Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Video placeholder
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák se před play off vrátil do sestavy z marodky
Zarostlý úsměv Romana Poláka, kapitána Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák v zápase s Mladou Boleslaví
Kapitán Vítkovic Roman Polák na hřišti
10
Fotogalerie
ČTK, adl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.

„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.

Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.

„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.

Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.

V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.

Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 15. dubna 2025

Bílí Tygři Liberec
15. dubna 2025 · 15:12

Bílí Tygři Liberec hlásí dvě nové posily z Karlových Varů. Útočník Ondřej Procházka se s klubem dohodl na jednoroční smlouvě s opcí. A do brankoviště přichází Petr Hamalčík, jenž podepsal dvouletý kontrakt. V této sezoně naskočil v základní části do 21 zápasů s procentuální úspěšností 91,21%. 

 

Procházka má za sebou dvě vydařené sezony v barvách Energie, během nichž nasbíral dohromady 54 kanadských bodů. V nedávném play-off navíc potvrdil svou klíčovou roli v týmu – v jedenácti utkáních zaznamenal pět gólů a tři asistence a výrazně se tak podílel na postupu Západočechů do čtvrtfinále. „Ondra je velice zajímavý hráč, který se do extraligy probojoval v pozdějším věku. Má však dar, který se nedá naučitím, a tím je střílení gólů. Je ve středním věku, ale vnímáme, že je u něj velký prostor pro to, aby udělal progres v celoplošné hře, uvedl k Procházkovi sportovní manažer Michal Birner.

Zprávy ze dne 10. dubna 2025

Vítkovice
10. dubna 2025 · 16:05

Útočník Petr Hauser bude i v příštích sezonách nastupovat za Vítkovice, kde od ledna hostoval z pražské Sparty. Ostravský klub na svém webu oznámil, že s jednadvacetiletým hráčem podepsal novou smlouvu.

Zprávy ze dne 9. dubna 2025

Vítkovice
9. dubna 2025 · 15:02

Po Janu Košťálkovi, Rihardsi Bukartsovi, Juraji Mikušovi nebo Robertu Říčkovi nebude v hokejových Vítkovicích pokračovat ani čtyřiadvacetiletý útočník Marcel Barinka. Na vnuka svazového šéfa Aloise Hadamczika sice Ostravané v průběhu února uplatnili opci, nyní se však cesty hráče a klubu po vzájemné dohodě rozcházejí. Marcel Barinka v modrobílém dresu nastoupil do sedmaosmdesáti utkání, ve kterých vstřelil devatenáct branek a na dalších dvacet přihrál.

Zprávy ze dne 8. dubna 2025

Vítkovice
8. dubna 2025 · 12:57

Defenzivní poctivec zůstává. Vítkovický dres bude i nadále oblékat kanadský obránce Joe Leahy, který se s klubem dohodl na víceleté smlouvě. Bývalý bek Greenville Swamp Rabbits v ECHL v závěru sezony Ostravanům pomohl ke zpevnění obrany a postupu do předkola play off.

„Joe se u nás díky své spolehlivé defenzivní hře, výborné rozehrávce a přehledu na ledě stal klíčovou součástí obrany v bojích o předkolo play off. Rychle se adaptoval a ukázal, že je velkou a spolehlivou posilou. Jeho herní kvalita, přístup a profesionalita odpovídají našim ambicím a cílům. Těší nás, že se rozhodl pokračovat v našem týmu a věříme, že v příští sezoně bude ještě lepším,“ řekl k prodloužení kontraktu trenér a sportovní manažer Vítkovic Václav Varaďa.

Důležitý moment
Bílí Tygři Liberec
8. dubna 2025 · 10:11

Liberci vítají další tři posily před nadcházející sezonou. A pozor, všichni hokejisté přicházejí z Litvínova. Bílí Tygři přebrali Vervě švédského útočníka Filipa Sandberga a zadáky Kristepse ZilehoDenisem Zemanem. Nové tváře v severočeském klubu podepsaly dvouleté smlouvy, obránci mají navíc kontrakt s opcí.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů