Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.
„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.
Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.
„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.
Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.
V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.
Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.
Zprávy ze dne 18. března 2025
Zatímco na ledě zuří bitvy v play off Tipsport extraligy, v kancelářích manažerů už se tvoří kádry pro další sezony. Brněnský boss Libor Zábranský si dávno vysnil, že jednou obleče do bílo-modrého dresu Komety všechny tři sourozence Zohornovy. A za svým snem si umanutě, jak je jeho zvykem, jde. Brzy bude mít splněny dvě třetiny úkolu. K Hynkovi (34) přibude v příštích týdnech podle informací iSportu oficiálně jeho starší bratr Tomáš (37). A co Radim (28), který aktuálně působí ve Švýcarsku? Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 15. března 2025
Kometa Brno si pojistila útočníka Adama Zbořila. Před čtvrtfinálovou sérií proti Karlovým Varům na svém webu oznámila, že s devětadvacetiletým útočníkem prodloužila smlouvu. Její délku neuvedla. „Spojení s Kometou bude pokračovat i v následujících extraligových ročnících,“ informovala Kometa.
Zprávy ze dne 12. února 2025
Ukrajinský hokejový obránce Igor Merežko bude i nadále hájit barvy extraligové Plzně. S vedením Západočechů se dohodl na prodloužení kontraktu o další dvě sezony do roku 2027. Klub o tom informoval na webu.
Zprávy ze dne 31. ledna 2025
Zkušený obránce Petr Zámorský prodloužil smlouvu v extraligové Plzni. Západočeši na svém webu oznámili, že dvaatřicetiletý bek s 82 reprezentačními starty bude oblékat jejich dres ještě minimálně v příští sezoně.
Zprávy ze dne 30. ledna 2025
Finský hokejový útočník Arttu Ilomäki končí v extraligových Karlových Varech a bude hrát za Kometu Brno. Energie v něj měla důvěru, hned v jeho první sezoně mu svěřila na dres "A" jako roli asistenta kapitána.