Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 7. dubna 2025
Třinec po konci mistrovské dynastie oznamuje první odchody z kádru. Dres Ocelářů už od příštího ročníku Tipsport extraligy nebude oblékat útočné trio Michal Teplý, Slovák Tomáš Marcinko a Francouz Justinae Addam.
Zprávy ze dne 28. března 2025
Jen čtyři dny po konci ve čtvrtfinále se Spartou ohlásili třinečtí Oceláři první posilu směrem k další sezoně. Domů pod Javorový se vrací útočník Michal Kovařčík, kterého vedení klubu oficiálně představilo na posezonní autogramiádě s fanoušky. Osmadvacetiletý útočník doplní ve slezském týmu svého bratra Ondřeje, s nímž znovu po roce obnoví spolupráci. Kovařčík nasbíral v této sezoně ve finském Kärpätu 62 kanadských bodů a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže.
Zprávy ze dne 27. března 2025
V prémiové části nového dílu podcastu Zimák se zaobíráme situací okolo mistra světa a třineckého šampiona Tomáše Kundrátka. V extralize je totiž jeden klub, v němž se vlivní lidé shodují na tom, že z týmu Ocelářů odejde a půjde právě k nim. O jakou adresu se jedná? Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 26. března 2025
Při současné extraligové vyrovnanosti je skoro až neuvěřitelné, na co třinečtí hokejisté v poslední šestiletce dosáhli. Stejně jako „devadesátkový“ Vsetín vyhráli sedmnáct sérií v řadě a dlouhých sedm sezon čekali v play off na přemožitele. Velkolepá story orámovaná pěti mistrovskými tituly ale v úterý skončila, svého dost možná největšího rivala zastavila Sparta. Oceláři mají před sebou delší léto, než na které byli v poslední době zvyklí. Co v něm budou a nebudou řešit? Více čtěte ZDE>>>



Zprávy ze dne 18. března 2025
Zatímco na ledě zuří bitvy v play off Tipsport extraligy, v kancelářích manažerů už se tvoří kádry pro další sezony. Brněnský boss Libor Zábranský si dávno vysnil, že jednou obleče do bílo-modrého dresu Komety všechny tři sourozence Zohornovy. A za svým snem si umanutě, jak je jeho zvykem, jde. Brzy bude mít splněny dvě třetiny úkolu. K Hynkovi (34) přibude v příštích týdnech podle informací iSportu oficiálně jeho starší bratr Tomáš (37). A co Radim (28), který aktuálně působí ve Švýcarsku? Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 15. března 2025
Kometa Brno si pojistila útočníka Adama Zbořila. Před čtvrtfinálovou sérií proti Karlovým Varům na svém webu oznámila, že s devětadvacetiletým útočníkem prodloužila smlouvu. Její délku neuvedla. „Spojení s Kometou bude pokračovat i v následujících extraligových ročnících,“ informovala Kometa.
Zprávy ze dne 7. února 2025
Kanadský hokejový obránce Adam Smith odchází z mistrovského Třince do německého klubu Eisbären Berlín. Osmadvacetiletý Smith přišel do Třince předloni na konci ledna a získal dva z celkových pěti titulů slezského celku v řadě.
Zprávy ze dne 4. února 2025
Zdeněk Moták má nového parťáka! Realizační tým třineckých Ocelářů se v závěru sezony rozroste o nového asistenta. Obránce si vezme na starost Boris Žabka, jenž ročník 2024/25 začal na střídačce Liberce po boku Filipa Pešána, avšak zkraje listopadu v klubu skončil z rodinných důvodů. Dříve vedl s Janem Tomajkem Olomouc, mezi lety 2016 až 2018 působil jako asistent v Mladé Boleslavi. Na lavičce tápajícího mistra doplní hlavního kouče Zdeňka Motáka a asistenta Jiřího Raszku.

Zprávy ze dne 30. ledna 2025
Finský hokejový útočník Arttu Ilomäki končí v extraligových Karlových Varech a bude hrát za Kometu Brno. Energie v něj měla důvěru, hned v jeho první sezoně mu svěřila na dres "A" jako roli asistenta kapitána.
Zprávy ze dne 27. ledna 2025
Hokejový útočník JakubFlek podepsal novou, tříletou smlouvu s opcí v Brně. Úřadující mistr světa byl zároveň jmenován novýmkapitánemKomety. Klub o tom informoval na svém webu. „Podpis dlouhodobé smlouvy pro mě v první řadě znamená obrovskou výzvu dokázat týmový úspěch. Kvůli tomu jsem sem i přišel. A věřím, že se úspěch dostaví,“ řekl dvaatřicetiletý Flek, který působí v Brně od roku 2022.
Zprávy ze dne 24. ledna 2025
Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko se vrací do Třince, se kterým získal čtyři extraligové tituly. Po posledním triumfu v roce 2023 odešel šestatřicetiletý hráč do Brna, kde působil doposud. Nyní se vrací do kádru Ocelářů.