Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.
„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.
Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.
„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.
Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.
V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.
Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.
Zprávy ze dne 13. ledna 2023
Do brněnské Komety přichází zkušený útočník Jiří Ondráček, dosud působil v prvoligovém Zlíně. Ten na oplátku získal forvarda Petra Kratochvíla. Ondráček svým extraligovým návratem zkusí pomoct týmu, který z posledních osmi zápasů získali dvě výhry. V pátek čeká Brno utkání Winter Classic pod otevřeným nebem.
Zprávy ze dne 2. ledna 2023
Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Brněnskou Kometu posiluje slovenský útočník Kristián Pospíšil. Šestadvacetiletý bronzový medailista z olympiády v Pekingu předčasně rozvázal smlouvu v Lappeenrantě a přesunul se do Brna, za které by mohl nastoupit již v úterý proti Litvínovu. „Z obou stran byl zájem. Chtěl jsem vyměnit tým a vyskytla se tato možnost. Jsem rád, že jsem v Brně a budu se snažit pomoct týmu, aby se vrátil na vítěznou vlnu,“ řekl rodák ze Zvolena pro klubový web.
Zprávy ze dne 29. prosince 2022
Nedávno odvolaný kouč Motoru Jaroslav Modrý bude nově působit na střídačce Brna. Stal se jedním z asistentů Patrika Martince s tím, že bude mít na starosti obránce. Oba spolu v minulé sezoně pracovali v Českých Budějovicích, kde měl ale hlavní pravomoce Modrý. Kometa o tom informovala na oficiálním webu. Více čtěte ZDE >>>
Zprávy ze dne 12. prosince 2022
Velký třesk v Brně! Na střídačce končí trenér Martin Pešout. Důvodem jsou nepovedené výkony z posledního období, kdy Kometa vyhrála pouze jeden zápas (za dva body) z posledních devíti startů. „Bohužel jsme k tomuto kroku museli sáhnout s ohledem na to, že jsme z možných 27 bodů z posledních 9 zápasů získali jen 3. Nevidíme jinou možnost, než se pokusit dát mužstvu nový impuls,“ uvedl brněnský boss Libor Zábranský pro klubový web. Na startu reprezentační přestávky mají hráči dva dny volno, do tréninku se zapojí ve středu, do kdy chce mít majitel klubu jasno o novém kouči.
Zprávy ze dne 5. prosince 2022
Český brankář Jakub Sedláček si po konci více jak měsíc dlouhé výpomoci v Olomouci našel nové angažmá. Dvaatřicetiletý gólman odchází na Slovensko, kde bude chytat za Banskou Bystricu. O zlínského odchovance se ale zajímaly i další týmy. „Zájem z Bystrice byl největší. Abych řekl pravdu, tak jsem slovenskou extraligu v této sezoně vůbec nesledoval," přiznal bývalý hráč Sparty či Komety. Sedláčka bude v slovenském klubu cepovat jako nový trenér brankářů Tomáš Duba, mistr extraligy z roku 2007.