„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 2. února 2023
Novou smlouvu v Karlových Varech získal Ondřej Beránek. Útočník, který má ve 42 zápasech 23 bodů (17+6), zůstane na západě Čech až do roku 2025. „Nabídek jsem měl dost z extraligy, zvažoval jsem i Finsko, ale rozhodl jsem se zůstat. Ve Varech hraju hodně, což mi taky pomáhá se dostat do reprezentace. Jsem tu spokojený,“ uvedl k podpisu nového kontraktu sedmadvacetiletý Beránek.
Bývalý dlouholetý karlovarský kapitán Václav Skuhravý již nebude působit v roli asistenta trenéra na střídačce Energie. Západočeši na oficiálním webu oznámili, že čtyřiačtyřicetiletá klubová legenda se přesune do funkce konzultanta nové generální manažerky Zdenky Macháčkové Šimánkové. „Klubové vedení věří, že jako konzultant pomůže především svými zkušenostmi a znalostmi k posunu v řízení klubu, v práci na nových projektech, které klub čekají v rámci přípravy nové sezony a koncepce klubu,“ uvedli zástupci Karlových Varů na klubovém webu.
Tak žádná nuda! Plzeň extralize ukázala, jak je možné si užít poslední den přestupové uzávěrky. Udělala tři trejdy a hurá do play off. V podcastu Zimák rozebírali redaktoři Pavel Ryšavý a Pavel Bárta, jak tým na poslední chvíli dokázali vylepšit svoje vyhlídky pro konec sezony. A tématem je i Kladno. Zdá se, že Adam Kubík by měl mít namířeno jinam. Přijde Jaromír Jágr o svůj poklad?

Zprávy ze dne 1. února 2023
Západočeská Plzeň již oficiálně potvrdila původní informace iSport.cz a deníku Sport. Od příští sezony bude v dresu Indiánů nastupovat Jakub Lev, ročník dohraje v Hradci Králové.
Zprávy ze dne 31. ledna 2023
Na trase Plzeň - Třinec se upekla zajímavá výměna. Na západ Čech se stěhuje zkušený zadák Jan Jaroměřský. Oceláři naopak získávají obránce Lukáše Kaňáka, který poprvé v rámci Plzně a rodných Klatov mění angažmá.
Třinec získal do obrany 26letého Adama Smitha z Wheeling Nailers hrající ECHL, zkušenosti má i z AHL. „Intenzivně jsme hledali obránce, s blížícím se koncem přestupního období hledání nabralo na obrátkách. Volba nakonec padla na Adama Smitha. Oceláři jsou pro něj první angažmá mimo americký kontinent. Je motivovaný a natěšený na novou etapu hokejové kariéry,” okomentoval příchod sportovní ředitel klubu Jan Peterek. V roce 2016 na Smitha v drafru ukazáli v sedmém kole Nashville Predators.
Potvrzeno. Do Česka se po necelé sezoně v Rakousku vrací zkušený útočník Richard Jarůšek. Někdejší hráč Sparty či Litvínova bude hrát za Vítkovice, které na jednatřicetiletého brněnského rodáka ukázaly jako na vhodnou posilu pro play off. „Je to nepříjemný soupeř pro každého, kdo stojí na druhé straně. V jeho příchodu vidíme jednoznačně přínos a plus do týmu. Máme velkou radost, že se nám Richarda podařilo získat, protože jsme z extraligových týmů nebyli jediní, zájem o něj projevily i další top týmy. Jsme rádi, že jsme tuhle přetahovanou vyhráli,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
V Brně dochází k redukci kádru. Vedení Komety posílá útočníka Jana Dufka do prvoligové Poruby na hostování do konce sezony. Někdejší útočník Mladé Boleslavi či Plzně si v brněnském dresu připsal v 31 odehraných utkáních jediný gól. Za Porubu si zahraje po čtyřech letech. Generální manažer Pavel Hinner tedy vítal Dufka jako známou tvář, jejíž kvality dobře zná. „Slibuji i od Honzy především důraz před bránou a zkušenosti nabrané v posledních letech v extraligových týmech,“ uvedl porubský GM pro klubový web.
Do Tipsport extraligy se zřejmě vrací známý útočník. Po necelé sezoně strávené v Rakousku se do Česka vrací zkušený útočník Richard Jarůšek. Někdejší střelec Mountfieldu HK, Sparty či Litvínova o rozloučení se v klubu Pioneers Vorarlberg a návratu do vlasti se svěřil na svém Instagramu. Kam zamíří? Spekuluje se, že těsně před přestupovou uzávěrkou posílí druhé Vítkovice.
Mladá Boleslav vítá v týmu v den uzávěrky přestupů útočníka Sebastiána Maláta z Plzně. Na západ Čech se stěhuje forvard Martin Beránek.
Útočník Antonín Honejsek se ze Zlína přesouvá do extraligové Plzně. Z kádru Indiánů naopak odchází Martin Lang.
Hradec Králové v úterý rovněž oznámil, že v nadcházející sezoně se už v jeho dresu nebudou objevovat dosavadní stálice Lukáš Cingel a Jakub Lev. Druhý jmenovaný má jít podle informací iSport.cz a deníku Sport do Plzně. Dvaatřicetiletý útočník dříve už za západočeský klub nastupoval, je dokonce jeho odchovancem a tamním rodákem.

Jak vypadá situace těsně před uzávěrkou přestupů u nejbohatších extraligových klubů? Sparta je kompletní, jinde hledají hlavně centry. Více čtěte ZDE >>>

Hradec Králové i Petr Dědek potvrdily změny týkající se obou rivalů. Pod Bílou věž míří bývalý brankář Sparty Matěj Machovský, který naposledy působil v Kalpě Kuopio, kde nedávno rozvázal smlouvu. Do Pardubic naopak míří Jan Růžička, který doplní jedničku Romana Willa a stane se náhradou za zraněného Dominika Frodla.
Zprávy ze dne 30. ledna 2023
Finský hokejový obránce Joona Huttula bude i nadále oblékat v extralize dres Karlových Varů, s kterými prodloužil smlouvu na příští dvě sezony. Šestadvacetiletý odchovanec Kärpatu Oulu posílil Energii v polovině listopadu, kdy přišel po měsíčním působení v Hradci Králové.