Předkolo je pro Zlín v jeho současné kondici úspěch. Ale co dál? Klub je bez generálního sponzora a údajně zatím nenabídl nové kontrakty esům Robertsi Bukartsovi a Liboru Kašíkovi. Ví, že je nyní nezaplatí. Lotyšský střelec míří do Třince, brankář má podle zdrojů Sportu rozjednané angažmá v KHL. „Někdo je bude chtít přeplatit,“ tuší generální manažer Martin Hosták. Více čtěte ZDE>>>.
PONDĚLÍ 12. BŘEZNA |
ÚTERÝ 13. BŘEZNA |
14:37 - ML. BOLESLAV - Zatímco Jaromír Jágr během svého angažmá na Floridě pookřál, Radimu Vrbatovi sluneční paprsky a mořský vzduch mnoho radosti nepřináší. 36letý útočník si pevnou pozici u Panthers po příchodu z Arizony nevybojoval. Často sedává na tribuně, po sezoně mu vyprší smlouva a její prodloužení (ani odchod do jiné organizace) zřejmě nejsou na pořadu dne. Vrátí se do Mladé Boleslavi? Více čtěte ZDE>>>.
22:43 - SPARTA - Ambice nenaplnily a nepovedenou sezonu završili sparťanští hokejisté už v předkole, kde po třech zápasech nestačili na Liberec. Bezprostředně po utkání oznámil veterán Jaroslav Hlinka, že jeho dny ve Spartě jsou zřejmě sečteny. „Ve Spartě pravděpodobně pro mě konec. Co bude dál, se uvidí,“ řekl zkušený útočník. Zůstane nakonec ve Spartě, půjde jinam, nebo ukončí kariéru? Více čtěte ZDE>>>.
PÁTEK 9. BŘEZNA |
17:41 - CHOMUTOV - Piráti před sebou mají ještě jedno utkání play out, ale už teď oznámili prodloužení smlouvy se čtyřmi útočníky - Jakubem Sklenářem, Romanem Chloubou, Martinem Šťovíčkem a Janem Havlem. Platné kontrakty pak mají také Ivan Huml, Vladimír Růžička, Dávid Skokan a Marek Tomica.
Pod smlouvou jsou také brankáři Štěpán Lukeš a Dotočníciminik Pavlát i obránci Brett Flemming, Juraj Valach, Ondřej Buchtela, Jaroslav Mrázek a Ondřej Dlapa, který hostuje do konce sezony v Mladé Boleslavi.
✍️ Čtyři hráči podepsali s naším klubem nové smlouvy:
— Piráti Chomutov (@PiratiChomutov) March 19, 2018
Jakub Sklenář 608 utkání v #TELH (69 🚨+121 🏒) a 166 střetnutí za #PiratiChomutov (17+31)
Roman Chlouba 79 (10+6) a 127 (26+11)
Martin Šťovíček 79 (7+5) a 81 (7+5)
Jan Havel 37 (2+5) a 32 (2+5) pic.twitter.com/6TqEJHlYDF
PONDĚLÍ 19. BŘEZNA |
Zprávy ze dne 3. února 2018
19:10 - Velký návrat se opakuje! Do Česka přichází na závěr sezony útočník Jan Hlaváč. Jednačtyřicetiletý hráč se 447 starty v NHL žije trvale v USA, ale v posledních letech se vždycky před play off vrací a rozšiřuje soupisku Sparty. Tentokrát bude ovšem působit ve druholigovém Vrchlabí. Znamená to ale, že opět figuruje na soupisce Sparty pro play off, v němž jí pomáhal už poslední dvě sezony?
PÁTEK 2. ÚNORA |
13:28 - PLZEŇ - Příchod Jaromíra Jágra nevyšel, ale Plzeň měla nakročeno za jinou hvězdnou posilou! Kádr indiánů mohl posílit Alexej Ponikarovskij, jenž si ale nakonec s dalšími dvěma Rusy angažmá v Plzni rozmyslel. Útočník s více než 700 starty v NHL tak nakonec zůstane v čínském Kunlunu.
8:54 - JÁGR - Už je jasno! Útočník Jaromír Jágr figuruje na soupisce třineckých Ocelářů, za které nastoupí v případě, že s Kladnem nepostoupí do baráže. Piodle slov legendárního útočníka byl ve hře i Berlín. Více čtěte ZDE>>>
❗️V letošní sezóně může náš dres obléknout i legendární Jaromír Jágr! #TELHpic.twitter.com/3d5DJvBIO5
— HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz) 1. února 2018