„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 4. ledna 2024
Útočník Jakub Flek podepsal novou dvouletou smlouvu v Brně a i nadále bude oblékat dres Komety. Moravský klub o setrvání českého reprezentanta informoval na svém oficiálním webu.
Americký útočník Peter Mueller podruhé v sezoně mění angažmá. Poté, co na vlastní žádost rozvázal kontrakt ve Vítkovicích, skončil také krátkou švýcarskou misi v Ambri-Piotta. S klubem z National League se rozloučil po Spengler Cupu. Kam povedou dál kroky pětatřicetiletého snajpra? Mluvilo se o oťukávání Sparty, do Česka se ale nevrátí. Rodák z Bloomingtonu odchází míří do Německa, kde se dohodl s Wolfsburgem na smlouvě do konce sezony.
Zprávy ze dne 3. ledna 2024
Brankář Július Hudáček, který po začátku ruské agrese na Ukrajině odešel do KHL, bude chytat za Kladno. Tým se se slovenským brankářem dohodl poté, co se mu zranila jednička Adam Brízgala.
Zprávy ze dne 1. ledna 2024
Tři podpisy na Nový rok ohlásil v průběhu odpoledne Litvínov. V dresu Vervy budou pokračovat obránce Kristaps Zile z Lotyšska, Kanaďan Kevin Czuczman a útočník Nicolas Hlava
Zprávy ze dne 30. prosince 2023
Jeden z favoritů nynější sezony se postaral fanouškům o pěkný dárek před koncem roku 2023. Sparta podepsala tři klíčové opory. V jejím dresu budou nadále pokračovat brankáři Jakub Kovář i Josef Kořenář. Zkušenější z gólmanské dvojice prodloužil kontrakt o dva roky, mladší parťák rovnou o tři. „Můžeme se spolehnout na jednu z nejkvalitnějších brankářských dvojic v hokejové Evropě. Jsme rádi, že s oběma můžeme počítat i do dalších sezon,“ uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek pro klubový web. Nový kontrakt s Pražany uzavřel také zkušený centr Roman Horák, jenž se upsal na další tři roky. „Je pro nás důležitý jak na ledě, tak jako jeden z hlavních lídrů v kabině. Ohromně platný hráč,“ dodal Divíšek.



V Mladé Boleslavi se rozhodli přidat týmu pořádnou dávku zkušenosti. Do posledního týmu Tipsport extraligy přichází útočník Tomáš Pitule. Čtyřiatřicetiletý odchovanec klatovského hokeje, který v české nejvyšší soutěži hrál za Plzeň či Kladno, přichází z prvoligového Prostějova. Sezonu přitom začal ve Francii v dresu Amiens. „Tomáš toho má spoustu za sebou včetně několika zahraničních angažmá. Navíc má skvělé fyzické proporce, které plánujeme využít třeba při oslabeních. Tomášem rozšiřujeme kádr, který v poslední době trápí nemoci i zranění,“ uvedl sportovní ředitel Martin Ševc pro klubový web. Pitule jde do známého prostředí, ve městě automobilů působil již před více jak deseti lety. Mohl by nastoupit již do sobotního utkání s Litvínovem.
Zprávy ze dne 23. prosince 2023
V Brně si pojistili další oporu v obraně. Po Rhettu Hollandovi bude za Kometu nadále působit také Marek Ďaloga. Zkušený slovenský obránce, který v klubu působí už třetí sezonu, prodloužil smlouvu i pro nadcházející ročník. Čtyřiatřicetiletý rodák ze Zvolena v Tipsport extralize hrával také za Pardubice či Spartu.
Zprávy ze dne 22. prosince 2023
Kanadský obránce Rhett Holland bude i nadále hrát za Brno. Třicetiletý bek podepsal s Kometou novou dvouletou smlouvu. Klub o tom informoval na svém webu.
„Ahoj Komeťáci, chtěl bych vám popřát veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Mohu vám oznámit zajímavou novinku, že za vás budu bojovat další dva roky. Nemůžu se dočkat, až se uvidíme na stadionu,“ uvedl Holland ve videopříspěvku.
Zprávy ze dne 21. prosince 2023
Útočník Jakub Rychlovský podepsal s extraligovým Libercem novou dvouletou smlouvu s opcí. Dvaadvacetiletý hráč, který minulý týden na Švýcarských hrách debutoval v reprezentaci, je na severu Čech smluvně vázaný minimálně do dubna 2026. Bílí Tygři o tom informovali na svém webu.
„Jsem rád, že se nám podařilo uzavřít smlouvu s odchovancem tygří akademie, který prošel i náročným programem rozvojového projektu v Benátkách. Natrvalo prokazuje svoje kvality v A týmu a nově také v reprezentaci,“ uvedl trenér Filip Pešán.
Zprávy ze dne 15. prosince 2023
V Pardubicích před klíčovou fází sezony odjistili granát! Do obrany získali Východočeši zajímavou posilu ze zámoří - Libora Hájka. Reprezentační zadák se po neúspěšném boji o místo v Pittsburghu vrací do Česka a evidentně se plánuje usadit. Bývalý bek New York Rangers s Dynamem totiž uzavřel smlouvu do roku 2028. „Pravidelně nadělujeme před Vánocemi posilu do týmu. Tradici jsme neporušili. Libor je dalším hráčem se zkušenostmi z NHL, který s klubem uzavřel dlouhodobou smlouvu. Je to obránce s velkou perspektivou. Do Čech se vrací s cílem hrát o trofeje,“ uvedl majitel Petr Dědek pro klubový web.
Zprávy ze dne 14. prosince 2023
HC Dynamo Pardubice hlásí podpis.
V Liberci si pořádně mnou ruce. Tomáš Filippi (31) spojí i další budoucnost s Bílými Tygry. Zkušený útočník, který v polovině základní části Tipsport extraligy vede s 32 body (12+20) bodování celé soutěže, se s vedením Severočechů dohodl na nové tříleté smlouvě. „Tímto podpisem jsme získali lídra na další tři sezony. Doufám, že přispěje produktivitou k týmovému úspěchu a že vedle něj vyrostou další mladí hráči,“ uvedl trenér Filip Pešán pro klubový web. Pro samotného českého reprezentanta bylo prioritou zůstat doma.
Zprávy ze dne 13. prosince 2023
Hokejový útočník Milan Gulaš bude i nadále hrát za České Budějovice. Kapitán Motoru podepsal s klubem novou, roční smlouvu. O dvě sezony prodloužili spolupráci s Jihočechy brankář Jan Strmeň a obránci Mikuláš Hovorka, Ondřej Kachyňa a Roman Vráblík. Klub o tom informoval na svém webu.