Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Video placeholder
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1 • Zdroj: isport.tv
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák se před play off vrátil do sestavy z marodky
Zarostlý úsměv Romana Poláka, kapitána Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák v zápase s Mladou Boleslaví
Kapitán Vítkovic Roman Polák na hřišti
10
Fotogalerie
ČTK, adl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.

„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.

Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.

„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.

Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.

V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.

Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 24. března 2024

Mountfield HK
24. března 2024 · 20:07

Mountfield HK po vypadnutí z play off uplatnil opci na tři hráče: v kádru bude pokračovat obránce Ralfs Freibergs, útočník Patrik Miškář a obránce Matěj Pinkas.

Zprávy ze dne 19. března 2024

Důležitý moment
Mladá Boleslav
19. března 2024 · 11:19

Kádr Mladé Boleslavi po nepovedené sezoně, která po klub skončila bez účasti v play off, se otřásá v základech. V týmu z města automobilů nebude pokračovat rovnou devět hráčů. Po dvou ročnících se loučí gólman Filip Novotný. Pokračovat nebude ani zadák Jan Štibingr. Čistka se ale týká především útoku – u Bruslařů končí Fin Matti Järvinen, Švéd Joachim Rohdin, Tomáš Pitule, Ondřej Roman, Tomáš Šmerha a Jan Půček. Největší ztrátou pro Středočechy je ale nepochybně odchod slovenského forvarda Róberta Lantošiho, který v uplynulé základní části předváděl nadstandardní výkony. Jak potvrdilo klubové vedení, dává hráč přednost nabídkám ze zahraničí, kterým nemohlo konkurovat.

Zprávy ze dne 11. března 2024

Mountfield HK
11. března 2024 · 21:33

Útočník Kevin Klíma bude i v nadcházejících sezonách působit v Mountfieldu HK. Šestadvacetiletý hráč, který měl do února zastavenou činnost po pozitivním dopingovém trestu z loňského semifinále play off, podepsal s Mountfieldem smlouvu na další dva roky. „Podpisem smlouvy s Kevinem jsme výrazně posílili naši ofenzivu pro příští dvě sezony. Patří k našim klíčovým hráčům, což potvrzuje od prvního zápasu, kdy naskočil po větší pauze. Jednání byla složitější, ale díky oboustrannému zájmu o pokračování spolupráce jsme se nakonec domluvili na novém kontraktu, za což jsem velmi rád,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 4. března 2024

Mountfield HK
4. března 2024 · 18:40

Obránce Graeme McCormack podepsal novou smlouvu s Mountfieldem HK, za který by měl hrát až do roku 2027. Východočeši oznámili prodloužení spolupráce s kanadským bekem, jenž měl až do února zastavenou činnost kvůli pozitivnímu dopingovému testu z play off minulé sezony, na svém webu. „Nová smlouva Graema pro nás byla priorita, jelikož dva roky v našem dresu patřil vždy k nejlepším hráčům, zejména v loňské sezoně, kdy ovládl celkové bodování našich obránců. Zároveň patřil během obou ročníků i k nejlepším zahraničním obráncům v celé extralize,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 1. března 2024

Mladá Boleslav
1. března 2024 · 22:02

Vedení Mladé Boleslavi oznámilo během dnešního utkání proti Olomouci prodloužení spolupráce s trojicí obránců ze současného kádru. V dresu Bruslařů budou pokračovat Filip Pyrochta, Aleš Čech a Alex Lintuniemi. Pyrochta s Čechem se upsali na dva roky, Lintuniemi na jeden. „Obranu se nám podařilo zkonsolidovat v průběhu sezony a já jsem rád, že se nám daří domlouvat s těmi kluky další spolupráci. Filip Pyrochta je jedním z nejlepších ofenzivních obránců v Česku, pravidelný reprezentant a základní stavební kámen našich zadních řad. Vše navíc potvrzuje produktivitou,“ uvedl sportovní ředitel Bruslařského klubu Martin Ševc.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů